Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İsmail Enes

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
Markaya değil modele bakılacaksa git frisby'ın en pahalı psu modelini öner o zaman millete yiyorsa.
Yani bu kadar komik duruma düşürmeyin kendinizi. Sırf beğendiğiniz hazır sistemi millet de alsın diye böyle dandik dandik opsiyonlar koymayın. Biostarı kendi 2011 model laptop anakartımdan bilirim köklü firma ona lafım yok ancak şu an bulundukları durum bu ve neredeyse piyasada incelemesi yok. Bir kaç adı sanı pek bilinmeyen yer incelemiş onda da ne sıcaklık-throttle testi var ne de cpu besleme değerleri.
Ayrıca biostarın o ekran kartı zaten tek model düşük ver. falan değil. Yani msi ventus örneğin de saçma olmuş o markalar bir çok versiyon çıkarıyor her modelde.
Bir şeyin pahalı olması onu kaliteli yapmıyor hocam. Benim buradaki hiç bir yazımda da bir şey pahalı diye kalitedilir dediğimi göremezsin, görebiliyorsan alıntılayıp gösterebilirsin. Ben modelin kalitesine bakıcaksınız diyorum siz bana o zaman gidip en pahalı psu'yu insanlara kaliteli diye aldıralım diyorsun. Kendinize çalıp kendi kendinize oynamışsınız hocam.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Komik degilsin. Bilgili? Hic degilsin. Sirf kendiniz kullaniyorsunuz diye bir markayi ovecekseniz karakterli de degilsinizdir. Soylediklerimin arkasindayim, B650 serisinin en cop anakartlari Asus ve Asrock'tir. Ondan sonra digerleri gelir. Bunu ben soylemiyorum, testler soyluyor. Asagidaki linklerde cogu B650 anakartin testi mevcut. Tartismaya kapali bir konu.

Allah Allah bak sen şu işe ya. Listenin en başında Asrock b650'leri görüyorum halisünyasyon fln olmalı.

Ekler

• Screenshot_20240504_151030_YouTube.jpg
    Screenshot_20240504_151030_YouTube.jpg
    173.6 KB · Hit: 20
  • Screenshot_20240504_151044_YouTube.jpg
    Screenshot_20240504_151044_YouTube.jpg
    203.9 KB · Hit: 20

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İsmail Enes
O zaman zorla 240mm sıvı soğutucu seçtirip güzel bir para kitliyor.
baba 500 lira farkeediyor sanki
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman zorla 240mm sıvı soğutucu seçtirip güzel bir para kitliyor.
sistem olmamış bu arada

Pazartesi maaşım yattığı için artık istediğim bilgisayarı almak istiyorum ben böyle özelleştirdim sizin daha iyi öneriniz var mı acaba kasa olarak en fazla 50 k verebilirim ama bu sistem özellikleri yeterse daha fazla vermeye gerek yoktur sanırım 😊ürün linki: https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ Alıntıyı görüntüle

Ekler

• 1.PNG
    1.PNG
    70.9 KB · Hit: 16

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Vrm çalışma mantığını bil öyle konuş dostum Msı sandığın kadar iyi bir marka değil . Msı iyi olsa o.c rekorları olur o besleme fazıyla .
Asus Tuf b650 14 fazı ile 17 faz Msı Tomahawk b650 tokatlıyor . Asus Tuf serisinde yer yer 150c yer yer 125c kondansatörlere yer veriyor . Ortalama bir anakart 85c 105c kondasatörlere sahip . Digi+ gibi bir vrm entegre avantajı olduğunuda unutmayalım .

!!her şey VRM DEĞİLDİR!!

Listede Gigabayte ve Asus var sadece dikkatini çekerim .

Asrock 11 fazı ile çoğu boardı tokatlamayı başarmış bir markadır .

Asrock rekor haberleri :

Yani asrock(özellikle b650 serilerine)'a da kötü dendi ya. Tamam abi ben çaktım bu forumun kitle düzeyini.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Burak
Vrm çalışma mantığını bil öyle konuş dostum Msı sandığın kadar iyi bir marka değil . Msı iyi olsa o.c rekorları olur o besleme fazıyla .
Asus Tuf b650 14 fazı ile 17 faz Msı Tomahawk b650 tokatlıyor . Asus Tuf serisinde yer yer 150c yer yer 125c kondansatörlere yer veriyor . Ortalama bir anakart 85c 105c kondasatörlere sahip . Digi+ gibi bir vrm entegre avantajı olduğunuda unutmayalım .

!!her şey VRM DEĞİLDİR!!

Listede Gigabayte ve Asus var sadece dikkatini çekerim .

Asrock 8 fazı ile çoğu boardı tokatlamayı başarmış bir markadır .

Asrock rekor haberleri :

Attigim iki linke de bakarsan sadece Asus ve Gigabyte yok galiba okumayla ilgili bir problemin var. Ben MSI ovmedim ayrica. Asus ve Asrock'in B650'de kotu anakartlar oldugunu belirttim :)

Her sey VRM degildir derken? Anakartin en onemli olayi budur, VRM'dir zaten ne anlatiyorsun? Attigim testlerde o test edilen anakartlarin cinebench skorlari ve oyun performanslari da var bir zahmet okusaydin.

Yani neyin savunmasini yapiyorsun ki? Bana gelmis Asrock ile overclock rekoru kirilmis diyor. :) Youtube'da da b650 serilerinin inceleme ve testleri var orada da sonuc ayni degismiyor. Asrock 'un B650 modellerinde VRM throttle limit'i 85C 'e dusurmus adamlar. Kart 75C'i asinca throttling yapiyor direkt bunu mu savunuyorsun? Prime B650 Plus 101, Prime B650M-A yuk altinda 104C'e ulasiyor yoksa bunu mu savunuyorsun?

Ben marka, model savunuculugu yapmiyorum, ustteki mesajlarimda da hicbir markayi savunmadim. Yani bu forumda okuma-yazmada ciddi sikintisi var insanlarin. Yorumum basit. Asrock ve Asus anakartlar B650 serisinde kotu bu kadar basit. Yarin bir gun B750 gelir, orada guzel isler yaparlar, guzel is yapti deriz. Babanizin sirketiymis gibi bombos, kaynaksiz marka savunuculugu yapmayin. Biraz omurganiz, karakteriniz olsun.

Gelisiguzel fanboyluk yapip, olumsuz yorum yapanlara coluk-cocuk videolar atarak mesaj kasacaginiza savundugunuz seyler hakkinda arastirma yapip yanlislarinizi gorun. Burasi forum, insanlar burada oneri istiyor belki de sizin gibilerinin lafina inanarak parasini harcayip urun aliyor. Bu hem karaktersizliktir hem de bir inanca sahipseniz kul hakkina girer. Bir konu hakkinda yeterli bilginiz yoksa, yorum yapmayin. Bilgisi olup yorum yapanlara da saygi gosterin. Cocukca hareketlerin anlami yok.

Son düzenleme:

Aykut D.

80+ Gold
Yani asrock(özellikle b650 serilerine)'a da kötü dendi ya. Tamam abi ben çaktım bu forumun kitle düzeyini.
Msı önce boot sorunlarını çözsün MSI anakart konusunda ASRock kadar olamaz .

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
baba 500 lira farkeediyor sanki

sistem olmamış bu arada

Arkadaşa önerdiğimiz rami 6000mhz cl30 32gb'dan 5200mhz cl38 16gb'a düşürmüşsün. Bunu mantıklı bulmadım. Sıvı soğutucu konusunda da 1500tl fiyat farkı oluyor işlemciye verdiğin ekstra 235tl'yi dahil etmedim. Arkadaş sıkışık bütçede zaten maksimum performans verecek bir şekilde 4070ti Super aldırıyoruz. 240mm sıvı soğutma kullanacağına da 1500tl daha ucuzuna peerles assassin kullansın, benzer performans sunuyorlar zaten ki işlemcisi de 7500f. Çok ısınan bir işlemci değil.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Markaya değil modele bakılacaksa git frisby'ın en pahalı psu modelini öner o zaman millete yiyorsa.
Yani bu kadar komik duruma düşürmeyin kendinizi. Sırf beğendiğiniz hazır sistemi millet de alsın diye böyle dandik dandik opsiyonlar koymayın. Biostarı kendi 2011 model laptop anakartımdan bilirim köklü firma ona lafım yok ancak şu an bulundukları durum bu ve neredeyse piyasada incelemesi yok. Bir kaç adı sanı pek bilinmeyen yer incelemiş onda da ne sıcaklık-throttle testi var ne de cpu besleme değerleri.
Ayrıca biostarın o ekran kartı zaten tek model düşük ver. falan değil. Yani msi ventus örneğin de saçma olmuş o markalar bir çok versiyon çıkarıyor her modelde.
ağır boş yapmışsın

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Burak
Allah Allah bak sen şu işe ya. Listenin en başında Asrock b650'leri görüyorum halisünyasyon fln olmalı.

En kotuleri de asus ve asrock. Konudaki bahsi gecen anakartlardan bahsediyoruz konuyu acan arkadasin alacagi sistemi okuduysan eger. :)

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Bir şeyin pahalı olması onu kaliteli yapmıyor hocam. Benim buradaki hiç bir yazımda da bir şey pahalı diye kalitedilir dediğimi göremezsin, görebiliyorsan alıntılayıp gösterebilirsin. Ben modelin kalitesine bakıcaksınız diyorum siz bana o zaman gidip en pahalı psu'yu insanlara kaliteli diye aldıralım diyorsun. Kendinize çalıp kendi kendinize oynamışsınız hocam.
Farkındaysan ben 'pahalı=kaliteli' dedin demedim. Üstte yazdığın 'markaya değil modele bakılır' cümlene açıkça vurgu yaptım. E madem markaya değil modele bakılırsa,frisby'ın bakılabilecek bir psu modelini önerin bende eyw diyip kenara çekileyim.

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
Farkındaysan ben 'pahalı=kaliteli' dedin demedim. Üstte yazdığın 'markaya değil modele bakılır' cümlene açıkça vurgu yaptım. E madem markaya değil modele bakılırsa,frisby'ın bakılabilecek bir psu modelini önerin bende eyw diyip kenara çekileyim.
Tamam da insanlara gidip frisby'nin en pahalı modelini öner diye niye bana imada bulunuyorsun onu anlamlandırır mısın ozaman? Sen neden böyle bir söz kullandın? Ben bir şeyin fiyatıyla alakalı bir konu açmadım. Ben model kalitesinden bahsediyorum sen gelip bana o zaman insanlara frisby markasının en pahalısını önermeyi dene bakalım yazmışsın. Bu cümleyi neden kullandığını anlamak çok da zor değil şimdi neden çevirmeye çalışıyorsun onu anlamadım. Modelin incelemelerine bakarım, içinde kullanılan komponentlere bakarım. Kaliteliyse insanlara öneririm bunda ne sorun var anlamadım ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,585
Üyeler
142,758
Son üye
ebucehil
Top Bottom