Neler Yeni

Yokuş Çıkarken Bisiklette Vites Değişimi Nasıl Olmalı?

Ukhai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
285
İsim
Mehmet
Merhabalar bisiklette çok yeniyim. Ankara Keçiören'de yaşıyorum ve malum Ankarayı bilenler bilir her yer yokuş fakat daha acemi olduğum için yokuşta vites olayını çözemedim biraz güzel gider gibi olup dengemi kaybediyorum veya bisiklet tamamen duruyor çünkü yokuşta pedal çevirmek çok yoruyor ayrıca doğru vitesi bulamadığımdan yüzde yüz eminim. Hangi viteste yokuş çıkmak daha mantıklı olur veya başka taktiği tüyosu var mı yardımcı olabilecek var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
ÖMER FARUK TENK
İstanbul'da kullandığım kadarıyla Bianchi m821 modelini kullanıyorum hafif çapraz çıkıyorum böyle pedalın turunu tamamen almaya çalışıyorum vites olarakta 2-3 veya 4 kullanıyorum çok dikse 1 kalıyorum bu benim deneyimim herkesin ki aynı olur mu bilmem

TurkishAerospace

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
taha
Bende keçiören deyim elektirikli al

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,650
İsim
Hacı
Yokuşa göre değişir manyak dikse 1 ile az dikse 2 3 4 ile çıkarsın.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,714
İsim
Feyzullah
Vites ayarını düzde iken yapsan daha rahat edersin onun dışında 2 veya 3 ile rahat çıkarsın

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,486
İsim
Mehmet Aslan
Merhabalar bisiklette çok yeniyim. Ankara Keçiören'de yaşıyorum ve malum Ankarayı bilenler bilir her yer yokuş fakat daha acemi olduğum için yokuşta vites olayını çözemedim biraz güzel gider gibi olup dengemi kaybediyorum veya bisiklet tamamen duruyor çünkü yokuşta pedal çevirmek çok yoruyor ayrıca doğru vitesi bulamadığımdan yüzde yüz eminim. Hangi viteste yokuş çıkmak daha mantıklı olur veya başka taktiği tüyosu var mı yardımcı olabilecek var mı?
vites 1

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Barış Okçu
Yıllarca bisiklet sürdüm keçiöreni de iyi bilirim. Yokuş olayı tamamen kondisyonla ve sabırla alakalı gitmiyor gibi hissediyorsun düşük viteste yüksete ise yoruluyorsun. Ben bazen ağır ağır ama rahat çıkmayı yda yokuşu yürüyerek çıkmayı tercih ediyorum. Acelem varsa hızımı alıp en azından yarısına kadar eforsuz çıkmayı tercih ederim.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Berat fatih
yürümek daha mantıklı :DDDD :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
21. vitesle çıkıyordum hafif yokuşları. Bir gün yokuş çıkarken dişli kırıldı ve ben de boşluğa basmış gibi olduğumdan yere yapıştım.

Ortadaki dişliyi en küçüğe arkadaki dişliyi en büyüğe alırsan yokuşu kolay şekilde çıkarsın.

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Kenan Çelik
Yokuş çıkarken vites değiştirilmez. Aksi taktirde arka aktarıcıyı zamanla yamultursun. Yokuşa başlamadan önce vitesi senin için en uygun konumu belirleyip değiştirmelisin. Ayrıca yokuşları çapraz çıkmak seni fazladan yorar. Unutma iki nokta arasındaki en kısa mesafe ancak bir doğru çizilerek gidilebilir.

Knispel

80+ Bronze
Keçiörenin o illet yokuşlarını bilmez miyim :D Adım başı her yerde yokuş var ve bisiklet sürmek için en kötü ilçe olabilir.
1.viteste sürmeye çalış en iyi bu şekilde çıkarsın o yokuşları.

Ukhai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
285
İsim
Mehmet

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,650