Arama sonuçları: *

• Users: Sytra
  • Order by date
  1. S

Dolar?

1 yıl önce 8di 3 ay önce 5buçuk şuan 7 sürekli değişiyor tahmin imkansız. Trump beyin paşa gönlü ne ister bilinmez. Ayrıca bence tek suç dolarda değil dolar 5buçuk tl iken alınan stoklar dolar 7 lira olunca stokların fiyatı artıyor sebep ne? Dolar 7 olmuş ama adam bunu zaten dolar düşükken almış...
  2. S

Seagate Firecuda 1 TB SSHD iyi bir seçenek mi?

Sistem hâli hazırda ssd ye kurulu. Bu sistem daha da hızlı olamaz artık. 2 tane 1 TB disk alıp raid yapmak senin sistemin ve ihtiyacın için oldukça gereksiz. Raid yaptığınız da 2 TB depolamayı 1 TB olarak kullanacaksınız peki ne için? Oyunların sadece yükleme ekranı hızlı geçsin diye. Oysa ki...
  3. S

Seagate Firecuda 1 TB SSHD iyi bir seçenek mi?

Bence hiç iyi bir seçenek değil. Sırf diskin ön yükleme kısmında bir kaç gb ssd var diye o paralar verilmez. 7200 RPM disklerin hızı da azımsanmayacak kadar iyi bence. 2013 yılında Casper marka masaüstü bilgisayar almıştım ve içinde 7200 RPM disk ve Win8 kurulu idi. Bilgisayarım 10 saniyede 15...
  4. S

İnternet öneri

ADSL ise netspeed hem iyi hem ucuz (40 tl 200gb kotali 63 tl sınırsız) Vdsl ise hangisini isterseniz onu bağlatın. Ttnet e o kadar çok para ödemeye gerek yok.
  5. S

Türknet söylediklerini karşılayabiliyormu

TTNET iken kablo da 35, wi fi de 30-35 mbit hız alıyordum. Turknet te kablo da 36 37 mbit, wi fi de 20 23 mbit hız alıyorum. İkiside 35mbit lik tarife.
  6. S

Türknet İyi mi?

Geçeli 1 ay oldu. Başlarda gayet iyiydi korona çıktıktan sonra günde 2 kez 15dk-30dk kesinti olmaya başladı( DNS hatası veriyor.). Hız konusunda genel olarak TT ile hemen hemen aynı. Korona çıkmasaydı daha iyi tecrübe edebilirdim.
  7. S

YouTube'a içerik üretmek için ne gereklidir?

Kasa + Monitör + Çevre Bileşenleri + Yazılım + Kamera =< 6.500 TL
  8. S

Forum Telefonumu Isındırıyor

Telefonu oyun oynamak için kullanmıyorum eğer oyun oynuyorsan belki o yüzden ısınıyor olabilir. Telefona çok da bağlı bir insan değilim whatsapp, sms, arama, web gezintisi, youtube da müzik ve arada dizi ve film izlemekten başka bir amaç için kullanmıyorum. Nedendir bilmiyorum ama bu foruma...
  9. S

SSD yi raidleyince veriler silinir mi??

Raid işlemi 2 veya daha fazla disk ile yapılabilir diye biliyorum ben. Sizin yaptığınızın raid olmadığını düşünüyorum.
  10. S

Yardım Taşınabilir Harici Hard Disk

Çalışacağını zannetmiyorum. Seagate ve WD kullanmış biri olarak bazı televizyonların bile çalıştırmak için yeterli güç veremediğini gördüm. Ayrıca telefona bağlamak için 2 kablo kullanmanız gerekecek ve buda performansı çok düşüren bir olay.
  11. S

Forum Telefonumu Isındırıyor

Telefonum Asus Zenfone 2. Neredeyse hiç bir zaman ısınmayan telefonum donanım arşivi forum sitesine girdiğimde âdeta ateş ediyor. Chrome üzerinden açıyorum. Dizi veya film izlemek bile bu kadar ısındırmıyor. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı bilmiyorum fakat benim için ciddi bi sorun bu durum.
  12. S

Ev interneti öneri

16 Mbps hız için => Netspeed 40 TL 35 Mbps için ne önersem bilemedim. Ben turknet kullanıyorum daha yeni geçtim son 3 4 günde günde 15 20şer dakikalık kesintiler oldu (günde 30-40dk) hepsi akşam saatlerinde. Dns falan diyordu arıza kaydı bıraktım bakalım ne olacak.
  13. S

Kaç depolama takabilirim

Bilsayarindaki parçaların enerji tuketim değerlerini öğrenerek(web sitelerinden) sistemin şuan harcadığı enerji ve kullanabilecegin enerjiyi az çok hesaplayabilirsin. SSD bildiğim kadarıyla çok bir elektrik istemiyor bi sıkıntı çıkmaz takabilirsin.
  14. S

Yardım Harddisk Tekliyor!!

Senin için ne kadar önemli olduklarına bağlı?. Oyunları tekrar bulabilirsin yedeklemene gerek yok o zaman. Save dosyaların o diskteyse onları yedeklersen en azından ilerlemelerin kaybolmaz.
  15. S

Kaç depolama takabilirim

Kaç sata portun varsa takabilirsin. Tabi PSU yeterli enerjiye sahipse?. Hatta m2 ssd takmak için pci bağlantılı aparatlar var onunla beraber m2 de takabilirsiniz.
  16. S

Yardım Harddisk Tekliyor!!

Kafa vurma olayı başlamış olabilir. Veya iğnesi hasarlı olabilir. Önemli verilerini acilen yedeklemen lazım. Tedavisi aşırı pahallı.
  17. S

Bataryası iyi laptop

Ekrandan kaybettik. Bu laptop HD(1366x768) kalite.
  18. S

Bataryası iyi laptop

Chromebook ları seviyorum fakat windows da bazı uygulamalardan vazgeçemem. İşlemci isteğine bakarsak minumum 3000 tl civarı olacaktır herhalde. 3000-3500 tl gayet makbul.
  19. S

Bataryası iyi laptop

Başlıkta belirtildiği gibi esas önemli kısım batarya. En az 6 saat batarya ömrü olmalı. Dikkat edilmesi istenilen diğer özellikler: 1) Sinir edecek bir işlemci(n4000 vs.) olmaması. 2) 15.6 inç ve full hd ekran 3) Ekran kartının hiç önemi yok hatta ağırlık yapmaması açısından olmasa daha iyi. 4)...
Top Bottom