Neler Yeni

4K ANİME?

samaras00

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
963
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
O bende de var, animelerde kullanılan dili anlayabiliyorum fakat gerçek bir japonla konuşmaya gelince dil düğümleniyor, bayağı farklı. Japonlar 3 alfabe kullanıyor zaten kanji, katakana, hiragana. Kanjide malum yaklaşık 2000 tane harf var. Latin alfabesi kullanmadan bir japon dışında bu üç alfabeyi sular seller gibi ezberlemek imkansız gibi bir şey.
Aynen haklısınız. Ben bi ara hiraganadan başladım. Dedim bizim alfabe gibi 30-40 tane harf var kolaymış diye . Meğerse hiragana başlangıçmış. 2000 binden fazla kanjinin olduğunu öğrenince devam edemedim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeltme 2bin :p

ceto95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
çetin pekdemir
Fansublar çeviriyi İngilizce altyazı üzerinden yapıyor. Çeviri yaparak japonca geliştiremezsin zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Crunchyroll gibi siteler Türkiye tarafında aktif olsa, hiç böyle korsan anime izleme gibi derdimiz kalmayacak. Türk anime desen artık ölü site, aynı şekilde aktif çeviri yapan fansub sayısı iki elin parmağını geçmez.
hocam, fansubs ların içinde japonca çeviri yapanlar var, benim tanıdıdklarım bile vardı önceden arada muhabbet ediyorduk üniversitedeyken, tabi ingilizce çeviren daha fazla.

ve şuan aktif anime çevirisi yapan 15-20 yakın fansubs var ama eskisine göre çok yavaş çeviriyorlar, Türk anime ölü site diyorsan herhalde siteye fazla girmiyorsun, fansubslar oraya yüklüyor animelerini %90. aşırı cinsellik yoksa tabi animede.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
hocam, fansubs ların içinde japonca çeviri yapanlar var, benim tanıdıdklarım bile vardı önceden arada muhabbet ediyorduk üniversitedeyken, tabi ingilizce çeviren daha fazla.

ve şuan aktif anime çevirisi yapan 15-20 yakın fansubs var ama eskisine göre çok yavaş çeviriyorlar, Türk anime ölü site diyorsan herhalde siteye fazla girmiyorsun, fansubslar oraya yüklüyor animelerini %90. aşırı cinsellik yoksa tabi animede.
Hocam siteye bölümler, uzun süredir çok geç yükleniyor. Medya oynatıcıları desen çoğu sorunlu. Ben tranimeizle kullanıyorum, orada bölümler çıktığı gibi yükleniyor. Türk anime eskisi gibi değil.

ceto95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
çetin pekdemir
Hocam siteye bölümler, uzun süredir çok geç yükleniyor. Medya oynatıcıları desen çoğu sorunlu. Ben tranimeizle kullanıyorum, orada bölümler çıktığı gibi yükleniyor. Türk anime eskisi gibi değil.
çünkü artık iyi fansubslar kendi sitelerini kurdu ilk kendi sitelerinde yüklüyorlar daha sonra türk animeye yüklüyorlar. bazı siteler direk fansubs sitelerinden indirerek hızlıca yüklüyorlar,
tabi dediğiniz gibi eskiden tekel gibiydi türk anime, ama artık sürüyle siteler çıktı, anime severlerin sayısı çoğaldı, eskiden diyemiyorduk anime izliyoruz diye tabi şuanda hala dalga geçenler çok ama

Top Bottom