Arama sonuçları: *

• Users: Xenfia
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Xenfia

Öneri İndirimlerde cpu soğutucu önerisi

Selamlar şu anda ryzen 5 5500 kullanıyorum yakında 7500f'e geçiş yapacağım. Bu iki işlemci için de kullanabileceğim güzel fiyat performans bir hava soğutucu tercihen sıvı soğutucu önerir misiniz. Bütçem 1000tl ile 2500-3000 TL arası.
  2. Xenfia

75" Smart TV önerisi

75 " 190 ekran televizyon arıyorum. Bütçe yaklaşık 30 bin TL civarı. Şu an aklımda şu televizyon var...
  3. Xenfia

Öneri Uzun 5 metre civarı 4k destekli HDMI kablo önerisi

Yeni bir televizyon alacağım masa üstü bilgisayarımı bağlayıp film dizi izlemek istiyorum, aradaki mesafa fazla.
  4. Xenfia

Türknet Türk telekom fiber stabil değil. Valorant sorunu

Türktelekom fiber altyapısından Türknet fibere geçiş yaptım. Bilgisayara kabloyla bağlanıyorum hızımda ve pingimdi herhangi bir sıkıntı yok fakat valorant oynarken pingim sabit olmasına rağmen elimle silah gelmiyor, dürbün kendiliğinden açılıp kapanıyor, Sova'nın dronu ve Gekko'nun ultisi gibi...
  5. Xenfia

Yardım Türktelekom fiber modemi verdi Keenetic modemime geçebilir miyim?

Türknet altyapıma fiber geldiğini ve isteğim doğrultusunda fibere geçebileceğimi söyledi ben de onayladım. Resimde gördüğünüz modemi ve dönüştürücüyü kurup gittiler. Fakat modem çok kötü, arayüz özellikleri çok kısıtlı. Ben eski modemim Keenetic extra dsl'i kullanabilir miyim? Yardımcı olabilir...
  6. Xenfia

Arka plan siyah oluyor, ara sıra garip siyah kutular gözüküyor.

İkinci resim benim masa üstüm, ilk resmi internetten buldum video izlerken ilk resimki gibi değil de çok ara sıra saniyelik siyah kareler oluşuyor ss alacak kadar bir süre bırakmıyor. Windows 10'u sıfırdan kurdum bir şey değişmedi.
  7. Xenfia

Yardım 165 hz monitör oyunlarda yırtılma oluyor

Merhaba arkadaşlar AOC C27G2U 27″ 1ms 165 Hz monitörüm ve rtx 2060 ekran kartım var. Valorant oynarken ekranda yırtılmalar oluyor. Biraz araştırdım gysnc, vsync falan açtım kapadım ama sorunum hala devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Atomic hearth oynarken de aynı problemle...
  8. Xenfia

Ryzen 5 5500 için 600 TL civarı soğutucu

Selam arkadaşlar bilgisayarıma soğutucu almak istiyorum, bütçem 600 TL civarlarında.
  9. Xenfia

Yardım Asus prime b450mk II ryzen 5 5500 bios sorunu

Merhaba anakartım asus prime b450m-k II bu anakartla iki gün öncesine kadar ryzen 5 1600 kullanıyordum biosa girip çıkarken xpg açarken ayar değiştirirken hiçbir sorun olmuyordu. Lakin işlemci güncellemek için ryzen 5 5500'e geçtim dolayısıyla son sürüm 3810 biosu kurdum. İşlemciyi taktım fakat...
  10. Xenfia

Yardım Ryzen 5 5500 96 derece yük altında

Arkadaşlar merhaba işlemcimi bu gün aldım ve stok soğutucusuyla montajladım, stres testi yaparken 96 dereceleri görüyor. Normalmidir?
  11. Xenfia

Çözüldü✓ Xiomi telefonumu her açtığımda garip bir bildirim sesi çıkıyor.

Telefonumun kilit ekranını açınca garip bir bildirim sesi geliyor, bildirimlere sanki anlık bir şey geliyor ve hemen gidiyor. Telefonu yeniden başlatınca kilit ekranını geçiyorum biraz duruyor telefon ve hemen sonrasında bildirim sesi geliyor. Virüs taraması yaptım, cihazımda herhangi bir apk...
  12. Xenfia

Mavi Ekran bilgisayarım bazen kapanıyor ardından rastgele kendiliğinden açılıyor

Selamlar, bilgisayarım arada mavi ekran vererek arada hiçbir şey olmadan direkt kapanıyor bazen kendi kendine açılıyor bazen anakartın ismi yazıyor ama açılmıyor. Olay görüntüleyicisi ise şöyle gözüküyor:
  13. Xenfia

Çözüldü✓ Asus Prime B450M-K II M2 Takma

İyi forumlar. Ben bilgisayarıma sata ssd dışında bir m2 ssd eklemek istiyorum. 256 gblık bir m2 ssd aldım. Fakat donanım bilgim yeterli olmadığından nasıl takılacağını internetten araştırdım. Ekran kartını çıkarma falan ilk adımları anladım yapabileceğimi düşünüyorum. Fakat en sonda anakartın...
  14. Xenfia

OBS Discord konuşma efekti nasıl verilir.

Selam arkadaşlar. Anlatmam çok zor olacağı için direkt video atıyorum. Videodaki tarzı nasıl ayarlayabilirim?
  15. Xenfia

İBB Genç üniversiteli bursuna başvuramıyorum. Başvurunuz kaydedilmedi

Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşında İstanbul'da oturan ve okuyan bir üniversite öğrencisiyim. İBB'nin genç üniversiteli bursuna başvurmak için sitesine gittim. 30 kere denememe rağmen "kontrol sırasında sorun oluştu ve başvurunuz kaydedilmedi" hatalarını alıyorum. 153'ü aradım sitede bir sorun yok...
  16. Xenfia

Yeni aldığım PC bir anda kapanıyor.

Arkadaşlar sorunu artık sık sık yaşamaya başladım lütfen bir yol gösterin. Bilgisayarı alalı 2 ay oldu. Aniden kapanıyor. Fanlar falan dönmeye devam ediyor. RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12 AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4 Asus Prime B450M-K II PNY XLR8 (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Toshiba Kioxia...
  17. Xenfia

PC aniden kapanıyor.

Arkadaşlar olayın iki kere tekrar etmesi üzerine yeni bir konu açıyorum çünkü işler değişti. Önceden oyunda bir kereye mahsus bilgisayar kapanıp açılmıştı. Bu gün isi internette dolaşırken yine aynısı oldu ve artık korkmaya başladım. İnternette dolaşırken fareyi bir anda hareket ettirememeye...
  18. Xenfia

önce drop giriyor sonra pc kapanıyor

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Bu güne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat bu gün valorant oynarken önce drop girmeye başladı sonra pc kendini kapadı açtı niye böyle bir şey oldu? Tekrar eder mi bu? Sistem özellikleri: RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12 AMD Ryzen 5 1600 12nm...
  19. Xenfia

Yardım Keenetic Extra modemin arayüzne giremiyorum.

Selamlar. Uzun süredir bu modemi kullanıyorum fakat son zamanlarda ara yüzüne giremiyorum. Ne yapmam gerek modemi kapatıp açtım düzelmedi.
  20. Xenfia

Yardım İkinci ekran vga monitör kullanma

Selamlar rtx2060 ekran kartım var var 165 hz bir monitör kullanıyorum. Eski bir tane montörüm var onu ikinci ekran yapmak istiyorum ama vga çıkışlı. HDMI TO VGA dönüşütürücü alsam bir sıkıntı çıkar mı...
Top Bottom