Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus Prime B450M-K II M2 Takma

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
Anime, Dizi, laptop, ekran kartı, işlemci, monitör.
İyi forumlar. Ben bilgisayarıma sata ssd dışında bir m2 ssd eklemek istiyorum. 256 gblık bir m2 ssd aldım. Fakat donanım bilgim yeterli olmadığından nasıl takılacağını internetten araştırdım. Ekran kartını çıkarma falan ilk adımları anladım yapabileceğimi düşünüyorum. Fakat en sonda anakartın içinden çıkan vida türevi bir şeyle sabitliyorlar. Ben ne kadar baksam da öyle bir vida göremedim. İçinden çıkan vidaları resimlere ekledim. Şu sarı olanları mı kullanacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekler

• WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08 (2).jpeg
    489.2 KB · Hit: 282
  • WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08 (1).jpeg
    617.8 KB · Hit: 247
  • WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.25.08.jpeg
    424.4 KB · Hit: 245

Yolcuxx61

80+
Şimdi kardeşim; oradaki sarı vidayı m2 ssd'nin denk geldiği vida bölümüne takıyorsun. Sonra ssd'yi takıp siyah vidayıda vida yerine takıyorsun.
,

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi kardeşim; oradaki sarı vidayı m2 ssd'nin denk geldiği vida bölümüne takıyorsun. Sonra ssd'yi takıp siyah vidayıda vida yerine takıyorsun.
,
Videolarda daha büyük duruyordu vida. Sarı vida olduğundan emin miyiz?

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
B450M K-II'de M.2 takmak için M.2 Anchor kullanman gerekiyor, anakartın kutusunda o aparattan olmalı onunla takabilirsin.

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B450M K-II'de M.2 takmak için M.2 Anchor kullanman gerekiyor, anakartın kutusunda o aparattan olmalı onunla takabilirsin.
Her yere baktım ama öyle bir aparat bulamadım. Bu attığım vidalar olmaz mı?

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
M2 yüksekticini m2 nin boyuna göre ayarla sonradında m2 bir tık çaprazlama olacak şekilde tam dik değil yani m2 portuna tak sonra yavaşça vidanın olfuğu bölüme getir ve üstüne vidayı tak fakat çok sıkma m2 ye zarar verebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

beyaz vida yükseltici olan

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
M2 yüksekticini m2 nin boyuna göre ayarla sonradında m2 bir tık çaprazlama olacak şekilde tam dik değil yani m2 portuna tak sonra yavaşça vidanın olfuğu bölüme getir ve üstüne vidayı tak fakat çok sıkma m2 ye zarar verebilir

beyaz vida yükseltici olan
Link atıyorum onu izle

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sanmam. M.2 girişine bakarsan arkası boş, yuva olmayan yere vida takamazsın. Bende de aynı anakart var ve bu şekilde takılıyor. Yine de M.2 girişinin olduğu yeri atarsan belki kesin bilgiye ulaşabiliriz pek sanmasam da belki farklıdır.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
İyi forumlar. Ben bilgisayarıma sata ssd dışında bir m2 ssd eklemek istiyorum. 256 gblık bir m2 ssd aldım. Fakat donanım bilgim yeterli olmadığından nasıl takılacağını internetten araştırdım. Ekran kartını çıkarma falan ilk adımları anladım yapabileceğimi düşünüyorum. Fakat en sonda anakartın içinden çıkan vida türevi bir şeyle sabitliyorlar. Ben ne kadar baksam da öyle bir vida göremedim. İçinden çıkan vidaları resimlere ekledim. Şu sarı olanları mı kullanacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam asus prime b450m K II de vida yok m2 ssd bittiği kısımda plastik bir sey var tutmak için yuvarlak kısım yapmışlar onu yukarıya doğru hafif sertlikte çıkarın ssd takip geri takın.

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
Dk 15 ten izle

Dostum bu videoyu ixle en rahat bu şekil takarsın
Hocam şimdi bu sarı olanları mı vidalayacağım önce?
Sanmam. M.2 girişine bakarsan arkası boş, yuva olmayan yere vida takamazsın. Bende de aynı anakart var ve bu şekilde takılıyor. Yine de M.2 girişinin olduğu yeri atarsan belki kesin bilgiye ulaşabiliriz pek sanmasam da belki farklıdır.
Ekran kartını söküp takmak çok gerici o yüzden şu an atamam

Hocam asus prime b450m K II de vida yok m2 ssd bittiği kısımda plastik bir sey var tutmak için yuvarlak kısım yapmışlar onu yukarıya doğru hafif sertlikte çıkarın ssd takip geri takın.
Yani şu an anakartın üzerinde halihazırda bir aparat olduğunu söylüyorsunuz sanırım.

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ekran kartını söküp takmak çok gerici o yüzden şu an atamam
Ekran kartı takılıyken de atabilirsin, yine de gözükeceğini düşünüyorum. Fakat bana kalırsa bileşenlerin kutularını iyice karıştır, çünkü anchor olmadan takamazsın. Tabii farklı değilse ki sanmıyorum farklı olacağını.

Top Bottom