Neler Yeni

Parçaları Tek Tek Toplamak VS Hazır Sistem

Tek Tek VS Hazır Sistem

• Oy kullanan toplam üye
    19

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Merhaba;
Hazır sistemlere yapılan kötü yorumlar ve kötü satış sonrası destek yüzünden acaba indirimlerden kendim mi toplasam.​
Parçaları birleştirmek benim için bir sorun değil.​
Belki de benim birleştirmem daha bile iyi olabilir çünkü satıcıdan daha özenli davranırım.​
Kendim mi toplamalıyım? Hazır sistem mi almalıyım?
İkisini de aynı paraya getirebilir miyim?

Restorgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Yusuf
Aynen bende ikilemde kaldım.

Restorgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Yusuf
Bende toplayıp almayı düşünüyorum bütün parçaları buldum ama daha önce hiç pc toplamadım ve cevremdede öyle bir insan yok bu parçaları aldıktan sonra ne yapmalıyız? Beni aydınlatırsanız sevinirim

KToprak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Kamil
Bende toplayıp almayı düşünüyorum bütün parçaları buldum ama daha önce hiç PC toplamadım ve cevremdede öyle bir insan yok bu parçaları aldıktan sonra ne yapmalıyız? Beni aydınlatırsanız sevinirim
Hocam youtube da filan a dan z ye nasıl toplanır anlatan videolar var ama sana tavsiyem hiç toplamadıysan ver bi bilgisayarcıya 30-40 lira o sana güzelce toplasın versin hiç başını ağrıtma

eldeca

80+
Hazır sistem dediğin de aslında yine fabrikada toplanmış bir sistem olduğundan hiçbir şey ifade etmiyor. İster deneyimi için ister ne aldığını bildiğinden emin olmak için, sana kalmış, tek tek topla.

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hazır sistem dediğin de aslında yine fabrikada toplanmış bir sistem olduğundan hiçbir şey ifade etmiyor. İster deneyimi için ister ne aldığını bildiğinden emin olmak için, sana kalmış, tek tek topla.
İtopya, İnceHesap, Qp, Sinerji gibi firmalar özelinde sormuştum

Tavsiyeniz için teşekkürler.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam eğer toplamak istiyorsanız ve bir günde bütün bilgisayarı komple almak istiyorsanız Hazır Sistem daha mantıklı. Bütün parçaları tek tek seçersen her türlü hazır sistemden daha pahalı oluyor. Tek tek almak istiyorsan indirim kovalaman lazım. Bir cuma günü indirim gecesinden işlemci alırsın diğer cuma ekran kartı. Arada sırada Hepsi Burada falan da indirim yapıyor orada uyguna geliyor alırsın bazı parçaları öyle öyle uzun sürede güzel ucuz sistem toplayabilirsin. Fakat bir günde almak istiyorsan hazır sistem daha mantıklı.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML

Hazır sistemlerde bazen çok güzel indirimler olabiliyor fakat toplama daha mantıklı. Şöyle düşün aynı özelliklerde bir kasa aynı fiyata geliyor fakat sen diğer kasa da istediğin marka model ve aydınlatma seçebilirsin. Hazır sistemlerde genelde çok seçenek sunulmaz ve fiyat farkı yüksek olur. Montaj yapabilirsen veya birine yaptırabilirsen kesinlikle tek tek indirimleri takip ederek toplamak mantıklı ben şuan öyle yapıyorum.

eldeca

80+

O bağlamda soruyorsan hazır almak daha mantıklı çünkü tıpkı Donanım Arşivi gibi bazı isimler sponsorlu olarak işbirliği yaptığından 50 lira 100 lira daha ucuza gelebiliyor, tabii o sistemler çabuk güncelliğini yitiriyor kur yüzünden, çıktığı gibi alabilrsen hazır almak daha mantıklı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,423
Üyeler
138,353
Son üye
-Ordinaryüs-
Top Bottom