Neler Yeni

Elimdeki parayla bir iş yapmak istiyorum, ne yapabilirim?

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
876
İsim
.
risk derken kazanca geçmemek sıkıntı değil ama zarara uğramak sıkıntı, risksiz derken kesin kazançlı anlamında demedim, elimdekinden olmasam yeter
sen en temizi bankaya koy, 100k ya tamamlarsan faizin %si artar ortalama 4k getirir aylık.

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Eskiden çalışarak biriktirmiştim sonra dolar almıştım. Yaklaşık 3K dolar var. Ben bunla bir iş yapmak istiyorum. İşe atılmak istiyorum yani boş boş dursun istemiyorum. Ne yapabilirim? Risksiz bir iş var mıdır bu parayla yapabileceğim?
Hacı al sat yapabilirsin ama satışı arz talep olarak karsilaman lazım yoksa malzemenin elinde kalma olasiligi var

wake up to reality

80+ Silver
sen en temizi bankaya koy, 100k ya tamamlarsan faizin %si artar ortalama 4k getirir aylık.
haram olduğundan dolayı faize koymayı düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten ayda dolar 1,5tl arsa tl olarak 4500 artmış oluyo para, 100k TL olarak faize koymak yerine dolar olarak kalması daha iyi bence

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,339
İsim
Selim
Eskiden çalışarak biriktirmiştim sonra dolar almıştım. Yaklaşık 3K dolar var. Ben bunla bir iş yapmak istiyorum. İşe atılmak istiyorum yani boş boş dursun istemiyorum. Ne yapabilirim? Risksiz bir iş var mıdır bu parayla yapabileceğim?
3k dolar az bir para ve bu parayı riske atmak yerine geçici olarak garanti hisse de ya da gecelik faiz veren para piyasası fonunda tutup yapacağınız işi iyice araştırıp gerekli eğitimleri aldıktan sonra işin ucunu tutmaya başlarsınız.

wake up to reality

80+ Silver
3k dolar az bir para ve bu parayı riske atmak yerine geçici olarak garanti hisse de ya da gecelik faiz veren para piyasası fonunda tutup yapacağınız işi iyice araştırıp gerekli eğitimleri aldıktan sonra işin ucunu tutmaya başlarsınız.
dolarla borsaya giriliyor mu? çünkü doları bozdurunca çok fazla para gidiyor

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,339
İsim
Selim
dolarla borsaya giriliyor mu? çünkü doları bozdurunca çok fazla para gidiyor
Doların miladi doldu kardeşim şuan 30tl ve planlı olarak 45 seviyelerine getircekler onun üstü ya da altı olmaz 👍 buda yüzde 50 kâr demek ama BIST 100 garanti hisseden örnek vereyim yıl sonu yüzde 85 90 getiri sağladı ve bu 2024 sonu için de aynı olacak ya da para piyasa fonu yıllık yüzde 47 veriyor ve Gine dolardan daha iyi performans sunuyor. Forumda üç kuruş parası olmayıp ekonomi dersi veren biri olarak değil sadece para piyasa fonunda 1.1m parası olan geçen sene de BIST 100 THY de 650bin TL hacime ulaşan biri olarak söylüyorum 👍 inanmayanlar geçmiş borsa yorumlarıma ve attığım resimlere bakabilir. Yani üç kuruş paranızla burda millete ekonomi dersi vermeyin 👍

wake up to reality

80+ Silver
Doların miladi doldu kardeşim şuan 30tl ve planlı olarak 45 seviyelerine getircekler onun üstü ya da altı olmaz 👍 buda yüzde 50 kâr demek ama BIST 100 garanti hisseden örnek vereyim yıl sonu yüzde 85 90 getiri sağladı ve bu 2024 sonu için de aynı olacak ya da para piyasa fonu yıllık yüzde 47 veriyor ve Gine dolardan daha iyi performans sunuyor. Forumda üç kuruş parası olmayıp ekonomi dersi veren biri olarak değil sadece para piyasa fonunda 1.1m parası olan geçen sene de BIST 100 THY de 650bin TL hacime ulaşan biri olarak söylüyorum 👍 inanmayanlar geçmiş borsa yorumlarıma ve attığım resimlere bakabilir. Yani üç kuruş paranızla burda millete ekonomi dersi vermeyin 👍
dolarda tutmamın sebebi tl'nin değer kaybetmesinden dolayı, 18e gireceğim yakın bir zamanda, hisse almaya da öyle başlarım, şuan banka uygulaması izin vermiyor 18 yaşında olmadığım için

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,339
İsim
Selim
dolarda tutmamın sebebi TL'nin değer kaybetmesinden dolayı, 18e gireceğim yakın bir zamanda, hisse almaya da öyle başlarım, şuan banka uygulaması izin vermiyor 18 yaşında olmadığım için
Ozaman dolarda durun yaşınız dolunca yatırım araçlarına bakarsınız

Bura.K

80+ Silver
dolarda tutmamın sebebi TL'nin değer kaybetmesinden dolayı, 18e gireceğim yakın bir zamanda, hisse almaya da öyle başlarım, şuan banka uygulaması izin vermiyor 18 yaşında olmadığım için
Dolar Enflasyonu var. Dolarda tutmanızda artık çok yüksek bir meblağ değilse karlı değil.

Top Bottom