Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
ağır boş yapmışsın
Aynen.
Şu mesaj sana aitti. Di mi?
olm senin beynin yetmiyor herhalde anlasana olm özürlüsü müsün eğer bu adam sadece fps oyunu oynacaksa EKRAN KARTININ 4070 SUPER İHTİYACI YOKKKKK çünkü valorant fln işlemci tabanlı bir oyun ve ben orda yukrda yazdığım gibi eğer sadece fps oyunu oynacaksa o sistemi önerdim madem iki oyun türünüde oynayacak o zaman başka sistem alacak ve beynin galiba yine yetmiyot ki fps arttıkça performans artar ve bu adamın performansa ihtiyacı olmasa bile bu bir istektir o zaman kimseini pcye ihiyacı yok ama istiyorlar analasna

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
En kotuleri de asus ve asrock. Konudaki bahsi gecen anakartlardan bahsediyoruz konuyu acan arkadasin alacagi sistemi okuduysan eger. :)
Aynen kanzi asrock biostarın getirini götürünü yapar.
Bahsi geçen anakartlardan bahsediyoruz? Şu lafı da ben kullandım tabi.
Soylediklerimin arkasindayim, B650 serisinin en cop anakartlari Asus ve Asrock'tir. Ondan sonra digerleri gelir.

Aykut D.

80+ Gold
Her sey VRM degildir derken? Anakartin en onemli olayi budur, VRM'dir zaten ne anlatiyorsun? Attigim testlerde o test edilen anakartlarin cinebench skorlari ve oyun performanslari da var bir zahmet okusaydin.
Ucuz anakart alıp aylarca bios beklersiniz .
Her sey VRM degildir derken? Anakartin en onemli olayi budur, VRM'dir zaten ne anlatiyorsun? Attigim testlerde o test edilen anakartlarin cinebench skorlari ve oyun performanslari da var bir zahmet okusaydin.
Her şey vrm değildir istersen her fazı 300 amper olsun onun adam gibi bir Entegre driver'a bios'a sahip olmadıkça stabil olmazsın .
Ben marka, model savunuculugu yapmiyorum, ustteki mesajlarimda da hicbir markayi savunmadim. Yani bu forumda okuma-yazmada ciddi sikintisi var insanlarin. Yorumum basit. Asrock ve Asus anakartlar B650 serisinde kotu bu kadar basit. Yarin bir gun B750 gelir, orada guzel isler yaparlar, guzel is yapti deriz. Babanizin sirketiymis gibi bombos, kaynaksiz marka savunuculugu yapmayin.
Gidip msı önereceğin muhtemel .
Gelisiguzel fanboyluk yapip
Fan boyluk yapmıyorum dostum bağnazca asus asrock'un kötü olduğunu idda ediyorsun .
Anakartin en onemli olayi budur, VRM'dir
Onu çalıştıran entegre ve bios'udur . Cocukca hareketlerin anlami yok.
Ben marka, model savunuculugu yapmiyorum
Haterlık yapıyorsun dostum.
galiba okumayla ilgili bir problemin var.
Biraz omurganiz, karakteriniz olsun.
Cocukca hareketlerin anlami yok.
Terbiyeni takın .

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Tamam da insanlara gidip frisby'nin en pahalı modelini öner diye niye bana imada bulunuyorsun onu anlamlandırır mısın ozaman? Sen neden böyle bir söz kullandın? Ben bir şeyin fiyatıyla alakalı bir konu açmadım. Ben model kalitesinden bahsediyorum sen gelip bana o zaman insanlara frisby markasının en pahalısını önermeyi dene bakalım yazmışsın. Bu cümleyi neden kullandığını anlamak çok da zor değil şimdi neden çevirmeye çalışıyorsun onu anlamadım. Modelin incelemelerine bakarım, içinde kullanılan komponentlere bakarım. Kaliteliyse insanlara öneririm bunda ne sorun var anlamadım ?
Ne alaka? O cümlenden tam da şu mana çıkıyor. 'Frisby bir markadır ve ben frisby'a bakmam, modellerine bakarım. Uygunuma gelirse de modellerinden birini öneririm' Doğru değil mi? Yani sen kısaca insanlara frisby önermiş olacaksın. Nerede burada çevirme?
Burada en pahalıdan kelimesi,frisby gibi çöp oğlu çöp bir markanın en çok kendine güvendiği modelini örnek vermek için kullanıldı kendi kendine mâna çıkarmana gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ucuz anakart alıp aylarca bios beklersiniz .

Her şey vrm değildir istersen her fazı 300 amper olsun onun adam gibi bir Entegre driver'a bios'a sahip olmadıkça stabil olmazsın .

Gidip msı önereceğin muhtemel .

Fan boyluk yapmıyorum dostum bağnazca asus asrock'un kötü olduğunu idda ediyorsun .

Onu çalıştıran entegre ve bios'udur . Cocukca hareketlerin anlami yok.

Haterlık yapıyorsun dostum.

Terbiyeni takın .
Şikayet et geç. Saygısını koruyamayanla kelam edip zihnini yormanın lüzümu yok.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Aynen kanzi asrock biostarın getirini götürünü yapar.
Bahsi geçen anakartlardan bahsediyoruz? Şu lafı da ben kullandım tabi.

:D siz komple ilkokul terk falan misiniz gencler? Adamin alacagi sistemde kullandigi anakartlarin fiyati maks 5-6K. Bu civarlarda en cop anakartlar Asrock ve Asus'un. Ayrica evet Asrock'un bu butcedeki kartlari Biostar'in getirini goturunu yapar. Ust mesajimda nedenini de yazdim. Yine ustteki mesajlarimda kaynaklarimi da attim, sizin kaynaginiz nedir?

@Aykut D.
sana bir yorum yok, sen kendi yanlisina inanip onda direnen egosuna yenik dusmus bir arkadassin. Bilgisizsin, cahilsin ve ogrenmeye de kapalisin. Aylarca BIOS beklersin diyor komik, MSI fanboyu olmakla sucluyor hicbir mesajimda su markayi alin diye oneri vermedim komik. Anakartin en onemli seyi VRM degildir diyor. Sanirim senin icin en onemli seyi kac tane USB portu oldugu ve ARGB destegi olup olmadigidir :)

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Arkadaşa sistem önerisi yapacaktık , yine birbirimize girmeyi başardık. Vallaha helal olsun bize :kekw:

:D siz komple ilkokul terk falan misiniz gencler? Adamin alacagi sistemde kullandigi anakartlarin fiyati maks 5-6K. Bu civarlarda en cop anakartlar Asrock ve Asus'un. Ayrica evet Asrock'un bu butcedeki kartlari Biostar'in getirini goturunu yapar. Ust mesajimda nedenini de yazdim. Yine ustteki mesajlarimda kaynaklarimi da attim, sizin kaynaginiz nedir?

Hocam bu Asus, Asrock nefretiniz nereden geliyor acaba ? Yakın zamanda bir problem falan mı yaşadınız ? Hani sizinki önermemeyi geçmiş artık. Ciddi bir sebebi olmalı bu denli ısrarınızın.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu

@Aykut D.
sana bir yorum yok, sen kendi yanlisina inanip onda direnen egosuna yenik dusmus bir arkadassin. Bilgisizsin, cahilsin ve ogrenmeye de kapalisin. Aylarca BIOS beklersin diyor komik, MSI fanboyu olmakla sucluyor hicbir mesajimda su markayi alin diye oneri vermedim komik. Anakartin en onemli seyi VRM degildir diyor. Sanirim senin icin en onemli seyi kac tane USB portu oldugu ve ARGB destegi olup olmadigidir :)
Senin gibi yobazlaşmış(teknoloji konusunda)birini daha fazla kaale almam bana fazlasıyla zarar.
Kaynaklar google'da bir tık uzağında duruyor. Buraya yığıp(ki yığarım da) kendimi yoracak değilim. Ama bir tane atayım bari belki zortladığının farkına varırsın da susarsın.
Linkteki içeriğe göre 120$ bandında (4-5k) en çok önerilen iki model gigabyte ve asrock b650m modelleri. BİOSTAR LİSTEDE NEREDE?? TABİİ Kİ GÖNÜLLERDE.

Aykut D.

80+ Gold
Hocam bu Asus, Asrock nefretiniz nereden geliyor acaba ? Yakın zamanda bir problem falan mı yaşadınız ? Hani sizinki önermemeyi geçmiş artık. Ciddi bir sebebi olmalı bu denli ısrarınızın
Travma yaaşamış bencesi yatağın altında Asus anakart varken yatmış rüyasında Asus karabasanı çökmüş herhalde . :D

Anakartin en onemli seyi VRM degildir diyor. Sanirim senin icin en onemli seyi kac tane USB portu oldugu ve ARGB destegi olup olmadigidir
Be akıllı hangi rahatsız gidip 7950x takacak prıme'a mantıklı olun prıme R3 R5 işlemciler için uygun .
MSI fanboyu olmakla sucluyor
Suçlamadım dostum bağnazca Msı önerceğini tahmin ettim .
sana bir yorum yok, sen kendi yanlisina inanip onda direnen egosuna yenik dusmus bir arkadassin. Bilgisizsin, cahilsin
Karşındaki kişiyi tanı öyle konuş ben senin baban yaşındada olabilirim anonim kişiye uzaktan klavye delikanlılığı yapma terket forumu senin gibi terbiyesizlere yer yok .

siz komple ilkokul terk falan misiniz gencler
Senin terbiyene bakacak olursak anaokuluna bile gittiğini düşünmüyorum .

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Senin gibi yobazlaşmış(teknoloji konusunda)birini daha fazla kaale almam bana fazlasıyla zarar.
Kaynaklar google'da bir tık uzağında duruyor. Buraya yığıp(ki yığarım da) kendimi yoracak değilim. Ama bir tane atayım bari belki zortladığının farkına varırsın da susarsın.
Linkteki içeriğe göre 120$ bandında (4-5k) en çok önerilen iki model gigabyte ve asrock b650m modelleri. BİOSTAR LİSTEDE NEREDE?? TABİİ Kİ GÖNÜLLERDE.

Attigin linkin listesinde Biostar anakartlar yok, test etmedikleri seyleri onermeleri de sacma olur degil mi sayin okuma-yazma bilmeyen arkadasim :)
Daha kendi attigin linki kendin okumamissin , kaynak diye baskalarina yolluyorsun yorumsuzsunuz.

Arkadaslar siz Asus ile kafayi bozmussunuz. Muhtemelen ya asus'tan maas aliyorsunuz ya da bir markanin kosulsuz sartsiz savunuculugunu yapacak kadar kafaniz bulanmis. Ben soyleyeceklerimi soyledim, neden kotu oldugunu da yukarida anlattim ve testlerini attim. Burayi savas alanina cevirmenin anlami yok. Asus'un muhendisi gelse dese ki evet bizim B650'deki giris modellerimiz berbat kabul ediyoruz. Bu sefer de gider o muhendise "sen anakarttan anlamiyorsun, cahilsin" dersiniz. Diyorum ya kafaniz bulanmis ya da maasli personelsiniz baska bir sebep gelmiyor aklima. O yuzden size hayirli forumlar, siz kendi aranizda takilin. Konu sahibi zaten yorumlari okur, benim attigim testleri de inceler kendince yorumlar :)

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Attigin linkin listesinde Biostar anakartlar yok, test etmedikleri seyleri onermeleri de sacma olur degil mi sayin okuma-yazma bilmeyen arkadasim :)
Daha kendi attigin linki kendin okumamissin , kaynak diye baskalarina yolluyorsun yorumsuzsunuz.

Arkadaslar siz Asus ile kafayi bozmussunuz. Muhtemelen ya asus'tan maas aliyorsunuz ya da bir markanin kosulsuz sartsiz savunuculugunu yapacak kadar kafaniz bulanmis. Ben soyleyeceklerimi soyledim, neden kotu oldugunu da yukarida anlattim ve testlerini attim. Burayi savas alanina cevirmenin anlami yok. Asus'un muhendisi gelse dese ki evet bizim B650'deki giris modellerimiz berbat kabul ediyoruz. Bu sefer de gider o muhendise "sen anakarttan anlamiyorsun, cahilsin" dersiniz. Diyorum ya kafaniz bulanmis ya da maasli personelsiniz baska bir sebep gelmiyor aklima. O yuzden size hayirli forumlar, siz kendi aranizda takilin. Konu sahibi zaten yorumlari okur, benim attigim testleri de inceler kendince yorumlar :)
Hocam sıkıntı şurada, anlatmadınız. Kaynak atıp " çok kötü la bunlar" diyip gittiniz. Kimse kaynak yanlış da demedi. Eksik de demedi. Anlatmadan da açıklamalarınıza devam ediyorsunuz.

B650 ASUS PRIME modeller problemli modellerdi evet ama bu kartlar tekrardan revize edilip piyasaya sürüldü ve satışları devam ediyor. Birçok hazır sisteme de koyuluyor Türkiye'de güvensizlik dolayısı ile fiyatları ucuzladığı için. Tekrardan belirttiğim gibi ben de tavsiye etmiyorum. Revize de olsa güvenilir gelmiyor bana da.
Zaten bu modeli dışında da başka problemli ASUS B650 modeli de yok. Varsa buyrun paylaşın tartışalım.

B650 Asrock modellerde neyi problem gördünüz onun hakkında hiçbir şey söylemediniz. Attığınız kaynaklarda bile ,ki bunu Hardware Unboxed kanalının kaynağı, bu modelleri öneriliyor ve alınabilir deniliyor. Sanırım zamanındaki Asus-Asrock ortaklığının hala var olduğunu falan sanıp "o kötüyse bu da kötüdür" mantığıyla hareket ettiniz. Asus ve Asrock artık ayrı firmalar. Aklınızda bulunsun.

Herhangi bir açıklama sunmadan kaynak ortada diyip, paylaştığınız kaynağa detaylı göz atmadan marka kötülemeniz yanlış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kerem

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,646
İsim
Faruk Sancar