Neler Yeni

Kurye nasıl olabilirim?

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Kuba Space 50CC (80CC) Motorum var, 18 Yaşındayım, Kurye olmak istediğimden ve Kasım 2021 doğum günüm olduğundan Babam doğum günü hediyesi aldı ancak ehliyetim olmadığından kullanamıyorum. Kurye olmanın şartları nedir? esnaf kurye nasıl olurum? hangi ehliyet gereklidir, Ehliyet sınavına girersem ehliyetimi elime almam ne kadar sürer? Ehliyet ücreti ne kadardır yardımcı olursanız sevirinim.

Bildiğim kadarıyla bu motor modeli araç ehliyeti ile de kullanılabiliyor onun maliyeti ne kadardır detaylıca yardımcı olursanız sevinirim

Şu anda asgari ücretle(ekstra maaşımdan %3 kesinti ile) gerçekten ağır beden işçisi olarak bir seramik fabrikasında çalışıyorum, İşten çıkmadan yani en azından her şey kesinleşmeden kurye olarak kendime bir yere bağlı kalmadan(Restoran vs. , Patron azarlamasına maruz kalmadan) nasıl kuryelikte iş bulabilirim aşamaları nelerdir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@crazyreign

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Kuba Space 50CC (80CC) Motorum var, 18 Yaşındayım, Kurye olmak istediğimden ve Kasım 2021 doğum günüm olduğundan Babam doğum günü hediyesi aldı ancak ehliyetim olmadığından kullanamıyorum. Kurye olmanın şartları nedir? esnaf kurye nasıl olurum? hangi ehliyet gereklidir, Ehliyet sınavına girersem ehliyetimi elime almam ne kadar sürer? Ehliyet ücreti ne kadardır yardımcı olursanız sevirinim.

Bildiğim kadarıyla bu motor modeli araç ehliyeti ile de kullanılabiliyor onun maliyeti ne kadardır detaylıca yardımcı olursanız sevinirim

Şu anda asgari ücretle(ekstra maaşımdan %3 kesinti ile) gerçekten ağır beden işçisi olarak bir seramik fabrikasında çalışıyorum, İşten çıkmadan yani en azından her şey kesinleşmeden kurye olarak kendime bir yere bağlı kalmadan(Restoran vs. , Patron azarlamasına maruz kalmadan) nasıl kuryelikte iş bulabilirim aşamaları nelerdir?

@crazyreign
Bende araştırmıştım bu konuyu bir dönem ve edindiğim bilgileri paylaşayım,
A1/B1 ehliyetinin olması lazım,

Eğer Yemeksepeti, Trendyol gibi bir şirket altında çalışmak istiyorsan bazı firmalar 125cc motor istiyor.

Bir şahıs şirketi kurman gerekiyor. SGK'lı işlerde ise sabit maaş var ama tam zamanlı çalışman gerekiyor öyle durumlarda. Eğer esnek zamanlı çalışmak istersen BAĞKUR (Tekil şahıs şirketi) daha mantıklı.

26 yaşın altındaysan vergiden de muaf oluyorsun diye biliyorum.
SGK'lı işlerde genellikle yemek ücreti + 7.000₺ maaş olduğuna dair yazılar vardı ama onlarda 12 saat çalışman gerekiyor.
Bir çoğunda yakıt masrafı da şirket tarafından karşılanıyor.

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
Motor için ehliyet alıcaksan a2 almanı öneririm a1 125cc ile sınırlı a2 ile daha yüksek cc motorları sürebilirsin, sonrasında problem çekmemen için direkt olarak a2 motor ehliyeti al. Ehliyeti alma süresi de 1 hafta yazılı sınav için ders verirler, o hafta bitince cumartesi-pazar yazılı sınava girersin,yazılı sınav sınav bitince hemen açıklanıyor,geçersen arada 1 hafta boşluk oluyor ondan sonraki hafta direksiyon eğitimi veryorlar bir hafta ondan sonra ki hafta için bir gün belirleniyor ve direksiyon sınavına giriyorsun geçersen senden gerekli belgeleri vs istiyorlar tekrardan ehliyet için harç vs yatırıyorsun,sonra ehliyetin basılıyor, ehliyet almaya hak kazandıysan sana geçici ehliyet veriyorlar, ehliyet çıkana kadar kullanabiliyorsun.
1-1.5 ay falan sürüyor bu süreç .
İşletmelerde çalışırsan kurye olarak bazı işletmelerin kendi motorları var onları kullanırsın,
Kuryelik için getir,bana bi, trendyol go, gibi yerlere başvuru yapabilirsin. ama burada şirketin mi ne olmasını istiyorlar. fatura kesmek için.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Kurye olacaksan iyi eğitim alman ve full ekipman olman lazım motor başında olmak sürekli risk daha bugün yolumda gidiyorum dayı intihar eder givi önüme atladı ben biraz yavaşladı sağa yatırdım o da son anda manevra yaptı sıyırdım geçtim. Ne kadar iyi sürücü olduğun önemli değil diğer insanlara(!) ve bir anlık hatana bakıyor o yüzden kurye olacaksan en az 10K'lık ekipmanın olmalı.
Ben olmasam başkası olsa çarpabilirsi, zafer akçay hocama teşekkür, progressive fren yaptım motor kaymadı, motorda ABS yok, sonra kontra ile bi manevra yaptım, sıyırarak kurtardık.

metopiw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mert can
Mahallene yakın şube varsa git sor, ben senin getirde çalışmanı tavsiye ederim. Duyduğum kadarıyla 14 saat bile çalışabiliyorsun saati 20 demişti facebooktan bir arkadaş.

Ayrıca kurye arkadaşım var Yurt içinde çalışıyor 4.1K maaş alıyor, tabii uzun süredir çalışıyor 23 yaşında.

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Ömerfaruk

@crazyreign[/US_ siparisim nerede yemek sepetinde neler oluyor_ adlı videoyu izlemeni öneririm öncelikle bilgi alman acısından reklam falan deil bu arada
[/QUOTE]
Siparişim nerede yemeksepetinde neler oluyor adlı vidoyu izle bro

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,877
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
En güzeli getir. Motoru kendisi veriyor ve yakıta karışmıyor. Zaten en önemli özelliği bu çünkü kendi motorun yıpranmaz. 6 bin TL civarı maaş veriyor ama sigortasız diye biliyorum.

equinoxx

80+ Bronze
En güzeli getir. Motoru kendisi veriyor ve yakıta karışmıyor. Zaten en önemli özelliği bu çünkü kendi motorun yıpranmaz. 6 bin TL civarı maaş veriyor ama sigortasız diye biliyorum.
Getir'de çalışılmaz. Esnaf olarak 2 çeşit vardır. Birincisi kendi motorun ile esnaf, diğeri ise şirket motoruyla esnaf. Evet, şirket motorunda hiçbir şeye karışmıyorsun ama aldığın saatlik ücret 20-21 TL. Üstüne 1.25-1.50 paket parası alıyorsun. Yemek ücreti, sigorta vs. hiçbir şey yok. Alacağın maaş doğru 6-7 bin TL bandında ama çalışma saatin 12-14 saat. Üstüne sigorta ödeyeceksin kalacak sana 5-6. Hayatın yok. Bordrolu çalışan biri bile bu saatlerde çalıştığında 5-6 bin maaş alır zaten.

En iyisi TrendyolGO ve Yemeksepeti Banabi şuan. Yemeksepeti en az 125 CC istiyor ancak TrendyolGO'ya 50 CC ile başlayabilirsin. Eğer 50CC ile çalışacaksan aynı zamanda araba sürebilmen için B ehliyeti yeterli, ancak 125 CC ve üstü kullanmak istiyorsan A2 almanı tavsiye ederim. A1 ile A2 arasında CC farkı var, A2 alırsan rahat bir şekilde 600 CC kadar kullanabilirsin.

@crazyreign

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1639585646266.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın
Dostum ben araçlı kurye olarak çalışıyorum, arkadaşımda banabi'de çalışıyor. 8 saat zorunlu geri kalan mesai sana bağlı. Kendi üstüne bir şirket açıyosun motorunu alıyosun. Sonra paketine başlıyosun süreç bu ama asıl mesele oralara girebilmekte. Getir tercih etmek istemiyor çok kişi çünkü 12 saat zorunlu. 26 yaş altında olduğun için 1 yıl bağkurunu devlet karşılıyor. Gelir vergisindende muaf oluyorsun.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Dostum ben araçlı kurye olarak çalışıyorum, arkadaşımda banabi'de çalışıyor. 8 saat zorunlu geri kalan mesai sana bağlı. Kendi üstüne bir şirket açıyosun motorunu alıyosun. Sonra paketine başlıyosun süreç bu ama asıl mesele oralara girebilmekte. Getir tercih etmek istemiyor çok kişi çünkü 12 saat zorunlu. 26 yaş altında olduğun için 1 yıl bağkurunu devlet karşılıyor. Gelir vergisindende muaf oluyorsun.
Arkadaşım vigo da kurye olarak çalışmak istiyor saatliğine 28tl paket başısa sanırım 6tl veriyorlar ancak giderleri ne olur bilmiyor. 19 yaşında tahminen vergisi sigorta giderleri ne kadar oluyor bilginiz var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın
Arkadaşım vigo da kurye olarak çalışmak istiyor saatliğine 28tl paket başısa sanırım 6tl veriyorlar ancak giderleri ne olur bilmiyor. 19 yaşında tahminen vergisi sigorta giderleri ne kadar oluyor bilginiz var mı
27 yaşından ufak olduğu için bağ-kur'u devlet karşılar, geri kalan vergide senin gelirine göre çıkıyor. Vergiyi düşük çıkarmak için bol bol masraf işlemen lazım. Benzinide aylık en az 1200-1500 arası falan tutar tahminimce.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,086
Üyeler
141,668
Son üye
miragedustll
Top Bottom