Neler Yeni

İşlemci için alınan macun ekran kartı için kullanılabilir mi?

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
Merhaba dostlar, işlemci için alınan termal macunu ekran kartı için de kullanabilir miyiz yoksa ona başka bir şey mi almamız gerek? Yakında PC'yi temizliğe ve bakıma göndereceğim de. Aldığım macun da bu;

resim_2024-08-27_165645161.png

Bünyamina

80+ Gold
Merhaba dostlar, işlemci için alınan termal macunu ekran kartı için de kullanabilir miyiz yoksa ona başka bir şey mi almamız gerek? Yakında PC'yi temizliğe ve bakıma göndereceğim de. Aldığım macun da bu;

Alıntıyı görüntüle
Kartı ilk aldığına göre aynı şartlarda sıcaklık artışı yaşadıysan değişebilirsin. Evet kullanabilirsin.

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kartı ilk aldığına göre aynı şartlarda sıcaklık artışı yaşadıysan değişebilirsin. Evet kullanabilirsin.
Ya sıcaklıkları bazen artıyor, biraz endişelendiğim için sürmeyi düşündüm, en son 9 ay önce temizlik yaptırmıştım. Peki Termal ped mi alsam daha iyi yoksa bu macunu hem işlemci hem de ekran kartı için yeterli olur mu?

Bünyamina

80+ Gold
Ya sıcaklıkları bazen artıyor, biraz endişelendiğim için sürmeyi düşündüm, en son 9 ay önce temizlik yaptırmıştım. Peki Termal ped mi alsam daha iyi yoksa bu macunu hem işlemci hem de ekran kartı için yeterli olur mu?
Kartını işlemcini öğrenebilir miyim ?
Yükteki sıcaklık değerlerini de yazarsan çok iyi olur.

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
Kartını işlemcini öğrenebilir miyim ?
Yükteki sıcaklık değerlerlerini de yazarsan çok iyi olur.
5600 ve 3060 Dual. İşlemci bazen 70-75 dereceyi görüyor, önceden 60-65 arası takılıyordu, 140mm sıvı soğutucu mevcut. Ekran kartı da genelde 75 altını görmüyor önceden o da bir tık serin çalışıyordu. Son temizliğin üstünden neredeyse 10 ay geçti, macunların azaldığını ve fanlarda baya toz biriktiğini düşünüyorum.

Bünyamina

80+ Gold
5600 ve 3060 Dual. İşlemci bazen 70-75 dereceyi görüyor, önceden 60-65 arası takılıyordu, 140mm sıvı soğutucu mevcut. Ekran kartı da genelde 75 altını görmüyor önceden o da bir tık serin çalışıyordu.
Önceden dediğin kışın büyük ihtimalle. Şuan oda sıcaklığımız 10 dereceye kadar artış gösterdi. 22 derece oda sıcaklığından 30 derecelere çıktı.
Kışın o eski aldığın değerleri tekrar alırsın. Bana sorarsan yeniyeyim mi diye hayrı yenileme kalsın böyle.

Kagusto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kağan Ustaoğlu
Kryonaut Hydronaut öneririm

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
Önceden dediğin kışın büyük ihtimalle. Şuan oda sıcaklığımız 10 dereceye kadar artış gösterdi. 22 derece oda sıcaklığından 30 derecelere çıktı.
Kışın o eski aldığın değerleri tekrar alırsın. Bana sorarsan yeniyeyim mi diye hayrı yenileme kalsın böyle.
Yok bahsettiğim sıcaklıklar mayıs dönemine ait, yeni eve taşındık ve burası bayağı toz alıyor.

Bünyamina

80+ Gold
Yok bahsettiğim sıcaklıklar mayıs dönemine ait, yeni eve taşındık ve burası bayağı toz alıyor.
Mayısta oda sıcaklığın 23 max olur. Yine dediğin geçerli.
Geçmiş hava durumuna bakabilirsin.

Bünyamina

80+ Gold
En macun neredeyse 1.5 sene önce sürüldü ama :D
Farketmez ki. Etkileyeceği sıcaklık 2-3 max olur. Kendim de kullanıp gözlemlediğim için sana aşağı yukarı doğru değerleri veriyorum.

Top Bottom