Arama sonuçları: *

1. Kagusto

“YARDIM”Yeni sıfırladığım pc de Windows Defender BT sorunu veriyor Yardım

Windows Pro/Enterprise olduğu için. Girdiğin key veya aktivasyon yönteminde sıkıntı var ve/veya windows format iso dosyanda sıkıntı var. Win11 mi kullanıyosun 10 mu ? Microsoft'a ait hiçbir şeyi kullanmamaya çalış mümkün mertebe. Sıfırlama, yedekleme, geri yükleme, windefender antivirüs...
  2. Kagusto

İşlemci için alınan macun ekran kartı için kullanılabilir mi?

Hatta hydronaut biraz daha iyi gibi, ince ve eşit dağılmış bir tabaka oluşmalı, mercimek tanesi kadar sürmek yeterli
  3. Kagusto

İşlemci için alınan macun ekran kartı için kullanılabilir mi?

Kryonaut Hydronaut öneririm
  4. Kagusto

Öneri Endüstri Mühendisliği İçin Masaüstü Bilgisayara Ek Laptop Önerisi

MSI dışındaki markalarda model sayısı çok fazla olduğu için bana göre dipsiz kuyu, kefil olabileceğim/bilgi sahibi olduğum bir model öneremiyorum. Müşteri yorumları önemli çünkü özelliklerini her ne kadar beğensen de kronik sorunları olabiliyor HP'de ölü pixel sorunu yaşamışlar mesela. 16" RTX...
  5. Kagusto

Öneri Endüstri Mühendisliği İçin Masaüstü Bilgisayara Ek Laptop Önerisi

Mac alamazsın mühendislik programlarının çoğu çalışmaz. Ekran kartına da ihtiyacın var en kötüsü bile olsa. Eğer hiç oyun oynamıyorsan MSI'ın diğer serileri var, bu attıklarım genellikle yüksek performans için. i9'lu olan modelde dahili Iris Xe var, heralde 4070'i devredışı bıraksan bile bu cad...
  6. Kagusto

Ceng ögrencisine 45k laptop önerisi

https://www.epey.com/laptop/karsilastir/872915-925270-934687-947711/msi-katana-15-b12vgk-087xtr_msi-katana-a17-ai-b8vf-855xtr_msi-katana-15-b13vgk-1874xtr_msi-katana-15-b13vgk-2023xtr/farklari/
  7. Kagusto

30.000₺ laptop önerisi

Dostum, 4060 kaç Watt o laptoptaki ? 140W 4050 fena performans vermiyor çünkü. Ayrıca 8GB RAM işi biraz sıkıntı.
  8. Kagusto

30.000₺ laptop önerisi

Yukarda önerildi mi bilmiyorum ama; https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-58-55qr.html Yalnız 2. el 2.5" hard disk almanız gerekicek 1TB'lık.
  9. Kagusto

Uygun fiyata her oyunu açabilecek bileşen tavsiyesi

RX 7700 XT ve üzeri ekran kartı, darboğaz etmeyen Ryzen işlemci. Bütçenize uygun ekran kartını seçtikten sonra işlemcilerin darboğazını şuradan hesaplatabilirsiniz; https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/ Şu listelerden (cpu pek güncel değil) işlemci ve ekran kartı sıralamalarını...
  10. Kagusto

RTX SİSTEM ÖNERİSİ??

7800 XT ekran kartı, Ryzen 7600X işlemci, 2. el bir Full-Tower kasa, Gigabyte'ın 4070 Super kartı iyiymiş hocam, 7500f / 7600x işlemciyle ve 2. el bir full-tower kasa ile güzel bi setup yapabilirsiniz.
  11. Kagusto

RTX SİSTEM ÖNERİSİ??

2000 ve 3000 serisi kartlar için dediğin "çok boş" nasıl bir karşılaştırma ifadesi anlamadım. Hangi teknik özelliğe veya performans verisine göre kötü ? 7900 XT 49 bin tl bütçe ile rahatça ulaşılabilir bir kart. Ama şöyle bi güncelleme yapmam lazım orda haklısın; 1. sıra için 7700 xt ve üzeri...
  12. Kagusto

50 BİN CİVARI BÜTÇEM VAR LAPTOP ÖNERİR MİSİNİZ

https://www.epey.com/laptop/karsilastir/872915-903588-910621-921527-930434-943953-947711/msi-katana-15-b12vgk-087xtr_msi-katana-15-b13vgk-1610tr_msi-katana-17-b13vgk-1469xtr_msi-katana-17-b13vgk-1030xtr_msi-katana-a15-ai-b8vg-434xtr_msi-katana-17-b13vgk-1287xtr_msi-katana-15-b13vgk-2023xtr/farkla...
  13. Kagusto

RTX SİSTEM ÖNERİSİ??

O fiyat bandında toplama bilgisayar bakınca 4070 kart olmuyor hocam. Hazır sistemleri bilmiyorum belki oralarda 4070 ve üstü vardır. Eğer toplama yapacaksanız benim önerim şu faktörleri göz önünde bulundurmanız; * Üç fanlı ekran kartı Performans sırasına göre; 1- 7900 xt (bütçenize uygun...
  14. Kagusto

Mühendislik için laptop 40k

https://www.epey.com/laptop/msi-katana-17-b12vfk-1031xtr.html Şu modeli şiddetle tavsiye ederim dostum. 45 bin TL bandında 4070 olanlar var aslında alabilirsen 4070'e yönel derim ama bütçen için 4060 bulabildim. (Bana göre) artıları şöyle; + Ekran kartının Watt değeri fena değil. + Intel'in...
  15. Kagusto

Yardım Türk telekom yalan mı söylüyor

Turknet varsa ona geç. Bizi yıllardır 500kBps (4Mbps) internete mâhkum etmişlerdi yıllar evvel. Superonline vardı o zamanlar, ona geçtik meğer altyapımız 32'ye kadar destekliyormuş. Şu an Turknet Fiber kullanıyorum, türk telekom fiber daha gelmedi mesela sadece VDSL var o da 100 bile değil 48-50...
  16. Kagusto

Bu sistemde minecraftta drop yemem normal mi?

Minecraftla çakışma yapabilir. Ayrıca windows'un kendisi gereksizlikten ibaret zaten. Yüzlerce ayar yapman gerekiyor sadece windows'un aptallıklarından kurtulabilmek için. Ömrümün son 9 yılını bunlarla uğraşarak geçirdim Win10'a geçtiğimden beri. Bu kadar emeği Linux öğrenmek için harcasam kendi...
  17. Kagusto

Donanımsal olarak aklıma gelen çözümler, pagefile devre dışı bırakmak, hard disk sağlığını kontrol etmek. 2-3 saniyede bir drop yapıyor olması hard disk ile alâkalı olabilir gibime geliyor.
  18. Kagusto

Diğer oyunlarda sıkıntı yoksa donanımsal problem yok demektir. Yazılımsal sıkıntı var. 1- Arkaplanda çalışan uygulamaları ve hizmetleri görev yöneticisinden kontrol et. Kritik şekilde ihtiyaç duymadığın her programı kapat ve bu şekilde dene. 2- İşlemci benzeşmesini ayarla, çoklu veya tekli cpu...
  19. Kagusto

Üniversite için hem oyun hem işlerimi görebileceğim laptop önerir misiniz?

Hocam sana en şiddetli tavsiyem şu filtrelerdir: Marka: 1723143967 Yanlışlıkla enter'a basmışım, Marka: MSI Ekran kartı: 4060 üzeri (tercihen 4070) Ekran: 17.3" İşlemci: Isınmayan, kronik problemi olmayan, kararlı çalışan, 4070 besleyebilecek bir işlemci Soğutma sistemi: Mutlaka alacağın...
  20. Kagusto

🔥İndirim İtopya Süper Yaz Fırsatları

İtopya'da fiyatlar her zaman uçuk. Hiçbir şeyin normal fiyatının altına satıldığına denk gelmedim (teşhir fazlalarını kampanya diye kakalamak haricinde). 1723131409 Hocam sıfır GT730 alacağıma her koşulda ve şartta mining yapılmış olsa bile gidip 2. el GTX 750 Ti veya üstünü alırım herkese de...
Top Bottom