Neler Yeni

Trojan virüslü dosya indirdim

ShimShim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Şehmus Ulusoy
Arkadaşlar Opera GX indiricekken fake bir siteden bir şey indirdim uygulamayı sonradan VirusTotal'de baktım iki tane trojan gözüküyordu. Virüsün bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım? Bilgisayarda herhangi bir virüs programı yok Windows Defender dışında, Windows 11 Pro kullanıyorum, orijinal değil. ek olarak Format atmak üzere bir flash bellek de hazırlıyordum o da bilgisayara takılıydı. Eğer bilgisayara bulaştıysa flash belleğe bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım?
Virustotal sonucu
Kaspersky Free sonucu
Malwarebytes sonucu
Windows virüs tarama sonuçları
sonucların ssleri böyle şuan içim rahat bi şekilde o flash belleğe yeniden windows yazabilirim değil mi(bu sıralar herşeye gereğinden fazla takıp kuruntu yapıyorum yorumlarınızı açık açık yapmanızı rica ederim teşekkürler )

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    231.7 KB · Hit: 53
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    34 KB · Hit: 52
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    44.1 KB · Hit: 50
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    112.6 KB · Hit: 52
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,939
İsim
MehmedVII
Arkadaşlar Opera GX indiricekken fake bir siteden bir şey indirdim uygulamayı sonradan VirusTotal'de baktım iki tane trojan gözüküyordu. Virüsün bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım? Bilgisayarda herhangi bir virüs programı yok Windows Defender dışında, Windows 11 Pro kullanıyorum, orijinal değil. ek olarak Format atmak üzere bir flash bellek de hazırlıyordum o da bilgisayara takılıydı. Eğer bilgisayara bulaştıysa flash belleğe bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım?
Virustotal sonucu
Kaspersky Free sonucu
Malwarebytes sonucu
Windows virüs tarama sonuçları
sonucların ssleri böyle şuan içim rahat bi şekilde o flash belleğe yeniden windows yazabilirim değil mi(bu sıralar herşeye gereğinden fazla takıp kuruntu yapıyorum yorumlarınızı açık açık yapmanızı rica ederim teşekkürler )
Bu tip durumlarda Trojan Remover ve Malwarebytes kullanıyorum işe yarıyor.

ShimShim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Şehmus Ulusoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu tip durumlarda Trojan Remover ve Malwarebytes kullanıyorum işe yarıyor.
uygulamaları kullandım sonuçlarını attım eğer baktıysanız şuan ilk mesajda da belirttiğim gibi şu sıralar çok kuruntu yapıyorum o yüzden soruyorum o sonuçlardan sonra cmd ile flash belleği de temizledim kaspersky ile tarattım sonrasında hatta şimdi o flash belleğe windows filan yazrsam sıkıntı olur mu acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayara takılınca böyle şuanda

Ekler

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    65 KB · Hit: 33
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    49.5 KB · Hit: 33
  • Beğen

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,939
İsim
MehmedVII
uygulamaları kullandım sonuçlarını attım eğer baktıysanız şuan ilk mesajda da belirttiğim gibi şu sıralar çok kuruntu yapıyorum o yüzden soruyorum o sonuçlardan sonra cmd ile flash belleği de temizledim kaspersky ile tarattım sonrasında hatta şimdi o flash belleğe windows filan yazrsam sıkıntı olur mu acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayara takılınca böyle şuanda
Flasha Windows yazsan sorun olmaz dediğin gibi temizlediysen. Bilgisayarda anormal şekilde performans artışı ve azalması varsa Trojan hâlâ vardır. Kuruntu ne bilmiyorum.

ShimShim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Şehmus Ulusoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Flasha Windows yazsan sorun olmaz dediğin gibi temizlediysen. Bilgisayarda anormal şekilde performans artışı ve azalması varsa Trojan hâlâ vardır. Kuruntu ne bilmiyorum.
dediğim gibi temizledim hem kaspersky ile hemde cmd komutları ile teşekkür ederim kuruntu da şu sıralar piskolojik olarak sorun olmicak şeyleri dert edip onları düşünmek diye açıklayabilirim kendi açımdan

• Beğen

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hangi site

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

efayi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Efe Erdoğan
hocam forumda takılırken denk geldim konunuza aynı kuruntuları yaklaşık 1 yıl önce bende yaşadım trojanı önce bulaştırdım sonra da arkadaşın dediği yollarla sildim içim rahat etmedi flaşla falan da uğraşmak istemedim tanıdık bilgisayarcı vardı bedavaya formatlattım rahatladım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,112
Üyeler
140,771
Son üye
Emxwave
Top Bottom