tunathesir isimli üyenin son içerikleri

1. T

PC'nin RAM slotlarının zamanla PC tarafından zorla düşür(t)ülmesi

Dostlar selamlar. Ben birkaç sene öncesinde bir pc toplamıştım fakat yaptığım en büyük hata anakartı aldıktan sonra RAM uyumluluğuna bakmayıp kafama göre ram almaktı. Elimde Rog strix x-570 e gaming anakart ve Gskill TridentZ 4000 mhz 4x8 32gb (F4-4000C18Q-32GTZR) ramler var. Zaten ilk...
  2. T

Sebebini bilmediğim görüntü gelmeme sorunu

İyi günler. Dün sabah PC'yi açmaya çalıştığım da monitörüme ekran gelmedi. İlk başta ne olduğunu anlamadım. Yalnız daha sonra anakartıma baktığımda Q-code ekranında 02 hata kodu ve anakartn sağ üstündeki ışıklarda VGA ışığının yandığını gördüm. İlk başta BIOS güncellemek geldi aklıma. Anakartın...
  3. T

Anakartta BOOT a erişememe

Arkadaşlar selam. Yeni PC topladım. Yalnız Boot a erişmeye çalışırken sıkıntı yaşıyorum ss de gördüğünüz gibi anakart ASUS x-570 E Gaming. f8 ESC f10 DEL her tuşu dendim ama bi türlü erişemedim. Windows u da kurarken "https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO" direkt olarak...
  4. T

(Yardım Lazım) Obsidian 500D RGB SE ve Arctic Liquid Freezer II 280

Selamlar tekrardan. Elimde obsidian 500d rgb se kasa ve liquid freezer II 280 soğutucu var. Ben bunları bugün monte etmeye kalktığımda, bilioyrsunuz kasyla beraber ön tarafta 3 tane Corsair LL120 fan geliyor yalnız üst taraf boş geliyor. Soğutucumu bugün üst tarafa monte etmeye çalıştığımda...
  5. T

BİOS FLASHBACK ve Commander Pro

tamamdır tekrardan çok teşekkürler..
  6. T

onu biliyorum. demek istediğim hani kablolamayı şuan yapıyım anakartı kasaya monteliyim cpu geldikten sonra onu da en son takıyım ondan sonra flashback işlemini yapıyım. bu oluyor mu ? hani oda paket dolu öylece bekkliyor ortalık biraz düzelsin diye :D
  7. T

tekrardan rahatsız edicem ksura bakma :d. Soruma gelirsek şimdi sadece işlemciyi bekliyorum bu yüzden daha tüm parçalar paketlerinde duruyor. Ben diyorum ki olan tüm parçaları taksam (ekran kartı hariç onu en son yine takarım ) kablolamayı filan yapsam işlemcim de geldiği zaman diğer her şey...
  8. T

Cevapların için çok teşekür ederim.
  9. T

Arkadaşlar selamlar. Biraz detaylı anlatacağım ondan dolayı uzun olabilir. Ben şuanda bir masasüstü topluyorum. Her şey hazır bir tek işlemcim kaldı onu da ryzen 7 5800x alcam. Elimde anakart olarak ASUS X570-E Gaming mevcut. Biliyorsunuz bunun için BİOS update gerekli. Toplayacağım ilk masaüstü...
  10. T

Anakart Uyumluluğu

çok teşekkür ederim bilgilerin için.. 1594732602 çok teşekkür ederim bilgilerin için...
  11. T

Anakart Uyumluluğu

İyi günler benim birkaç tane sorum olucaktı 1-ROG Strix X570-E Gaming anakart ile tüm g skill trident z rgb ramleri uyumlu oluyor mu ( işlemcimi amd seçicem) şöyle örnek veriyim( https://www.gskill.com/products/1/165/167/Trident-Z-RGB-(For-AMD) ) şurada amd için diyor yalnız ayriyeten (...
Top Bottom