Arama sonuçları: *

1. crazyreign

Yardım Asus Anakartım bozuk mu?

Sadece sende bu kadar kötü değil, çoğunda böyle. Çözüm direkt kullanmamak. Fan hızların için BIOS'taki Q-Fan Control kısmını kullan. Ayrıca yine CPU'ya yapacağın frekans ve voltaj ayarlamaları için BIOS'taki Ai Tweaker sekmesini kullan.
  2. crazyreign

Asus B550 XE Anakartta Biostan otomatik fan ayarı yapma

Sıkıntı yok. BIOS'taki ayarlara elinle bir şey yapmadıysan tamamen otomatik ayarlardır. AI SUITE veya Armoury Crate'teki fan ayarları BIOS'a etki etmiyor. Aynen öyle.
  3. crazyreign

Asus B550 XE Anakartta Biostan otomatik fan ayarı yapma

BIOS'ta Q-Fan Control'den yaptığın tüm fan ayarları direkt ayarladığın şekilde çalışmaya başlar. Eğer AI SUITE'i veya Armoury Crate'i açmazsan kendi ayarında çalışmaya devam ediyor. Yine de bu söylediğimden emin değilim, deneyebilirsin. Fan ayarı yapmak için fan portunu seçip 4 farklı...
  4. crazyreign

ARGB kablosunu takmadan ledleri yakma?

Marka çok iyi olmayabilir evet ama söylediğin şeyin olması çok olağandışı bir şey. Eğer ARGB ışığı yakmak istiyorsan alınabilir bir ürün, en azından senin işini karşılayacak kadar.
  5. crazyreign

ARGB kablosunu takmadan ledleri yakma?

Şu an ışığı yakamazsın. En kolay yol bu harici ARGB kontrolcüden almak. Nasıl efektlere sahip bilmiyorum. İyi bir ürün mü onu da bilmiyorum ama şu anki sorununun en kolay çözümü bu. https://www.amazon.com.tr/dp/B08Z87TQLV/
  6. crazyreign

Elimdeki soğutucu yeterli olur mu bir süre için?

Sanmıyorum. Hayır, yok.
  7. crazyreign

Elimdeki soğutucu yeterli olur mu bir süre için?

Sistemi açmada ve çoklu çekirdek kullanmayan her şeyde işini görecektir. Çoklu çekirdek kullanımında zaten Throttle olup frekans kısacaktır. BIOS'ta elinle güç tasarruf modu da açabilirsin, idare etmede yardımcı olur.
  8. crazyreign

Wraith prism bulamıyorum ?

Onun için ayrı bir konu açmanı öneririm. Şu an piyasada ne var ne yok bilmiyorum. Forumdaki başka üyeler daha iyi yardımcı olacaktır.
  9. crazyreign

Wraith prism bulamıyorum ?

Üretimi bitmedi. Normalde de sıfır bulmak zor zaten. İkinci elde rahatlıkla bulabilirsin. Fiyat konusu biraz sıkıntılı, ona da yapacak bir şey yok.
  10. crazyreign

Kasa fanları dönmüyor

Valla çok bilgilendirici şeyler söylemiyorsun. Cevap veremiyorum çünkü anlayamadım.
  11. crazyreign

Kasa fanları dönmüyor

PSU'nun kutusunda derken? Kabloyu komple at. Bu MOLEX konnektörü. Bir ucu MOLEX'se diğer ucu kontrolcüye gidiyor olmalı. Gitmiyorsa alakasız bir kablo atmışsın demek. Ayrıca mümkünse mesajımı alıntılayıp yaz. Mesaj attığının bildirimi gelmedi.
  12. crazyreign

Kasa fanları dönmüyor

O kasadaki fanlar düz 3 veya 4 pin fan konnektöründe olmamalı, GamePower kasaların çoğu öyle. Kontrolcüye 4 veya 6 pinli standart olmayan bi' bağlantıyla takılıyor. RGB ve fan hız kontrolü tek kontrolcüden yapılıyor. Kontrolcüyü de uzaktan kumandayla kontrol ediyorsun. Fan hız ayarını...
  13. crazyreign

Kasa fanları dönmüyor

Anakart ve kasa/kasa fanı modeli nedir?
  14. crazyreign

Amd Wraith Prism Işıklandırma Sorunu

Wraith Prism'i iki türlü bağlama yöntemi var. Biri senin de bildiğin RGB kablosunu 4 pinli RGB girişine takmak. Diğeri de USB ile bağlamak. Eğer aldığın kişi/yer kabloları eksiksiz veriyorsa o kablonun 3 pinli ucunu soğutucuya takıp ön USB 2.0 konnektörünü de anakartındaki ön USB 2.0 yerine...
  15. crazyreign

Soğutucu ve Ramlerin RGB'sini senkron çalıştırabilir miyim?

Teorik olarak evet ama pratik olarak yapamayabilirsin. Anakart B450M DRAGON olduğu için Wraith Prism'i USB ile bağladın mecburen. Armoury Crate'de MSI Center'daki gibi Wraith Prism ayrı olarak gözüküp kontrol edilemiyor. Ben olsam Dragon Center/MSI Center ve iCUE 3 indirirdim. Aklıma başka...
  16. crazyreign

Fan RGB Kablom CORSARI Rgb Kontrolcüden çıkmıyor

CORSAIR 6'lı RGB HUB'a kablo takınca çıkartmak harbiden çok zor. İlk elime geçtiğinde ben de çok cebelleşmiştim ama nasıl yapacağımı sonunda çözdüm. Kırmızı çizgiye tırnağını geçir, sonra sarı yere bastırarak çıkartmaya çalış. Ben böyle yaptığımda 10 saniyede çıkartabiliyorum.
  17. crazyreign

Wraith Prism soğutucu bloğu nasıl takılıyor

Orada yazmamışsın, bir altında ise şu yazıyor: "Yeni nesil" Madem Wraith Prism yeni nesil bir soğutucu, takarken neden AM4 braketlerini sökmüyoruz? Wraith Prism eski nesil bir soğutucu ama yeni çıkmış sanırım. Anlatmaya çalıştığın şey bu olmalı.
  18. crazyreign

Şu an dedin. Öncesinde demiş olsaydın ben de özellikle bu şekil dediğini söylemezdim.
  19. crazyreign

Wraith Prism'in takılış yöntemi eski AM2-3 FM2(+) stok soğutucularıyla aynı yöntem diye Wraith Prism eski bir soğutucu olup Wraith Stealth yeni bir soğutucu olmuyor maalesef.
  20. crazyreign

Eski demedin, eski nesil dedin. Doğru anlatanın sen olup yanlış anlayanın ben olduğunu düşünmüyorum.
Top Bottom