Neler Yeni

Kron TX100 Bisiklet Nasıldır?

mertbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
mert altun
Benim bisiklet BMW 6 yıl önce 1800TL'ye aldım. En ufak sorun olmadı. Çok kaliteli malzemeler kullanılmış. Hem sağlam hemde dayanıklı. 3 parmağım ile bisikleti taşıyabiliyorum.
Yarış lastiklerinden biraz daha kalın ve zırhlı.
zaten hepsi kötü demedimki :D

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Yok hor kullanan bir yapımız yok siz en çok hor kullanırsanız zarar görür demişsiniz ama yok öyle bir kullanma olmaz ve aradığımız kriterde de bu fiyat bandında bir bu model var başka varsa da ben göremedim

mertbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
mert altun
Yok hor kullanan bir yapımız yok siz en çok hor kullanırsanız zarar görür demişsiniz ama yok öyle bir kullanma olmaz ve aradığımız kriterde de bu fiyat bandında bir bu model var başka varsa da ben göremedim
valla abi yeniden sölüyorum son karar senindir tabii ki ama hor kullanmasanda kron bir kaç ay sonra genelde 3,4 ay sonra maşası ve vites sistemleri sorun yapıyor bence bi bianchiye bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

bak kuzenimde de kron var hala sürüyo çocuk hiç hor kullanmıo hatta çok özen gösterio aldı 1 hafta sürdü işte sonra bisiklete bi baktık eklemlerinden kadrodan böle bi ses gelio her pedal attığında ssonra bidaha baktık bisikletin maşa mili gevşemiş maşa böle azcık boşluk yapmıştı yani kron sorunlu ve tekrar sölüyorum hiç ama hiç hor kullanmadığı halde oldu bunlar

Def2easy59

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Emir yiğit galata
Hocam xc 150 veya ng 650 öneririm daha iyidir bende ng 650 var günde 20 km yol gidiyorum gayet rahat (yollar yokuşlu)

MdlTTesla

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Muhammed Altın
Kron genel olarak iyi bir marka değil ama eğer özellikleri iyi ise alınır.
Mesala vites seti en kötü claris olsun bence vites geçerken takılmaz ve verimli bir sürüş olur.
Birde amatsör kitlenebilsin bu çok önemli.

Abi eğer dediğim özelliklerde fiyat çok oynamacak şekilde başka markalara yönelmeniz şuan tam bilmiyorum dediniz bisikletin özelliklerini ama önerim=
Kron ve Salcano hariç bir marka+kitlenebilir amatsör+en kötü claris set
.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Kron genel olarak iyi bir marka değil ama eğer özellikleri iyi ise alınır.
Mesala vites seti en kötü claris olsun bence vites geçerken takılmaz ve verimli bir sürüş olur.
Birde amatsör kitlenebilsin bu çok önemli.

Abi eğer dediğim özelliklerde fiyat çok oynamacak şekilde başka markalara yönelmeniz şuan tam bilmiyorum dediniz bisikletin özelliklerini ama önerim=
Kron ve Salcano hariç bir marka+kitlenebilir amatsör+en kötü claris set
.
Kron neden kalitesiz? Parçaların kaliteli olup olmadığını nasıl anlıyoruz?

MdlTTesla

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Muhammed Altın
Kron neden kalitesiz? Parçaların kaliteli olup olmadığını nasıl anlıyoruz?
Kron genel olarak iyi marka değildir.
Kronik sorunları baş ağrıtır.
Ama iyi bir set varsa yani mesala sora set varsa ve diğerlerinden daha f/p ise alınır.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Kron genel olarak iyi marka değildir.
Kronik sorunları baş ağrıtır.
Ama iyi bir set varsa yani mesala sora set varsa ve diğerlerinden daha f/p ise alınır.
Ne tür sorunları var?

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Reis yanıtları okudum da herkes bişey söylemiş olmak için yanıt vermiş. Bence kendin araştır yorumların yüzde 80i bilmeden yazılan yorumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne tür sorunları var?
En bilineni gidon çatlaması, kırılması.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Mesala gidon kırılması.
İki saat sayamam.
Bisiklet forumda veya YouTube da araştırabilirsin.
Yok daha neler :D Zamanında migros'dan Ocean markalı 200TL'lik bisiklet almıştım onda sadece teker patlıyordu ve vites kolu sürekli bozuruyordu.:D

MdlTTesla

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Muhammed Altın
Dün baya araştırdım.
Şuana kadar bulduğum fiyat performans açısından en iyi bisiklet ;
Mosso legarde 2021 msm v fren.
+Kitlenebilir maşa.
+21 vites
+Altus(arka) + tourney(ön)set ((vites seti))
+V fren (hafiflik ve fiyat açısından daha mantıklı)(altus fren seti)
+Mitas ince lastik
+Al kadro
+13 kg(oldukça hafif)
+Rulmanlı göbek

Fiyat ;1500-1700 arasında değişmekte.
Abi kesinlikle almanı öneririm şuana kadar bulduğum en iyi bisiklet iddia ediyorum eğer bu fiyat aralığında bundan daha iyisini bulur iseniz helal olsun derim.

rizaorhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Rıza Orhan
Kron sağlam marka ama müşteri hizmetleri çok iyi değil eğer yasadigin yerde iyi bir satıcısı varsa alabilirsin abi.
Ayrıca kardeşimde var kron gayet sağlam. Ilk geldiğinde amortisöründe bir sıkıntı oldu seride sıkıntı olduğunu söyleyip farklı bir bisikletin amortisörünu taktılar. Senin dediğin model ise onun yakın bir arkadaşında var o da memnun olduğunu söyledi. Pedalları sağlam değilmiş diye duydum.

Top Bottom