Neler Yeni

Msi RX 580 8gb fan sorunu

Revenge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdulkadir
Arkadaşlar merhaba benim vir sorum olucak. Ben yaklaşık 6 ay önce V4 kasayı aldım fazladan hiçbirşey taktırmadım stock şekilde aldım.Bilgisayar hep masa altında duruyordu daha öncede hiç içini açmamıştım. 3-4 hafta önce felan kasayı masa üstünde aldım daha şık gözüksün diye ama sonra ekran kartımın biraz fazla ses çıkardığını fark ettim. Ve Temper camı açtım ekrankartımın ilk fanı dönmüyordu Pc açılıyor kasma sorunu felan hiçbir sıkıntısı yok ama o ilk fanının dönmemesi beni çok rahatsız etti acaba normaldede o şekildemi yoksa benim ekrankartımın ilk fanındamı bir problem vardır her yerde aradım ama hiçbir cevabı bulamadım lütfen cevap.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sana tüm gidişati söylüyorum, ona göre değerlendir bunun dışında bir şey var ise ekran kartını garantiye gönderirsin.

PC yi açarsın ve windows açılmadan önce ekran kartının 2 fanıda döner > Windows açılınca fanlar durur > eğer oyuna girmez isen yani kart 50-55 dereceyi geçmez ise hiç bir fanı çalışmaz > oyuna girersin ve fanlar çalışmaya başlar.

Farklı bir durum varmı sende ?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,514
İsim
.
Bazı kartlar bir dereceyi geçmeden çalışmıyor o dereceye gelince devreye giriyor stres testinde bir dene bakalım dönecekmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
yusuf kerem
Yeni nesil kartlar belli bir dereceyi geçmediği sürece fan çalışmaz. Coil Whine sorunu olabilir kartınızda bu sorun sadece ses kirliliğidir bir zararı yoktur bilgisayara.
bu linkte ki videoyu izlemenizi tavsiye ederim bu videodan sonra Coil Whine nedir öğrenebilirsiniz.

Revenge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdulkadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sana tüm gidişati söylüyorum, ona göre değerlendir bunun dışında bir şey var ise ekran kartını garantiye gönderirsin.

PC yi açarsın ve windows açılmadan önce ekran kartının 2 fanıda döner > Windows açılınca fanlar durur > eğer oyuna girmez isen yani kart 50-55 dereceyi geçmez ise hiç bir fanı çalışmaz > oyuna girersin ve fanlar çalışmaya başlar.

Farklı bir durum varmı sende ?

pc açılırken 2 fanda dönüyor onu biliyorum zaten 60 dereceyi geçmediğinde 2 fanda dönmez ama zaten ben bu olayı 80 derecede falan fark ettim warzone oynuyodum sadecede 2. fan dönüyor ilk fan dönmüyor ama anlamadığım şey bu bana fps kaybı falanda yapmıyor sadece o ilk fanın dönmemesi beni arhatsız ediyor hatta dönmüyorda demeyelim yaklaşık 2 saniye dönüyor 8 saniye duruyor dönüyor duruyor bu kadar neden böle oluyor merak ettim.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Mesaj gözükmüyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
PC açılırken 2 fanda dönüyor onu biliyorum zaten 60 dereceyi geçmediğinde 2 fanda dönmez ama zaten ben bu olayı 80 derecede falan fark ettim warzone oynuyodum sadecede 2. fan dönüyor ilk fan dönmüyor ama anlamadığım şey bu bana fps kaybı falanda yapmıyor sadece o ilk fanın dönmemesi beni arhatsız ediyor hatta dönmüyorda demeyelim yaklaşık 2 saniye dönüyor 8 saniye duruyor dönüyor duruyor bu kadar neden böle oluyor merak ettim.

Garantiye gönder ekran kartını.

Revenge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdulkadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni nesil kartlar belli bir dereceyi geçmediği sürece fan çalışmaz. Coil Whine sorunu olabilir kartınızda bu sorun sadece ses kirliliğidir bir zararı yoktur bilgisayara.
bu linkte ki videoyu izlemenizi tavsiye ederim bu videodan sonra Coil Whine nedir öğrenebilirsiniz.
benim sıkıntım sesde değilki güzel kardeşim o ilk fanın dönmemesinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı kartlar bir dereceyi geçmeden çalışmıyor o dereceye gelince devreye giriyor stres testinde bir dene bakalım dönecekmi
nasıl yapabilirim bir sıkıntı olmaz değilmi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
benim sıkıntım sesde değilki güzel kardeşim o ilk fanın dönmemesinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl yapabilirim bir sıkıntı olmaz değilmi

dostum 80 derece de iken 2 fanda tam olarak dönmeli, bir fan sapıtıyor ise sorun var demektir. Kartı garantiye göndermeni tavsiye ederim yoksa başın ağrıyabilir.

Top Bottom