Neler Yeni

BİOS FLASHBACK ve Commander Pro

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
tuna
Arkadaşlar selamlar. Biraz detaylı anlatacağım ondan dolayı uzun olabilir. Ben şuanda bir masasüstü topluyorum. Her şey hazır bir tek işlemcim kaldı onu da ryzen 7 5800x alcam. Elimde anakart olarak ASUS X570-E Gaming mevcut. Biliyorsunuz bunun için BİOS update gerekli. Toplayacağım ilk masaüstü olduğu için elimde başka işlemci yok bu yüzden anakartın BİOS Flashback özelliğini kullanacağım. Flasha son sürüm biosu indiridm vs onu yaptım varsayarsak bundan sonra anakarta işlemci ram ekran ssd leri takıp mı yapmam lazım yoksa sadece ATX psu kablolarını takmam yeterli olur mu?

İkinci soruma gelirsek kasa olarak elimde CORSAİR OBDİDİAN 500D RGB SE var içinden bir de CORSAİR Commander pro geliyor. Bunun içinde de 4 tane temp kabloları var biliyorsunuz . Bunun bi ucunu commander pro ya taktıktan sonra diğer altın uçlu sıcaklık için olan ucunu nereye koyacağız ya da bi yere mi takıcaz ? Biliyorum belki sorular komik gelebilir :d ama tam olarak anlayamadığım veya bilmediğim için sormak istedim.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ben şuanda bir masasüstü topluyorum. Her şey hazır bir tek işlemcim kaldı onu da ryzen 7 5800x alcam. Elimde anakart olarak ASUS X570-E Gaming mevcut. Biliyorsunuz bunun için BİOS update gerekli. Toplayacağım ilk masaüstü olduğu için elimde başka işlemci yok bu yüzden anakartın BİOS Flashback özelliğini kullanacağım. Flasha son sürüm biosu indiridm vs onu yaptım varsayarsak bundan sonra anakarta işlemci ram ekran ssd leri takıp mı yapmam lazım yoksa sadece ATX psu kablolarını takmam yeterli olur mu?
ATX 24 pin güç kablosu takılı olsa yeterli.
İkinci soruma gelirsek kasa olarak elimde CORSAİR OBDİDİAN 500D RGB SE var içinden bir de CORSAİR Commander pro geliyor. Bunun içinde de 4 tane temp kabloları var biliyorsunuz . Bunun bi ucunu commander pro ya taktıktan sonra diğer altın uçlu sıcaklık için olan ucunu nereye koyacağız ya da bi yere mi takıcaz ? Biliyorum belki sorular komik gelebilir :d ama tam olarak anlayamadığım veya bilmediğim için sormak istedim.
Commander Pro'dan dahili olarak ısı sensörü geliyor mu bilmiyorum, ama eğer varsa bir ucunu Commander Pro'ya taktıktan sonra diğer ucunu da sıcaklığını ölçmek istediğin yere yapıştırıyorsun/tutturuyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
tuna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Commander Pro'dan dahili olarak ısı sensörü geliyor mu bilmiyorum, ama eğer varsa bir ucunu Commander Pro'ya taktıktan sonra diğer ucunu da sıcaklığını ölçmek istediğin yere yapıştırıyorsun/tutturuyorsun.
Cevapların için çok teşekür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
tuna

tekrardan rahatsız edicem ksura bakma :d. Soruma gelirsek şimdi sadece işlemciyi bekliyorum bu yüzden daha tüm parçalar paketlerinde duruyor. Ben diyorum ki olan tüm parçaları taksam (ekran kartı hariç onu en son yine takarım ) kablolamayı filan yapsam işlemcim de geldiği zaman diğer her şey hazır olsa daha osnra işlemciiy takıp macundur soğutucudur taksam öyle bios flashback de olur değil mi ? youtube dan vs baya bi baktım takılı olup yapan var bios flashback işlemini takılı olmadan yapan var . Bunu yapmak istemememin sebebi işlemci geldiğin de her şey hazır olsun

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
tekrardan rahatsız edicem ksura bakma :d. Soruma gelirsek şimdi sadece işlemciyi bekliyorum bu yüzden daha tüm parçalar paketlerinde duruyor. Ben diyorum ki olan tüm parçaları taksam (ekran kartı hariç onu en son yine takarım ) kablolamayı filan yapsam işlemcim de geldiği zaman diğer her şey hazır olsa daha osnra işlemciiy takıp macundur soğutucudur taksam öyle bios flashback de olur değil mi ? youtube dan vs baya bi baktım takılı olup yapan var bios flashback işlemini takılı olmadan yapan var . Bunu yapmak istemememin sebebi işlemci geldiğin de her şey hazır olsun
İşlemciye, RAM'e, ekran kartına gerek duymadan BIOS Flashback yapabiliyorsun zaten, ama istersen işlemciyi aldıktan sonra yapabilirsin.
Sana kalmış o.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
tuna
İşlemciye, RAM'e, ekran kartına gerek duymadan BIOS Flashback yapabiliyorsun zaten, ama istersen işlemciyi aldıktan sonra yapabilirsin.
Sana kalmış o.
onu biliyorum. demek istediğim hani kablolamayı şuan yapıyım anakartı kasaya monteliyim cpu geldikten sonra onu da en son takıyım ondan sonra flashback işlemini yapıyım. bu oluyor mu ? hani oda paket dolu öylece bekkliyor ortalık biraz düzelsin diye :D

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
onu biliyorum. demek istediğim hani kablolamayı şuan yapıyım anakartı kasaya monteliyim cpu geldikten sonra onu da en son takıyım ondan sonra flashback işlemini yapıyım. bu oluyor mu ? hani oda paket dolu öylece bekkliyor ortalık biraz düzelsin diye :D
Öyle de yapılır, sorun yok.

Top Bottom