Arama sonuçları: *

1. yagizd2

Yardım CİHAZI HANGİ MODDA KULLANMALIYIM?

Hatırladığım kadarı ile" advanced bios aktive etme" diye bir seçenek vardı msi cihazlar için. Onu aktifleştirdikten sonra bios üzerinden undervolt yapabilmeniz lazım.
  2. yagizd2

🔥İndirim Monster Tulpar T5 V23.4.2 Intel Core I7 12700H 32 GB Ram 1 Tb SSD 8 GB Rtx 4060

-Bu fiyat bandında bana şu cihaz cazip geliyor: https://www.laptop.com.tr/urun/427327/hp-victus-16-r1057nt-9j260ea-intel-core-i5-14500hx-16gb-ddr5-1tb-ssd-rtx4060-8gb-16-1-inc-144-hz-full-hd-freedos-gaming-laptop/ - Donanımları gayet iyi, kullanıcılar da ekranı dışında iyi olduğundan...
  3. yagizd2

🔥İndirim Monster Tulpar T5 V23.4.2 Intel Core I7 12700H 32 GB Ram 1 Tb SSD 8 GB Rtx 4060

Almayın arkadaşlar. Bunun max ederi 28k. - Ekran kartı 100W, - SSD gen3 3.5gb okuma 1.9gb yazma, iyi bir ssd değil. Ayrıca ikinci m.2 yuvası da gen3 o yüzden gen 4 ssd'leri heba eder. - Ekran 144hz hala 2018 teknolojisi kullanıyorlar, - Adaptör 180W, tam performans için yeterli gelmiyor, - Pil...
  4. yagizd2

Sanıyorum ki sizde undervolt koruması mevcut. Bu nedenle bios'dan yapmanız gerekecek. O korumayı kaldırmak uzun bir işlem, buradan anlatmakla olacak iş değil. Normalde e kran görütüsünde 1 numaralı ayar değiştirilerek undervolt yapılıyor. 2 numara ile oyun gibi uzun soluklu performans isteyen...
  5. yagizd2

"Throttlestop" veya "Intel XTU" ile undervolt yapmanızı tavsiye ederim (3. parti yazılım olmasın isterseniz BIOS'dan da yapabilirsiniz). Ayrıca cihazın daha uzun ömürlü olması için kesinlikle işlemcinize güç limiti belirleyin. Long power: 55W, Short power: 157W olarak ayarlarsanız oyunlarda...
  6. yagizd2

Dell Gaming G16 7630 / I7 13700HX / RTX 4060 / 2,5K 165HZ 38984 TL

https://www.technopat.net/sosyal/konu/dell-g16-7630-30-watt-sorunu-coezuemue.3334163/ Kimse bunlarla uğraşmak zorunda değil ama tercih eden olursa diye atayım dedim.
  7. yagizd2

Yardım Acer NİTRO16 MSİ Afterterburner takılıyor ,donuyor

Oem driver candır 😄
  8. yagizd2

Lenovo bilgisayarım ile bu ram uyumlu olur mu?

Maalesef, işlemcinizin max desteklediği 4800mhz
  9. yagizd2

Hiçbir çözüm bulamazsan da mecbur temiz kurulum deneyeceksin dostum :cry:
  10. yagizd2

Lenovo bilgisayarım ile bu ram uyumlu olur mu?

Şu ikisinden birini al geç. Max 4800mhz 'de çalışacak zaten anakart başlangıçta ayarlar. -...
  11. yagizd2

MUX switch'den sadece nvidia seç bir de öyle dene bazen intel-nvidia geçişlerinde takılma yapıyordu bende de sadece nvidia'ya geçince düzemişti.
  12. yagizd2

DELL G16 7630 SSD ekleme

...tercih edebilirsiniz, fiyatı bayağı düştü (2369₺): https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07MBQPQ62/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1 2.a) ****Kaliteli ve uzun ömürlü bir SSD için bu modeli tercih edebilirsiniz (3449₺)...
  13. yagizd2

İŞLEMCİM 108 DERECE OLUYOR YARDIM

Sorununuz pump-out. Macun ilk değiştirildiğinde bir problem yokken 2 hafta ile 1 ay arası kullanımdan sonra sıcaklıkların artması genelde buna işaret eder. Mx-4 yerine honeywell ptm7950 model faz değişimli termal padi temin edip kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi pumpout olduğundan emin olmak...
  14. yagizd2

Yardım Bu cihazı kaça satabilirim

Uygundur hocam. Sıfırını 40-43k bandında anca bulurlar. Ayrıca 4060 olup yüksek kaliteye sahip laptoplar da genelde 36k civarından başlıyor. Değişim raporunuz ile beraber ilan koyarsanız kolaylıkla satabileceğinizi düşünüyorum.
  15. yagizd2

🔥İndirim 399,00TL--- Philips BT3206/14 Sakal Düzeltme ve Şekillendirme Makinesi

Başlığı 1,5 numara yaparsanız kazasız ve kolay bir şekilde hallediyorsunuz. Ancak 9 veya 10 numara yaptığınız zaman biraz daha uğraştırıyor.
  16. yagizd2

İ7 13.nesil 4060 ekran kartlı laptop aldım nasıldır sizce?

Kararınız doğru sakın caymayın. Bakın bu videodan anlayacaksınız, 45w 4060, tam güç 4050'den bile kötü:
  17. yagizd2

Termal macun pump out

En iyi testi şöyle yaparsınız. İlk fırsatta mx-6 ile tekrardan değişim sağlayın. Değişim yaptığınız gün sıcaklıklarınızı, belirlediğiniz koşullarda gözlemleyin ve not edin. 1-2 hafta sonra (Bazen 1 ay) aynı koşullarda ilk günkü sıcaklıkların 7-10 derece üstüne çıkarsa evet pumpout var...
  18. yagizd2

Termal macun pump out

-Valla ben servise verdiğimde de 2 hafta sonra sıcaklıklarım yükseldi. Aylarca çözüm için yüzlerce sayfa forum okudum, araştırdım. Şiddetle honeywell ptm7950 öneriyorum. Şansınız olursa başka ürün almadan önce mutlaka bunu alıp deneyin. -Bir çok kişi viskozitesi yüksek (Yoğun) macunları tercih...
  19. yagizd2

Termal macun pump out

Aynen önemli bir aşamaya değindi arkadaş. - Termal macun değişiminden hemen sonra da bu sıcaklıkları alıyorsanız ya uygulama şekliniz yanlıştır, ya termal pad değiştiyseniz yanlış kalınlıkta kullanmışsınızdır ya da soğutma bloğu eğilmiştir. Pump-out effect: Yüzeyin ısınıp soğuma durumunda...
  20. yagizd2

Termal macun pump out

Bende de monster tulpar v20.3 varken pump-out ile çok uğraşmıştım. Teknik falan hiç önemli değil bu sorunda. Mükemmel de sürsen pump-out yapıyor bilindik termal macunları. Kesin ve net çözüm için "honeywell ptm7950" öneririm. Ben bu satıcıdan almıştım orjinal ürün geldi ...
Top Bottom