Arama sonuçları: *

• Users: ShimShim
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. S

Trojan virüslü dosya indirdim

Arkadaşlar Opera GX indiricekken fake bir siteden bir şey indirdim uygulamayı sonradan VirusTotal'de baktım iki tane trojan gözüküyordu. Virüsün bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım? Bilgisayarda herhangi bir virüs programı yok Windows Defender dışında, Windows 11 Pro kullanıyorum, orijinal...
  2. S

Security Boot Kapalı Kurulum Yapmak

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı güzel bayramlar. Bazı başka konularda açmıştım bazı sorunlar yaşıdığım için rufusla iso yazarken forumda aldığım bilgilere göre iso dosyasının büyüklüğü ve ntfs şeklinde yazılmasından dolayı security boot fail hataları gibi gibi. Her neyse konuya geliyim ; En...
  3. S

Secure Boot Kapalı Windows Yüklemek

Arkadaşlar benim laptobum acer nitro 5 an515-58 teknik servis ve forumlarda sora sora en sonunda kurulumun secure boot kapalı bir şekilde yapılması gerektiğini ve başka bir çare olmadığını öğrendim fakat kurulumu secure boot kapalı bir şekilde yapmak herhangi bir güvenlik açığı ws bir şey...
  4. S

Windows Update aynı sürücüyü iki kez kuruyor

Arkadaşlar temiz bir kurulum yapmama rağmen Windows Update aynı sürücüyü iki kez aynı anda kurmaya çalışıyor ve bu da en sonunda bir hataya sonuç veriyor bazen bilgisayarı kapattığım zaman kurtarma ekranına atıyor bazen de o sürücü neye ait ise onun bir problemine bunu daha önceden yaşayan ve...
  5. S

Windows update indirilemedi hatasi

Arkadaşlar herkese selamlar ben yc ge sıfırdan kurulum yaptım (windows media oluşturucusu ve flashla) fakat herşeyi hallettikten sonra güncellenme yerine girince bazı guncellemeleri yapamadı indirme hatası verdi (online çevrim ici hesapla yapıyorum microsoft hesabı giriyorum surekli) bunun bir...
  6. S

Bu guncelleme ne anlamadım yardimci olun

Arkadaşlar pc nin kendi sitesi de gezerken bu guncellemeyi gördüm ama ne olduğunu anlamadim ekran kartının gücünü mu arttırıcak bakar mısınız 1683563466 Anlamayan olduysa diye yazıyorum alttaki 90a to 135a yazan kısımdan bahsediyorum
  7. S

Bu devirde sitelerin güvenirliğini nasıl anlarız??

Herkese selam arkadaşlar bugünlerde sitelerin güvenirliğini nasıl anlayabiliriz böyle garanti bir yol var mıdır. mesela sonu .tr veya sayfa bilgisi kısmından ws
  8. S

İphone Casus yazılım var mı nasıl anlarız

Arkadaşlar bu aralar gereksiz şeylere çok takılıyorum ve içimde ki o kötü düşünceleri uzaklaştırmak için buraya çok konu açtım gene benzer bi konu. Arkadaşım telefonu alıp biraz böyle kurcaladı filan acaba bir casus yazılım filan yada herhangi bir virüs tarzı bişey olabilir mi nasıl kontrol...
  9. S

Dizi box gibi kaçak film dizi izleme siteleri zararlı mı

Merak ettiğim şey başlıkta cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar. 1679004066 virüs trojen yazılım ws**
  10. S

Kafamın içinde sürekli bişeyler var

Arkadaşlar merhaba etrafımda bu konuyu konuşucak çok fazla insan olmadığından buraya yazıyorum. Kafam da sürekli garip garip düşünceler oluyo mesela telefonu birisine verdim diyelim fotoğraf çekti ay bişey oldumu telefonu sıfırlaman lazım gibi ve bunu yapmadığım sürece asla rahatlayamıyorum...
  11. S

ios Telefon sıfırlama

arkadaşlar merhaba ben birinin telefomu eline alıp bişeyler kurcalamasından dolayı telefonu sıfırlamak istiyorum direkt genel kısmından herşeyi sıfırla yapıp kurulumda gene kendi icloud hesabımı girersem tamamen sıfırlanmış olur mu
  12. S

Telefonu satıcam neler yapmam lazım

Arkadaşlar telefonumu değiştirmek için elimdeki telefonu satmam lazım ve içindekileri nasıl tamamen yok edebilirim fotoğrafları ws. Birde en çok mersk ettigim şeylerden birisi de benim mesela Google hesabım bu telefonda yetkili (başka bı yerden girerken telefona bişey geliyo) telefonu...
  13. S

Öneri 2023'de iPhone 11 alınır mı??

Merhabalar arkadaşlar soru başlıkta. Bu zamanda hala alınabilir mi 20bin civarı bütçem var
  14. S

Tarayıcılarda ki sayfa bilgisi kısmının ünlem olması

Merhaba arkadaşlar bu bazı sitelere girdiğimizde sol üst kısımdaki (kilit gibi olan şey) şeyin ünlem olması bi sorun oluşturur mu mesela ben online derslerime girebilmek için (http://kuzemue.kku.edu.tr/) sitesine girmek zorundayım bu sitede de o dediğim gibi sol üstte ünlem işareti var ve bu...
  15. S

Bu programları güvenilir şekilde nerden indirebilirim

Merhabalar ben istatistik 1. Sınıf öğrencisiyim ve bu dönem bazı programlar kullanmamız gerekli fakat internette baktığımda çok garip ve güvenilir gözükmeyen siteler çıktı karşıma bu programları nerden guvenilir bı şekilde indirip kurabilirim. ( C++ Octave Matlab) 1677861805 C++ için hocamız dev...
  16. S

Teknik Servisemi Yoksa Distribütör'emi yollamalıyım

Arkadaşlar selamlar öncelikle herkese ben laptobu 3 ay önce aldım ve ekranda beyaz minik bi nokta oluştuğu için bi şekilde değişim yapmaya çalışıcam çünkü hani üründen kaynaklı bi problem fakat bunu laptobun kutusunun üzerinde ki distribütör'e (Arena Bilgisayar diye biyer) mi yollamak mantıklı...
  17. S

Laptop Ekranında Beyaz Leke

Arkadaşlar başlıkta dediğim gibi ekranda minik bitane beyaz bi nokta oluştu sonradan herhangi bir darbe ws de olmadı laptop daha yeni 3 ay oldu alalı 2022 kasım ayının başında aldım (ACER NİTRO 5 AN515-58) ne yapabilirim şuanda acer servisine ulaşamıyorum sadece hafta içi çalışıyorlarmış ama...
  18. S

Laptop kendiliğinden kapanıp açıldı

Arkadaşlar bu kapanıp açılma olayı bikere başıma geldi fakat merak ettim lolde antrenman modundayken çıktım ve hiçbir yazı gelmeden direkt siyah ekran oldu kendi kendine kapandı ve geri açıldı bu neden olmuş olabilir(Ayrık cpu modu bayadır açık sürekli laptobu öyle kullanıyordum) 1675443925...
  19. S

Arkadaşlar bu site virüslümü nasıl anlarım

Arkadaşlar google normal gezerken gasurvey.gemius.com diye bi sitenin şeyi açıldı bu site virüslümüdür nasıl anlarım windows defender taraması yaptım bir sıkıntı çıkmadı ama içime kurt düştü format atmam gerekir mi sizce acill yardımcı olunnn
  20. S

Bazı sitelere konan gizli pop-up lar tehlikelimi

Arkadaşlar aspor sitesinde maçlara bakarken...
Top Bottom