Neler Yeni

Öneri Turbox sistemimi upgrade ediyorum

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ÖZGÜR KAPTAN
Ben bi hata yaptım 5 ay önce turbox bir sistem aldım. Sistem özellikleri çok kötü neredeyse hiç bir oyunu oynatmıyor ve acayip darboğaz var. Bayram yaklaştı bayramdan 2.000 TL net gelir elde edeceğim ve en ucuz yoldan sistemi upgrade etmeye çalışacağım yapacağım bu upgrade'e değer mi FPS'e nasıl bir katkısı olur? planımı aşağı yazıyorum. Sizin daha da iyi bir upgrade öneriniz varsa lütfen belirtin. Ben sadece aklımdan geçeni yazdım.
Şuanki upgrade öncesi sistemim;
- UPGRADLENECEK Sapphire AMD Radeon RX 550 2GB VRAM Ekran Kartı (Bunu 2. elden cüzi bir miktarda satacağım sizce nasıl bir fiyat verebilirim? benim aklımdan geçen fiyat 700 TL.)
- UPGRADELENECEK Intel(R) Core(TM) i5-3470 3.20 GHz İşlemci (galiba işlemciden kaynaklı şuan sistemde acayip bir darboğaz var)
16 GB Ram (Markasını bilmiyorum DDR3 1600MHz bir ram)
Intel H61 Express Anakart (chipset diye geçiyor galiba)
500 GB Seagate HDD
250 GB Turbox SSD

Bayramdan 2.000 TL alırsam ve aklımda düşündüğüm fiyattan RX 550 ekran kartımı satarsam 2.700 TL bütçem olacak. Anakart değiştiremem çünkü anakart değiştirirsem bütçemi çok aşmış olacağım böyleliklede çok FPS artışı yaşayamayacağım. Yine upgrade edeceğim parçaları 2. Elden alacağım. Amaç 2.700 TL ile maksimum performansı elde etmek. Ben aklımda şöyle bir şey düşündüm;
İşlemci kısmına Intel'in i7-3770 işlemcisini alacağım. Bu bana 1.000 TL'ye patlayacak. geriye kaldı 1.700 TL bütçe (işlemci 2. el olacak fakat internetten almayacağım burada tanıdık bir bilgisayarcı var bana 1.000 TL'ye hallederiz dedi internetten piyasasına baktığımdada zaten 1.000TL civarlarında, tamam dedim.)
Ekran kartı kısmına ise AMD'nin RX 580 4GB VRAM olanını almayı düşünüyorum. Buda bana 1.500 TL'ye patlayacak. Geriye kaldı 200 TL. (bunu sahibinden param güvende ile alacağım)
Kalan 200 TL ile ne yapsam bilemedim. büyük ihtimal oyun alırım. Veya başka alabileceğim sistemle ilgili bir şey varsa yazabilirsiniz. İleride de 1TB daha HDD almayı düşünüyorum.
Upgrade sonucu sistemim;
AMD Radeon RX 580 4GB VRAM Ekran Kartı
Intel i7-3770 İşlemci
16 GB Ram
Intel H61 Express Anakart
500 GB Seagate HDD
250 GB Turbox SSD

Oynamak istediğim oyunları aşağıya listeledim;

Sekiro: Shadows Die Twice​

Mortal Kombat 11​

Grand Theft Auto V​

Assetto Corsa​

Forza Horizon 5​

Forza Horizon 4​

Tom Clancy's Rainbow Six Siege​

Counter-Strike 2​

God of War​

Marvel’s Spider-Man Remastered​

PUBG: BATTLEGROUNDS​

Garry's Mod​

Bu tür oyunları oynamak istiyorum maalesef ki şuanki sistemim oynatmıyor upgrade edeceğim sistem bu oyunları akıcı oynatır mı? Youtube üzerinde çok fazla test videosu bulamadım.
fikirlerinizi lütfen aşağıya belirtin.
Hocam benim tavsiyem kesinlikle yükseltmeyin anakart belli onun yerine satın yeni sistem alın ikinci el

Top Bottom