Neler Yeni

r5 3500x 1080pde max kullanılabilecek ekran kartı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
r5 3500x işlemci ile takılma donma olmadan 1080pde max kullanılabilecek ekran kartı. Konu ile ilgili 6000 civarlarında rtx 3050 6200 civarlarında rx 6600 ve 6400 civarlarında rtx 2060 olduğunu varsayalım. Ben rx 6600 almayı tercih ederdim ancak işlemcim ile darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Asıl sorum burada göze alınabilecek bir darboğaz mı olur misal %3 gibi yoksa takılma donma olacak kadar bir darboğaz olur mu? Oyunları 1080p full grafiklerde oynayacağım ve en sık oynadığım oyunlar fps oyunları örnek vermek gerekirse lol valorant csgo dota2 gibi. İşlemci yükseltme tavsiyesi vermeyin lütfen çünkü 3600e bile yükseltecek olsam 3000 küsürü gözden cıkarmam lazım ki onu yapacağıma hazır sistem alırım daha iyi.
Sistemim:
monitör: asus 165hz 0.5ms 27inç
İşlemcim: r5 3500x
anakartım: gigabyte b450m s2h
ram: gskill kamuflaj 3200mhz cl16 2x8
kasa: orta derece hava alıyor adını unuttum
psu: 600w 80+gold high power
depolama: samsung 970 evo plus 500gb (windows kurulu) , 480gb sata ssd ek depolama için (hdd almadım tekrar)
Son olarak donanım arşivden de bir ricam olacak lütfen 3500x rx6600 2lisini 1080p oyunlarda inceleyin o kadar forum gezdim o kadar video aradım net bir fikir edinemedim malesef.
Önerilerinizi bekliyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
0 darboğaz diyorsan RX6600. hafif darboğaz sorun olmaz diyorsan RX6600XT.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
0 darboğaz diyorsan RX6600. hafif darboğaz sorun olmaz diyorsan RX6600XT.
emin misiniz 2060dan sonraki kartların hepsi darboğaz yapıyor diye biliyorum 3500x işlemciye. Takılma donma olmasın ve %5 felan olsun yeterli benim icin o zaman rx6600 kullanırım çünkü hem neredeyse aynı fiyatta olmasına karşın bu kartların hepsinden iyi bir kart.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
emin misiniz 2060dan sonraki kartların hepsi darboğaz yapıyor diye biliyorum 3500x işlemciye. Takılma donma olmasın ve %5 felan olsun yeterli benim icin o zaman rx6600 kullanırım çünkü hem neredeyse aynı fiyatta olmasına karşın bu kartların hepsinden iyi bir kart.
DARBOĞAZ TAKILMA VE DONMAYA SEBEP OLMAZ!
kim dediyse unutun bunu. takılma donma yaşamazsın.
Tabi hafif OC yapman lazım RX6600'ü tam beslemesi için. Stok ayarlarda hafif darboğaz yapabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
Ben ram darboğazından (ddr3 ve 1600mhz 2x8 kullanıyorken) cok aşırı darboğaz olmamasına karşın ara ara takılmalar yaşıyordum nasıl darboğaz takılma ve donmaya sebep olmaz? İlk defa sizden duyuyorum. Özellikle lol gibi oyunlarda takım savaşlarında saniyelik takılmalar oldu. o sistemimi de yazayım.
i7 4790
asus h81m-k anakart
2x8 1600mhz ddr3 ram
dark guardian mini kasa
xigmatek 80+ 650w psu
sapphire rx 590 nitro plus

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Ben ram darboğazından (ddr3 ve 1600mhz 2x8 kullanıyorken) cok aşırı darboğaz olmamasına karşın ara ara takılmalar yaşıyordum nasıl darboğaz takılma ve donmaya sebep olmaz? İlk defa sizden duyuyorum. Özellikle lol gibi oyunlarda takım savaşlarında saniyelik takılmalar oldu. o sistemimi de yazayım.
i7 4790
asus h81m-k anakart
2x8 1600mhz ddr3 ram
dark guardian mini kasa
xigmatek 80+ 650w psu
sapphire rx 590 nitro plus
Ram darboğazı takılmaya sebep olur. Ekran kartı darboğazı sebep olmaz. PCI darboğazıda sebep olmaz. Ram darboğazı ile ekran kartı darboğazı aynı şey değil.
Ve o yediğin şey ram darboğazı değil. Sisteminde bir sıkıntı vardı büyük ihtimalle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
Ram darboğazı takılmaya sebep olur. Ekran kartı darboğazı sebep olmaz. PCI darboğazıda sebep olmaz. Ram darboğazı ile ekran kartı darboğazı aynı şey değil.
Ve o yediğin şey ram darboğazı değil. Sisteminde bir sıkıntı vardı büyük ihtimalle.
aynı kartı farklı sisteme taktım aynı sisteme de farklı kart taktım ve i7 4790 eski nesil olmasına rağmen çok güçlü bir işlemci. sadece bu 2liyi kullanınca darboğaz yaşıyorsam işlemci ekran kartı veya ram kaynaklı olması gerekmiyor mu? Ram kaynaklı olduğunu düşünmemin sebebi bu. Ekran kartı işlemci ile ucu ucuna kurtarırken ram eski güçsüz dolayısıyla yetersiz kalıyor. Neyse konu zaten 1080p de 3500x ile rx6600 ün darboğazının göze alınıp alınmayacağı donma takılma yapıp yapmayacağıydı. Konu ile ilgili keşke videolar testler olsa bulamadım bir türlü. Eğer bir sorun yaşayacağımı düşünseydim anlık fiyatına göre 2060 veya 3050 yi tercih edecektim konuyu onun için açtım.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
aynı kartı farklı sisteme taktım aynı sisteme de farklı kart taktım ve i7 4790 eski nesil olmasına rağmen çok güçlü bir işlemci. sadece bu 2liyi kullanınca darboğaz yaşıyorsam işlemci ekran kartı veya ram kaynaklı olması gerekmiyor mu? Ram kaynaklı olduğunu düşünmemin sebebi bu. Ekran kartı işlemci ile ucu ucuna kurtarırken ram eski güçsüz dolayısıyla yetersiz kalıyor. Neyse konu zaten 1080p de 3500x ile rx6600 ün darboğazının göze alınıp alınmayacağı donma takılma yapıp yapmayacağıydı. Konu ile ilgili keşke videolar testler olsa bulamadım bir türlü. Eğer bir sorun yaşayacağımı düşünseydim anlık fiyatına göre 2060 veya 3050 yi tercih edecektim konuyu onun için açtım.
2K'da kullanırsın. ikisinide tercih etme. Her zaman güçlü ekran kartı tercih et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
malesef sistemde herhangi bir yükseltme yapamayacağım. İleride komple yeni bir sistem dizeceğim. Tavsiyelerin için teşşekkürler. Konu ile ilgili farklı fikirleri olan varsa veya izlediği bir video varsa linkini paylaşırsa sevinirim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Maksimum RX 6600 kullanabilirsin. Bence RX 6650 XT tercih edin. Daha sonra işlemciyi güncellersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun Yıldırım
Maksimum RX 6600 kullanabilirsin. Bence RX 6650 XT tercih edin. Daha sonra işlemciyi güncellersiniz.
bütçem 6000 civarı ve parçalarımı değiştirme işine girince örnek veriyorum ileride 5600x aldım o zaman anakartımı da yükseltmek istiyorum 2sini birden de yükselttin mi hazır sistem alman çok daha mantıklı oluyor. Bu sistemi kullanıp ileride yeni sistem alıp kardeşime bırakacağım sistemi. O yüzden max hangi kartı almalıyımı düşünürken kafamda 2060 vardı ama rx6600 daha iyi ve güncel bir kart olmasına karşın daha ucuz olunca 2060 almak hic mantıklı gelmedi. Rx 6600 bu gün 6050 TL ye bir sitede indirime girdi xfx veya sapphire nin genelde 6200 6300 civarlarına bulunabiliyor. Ben de 6600 almadan önce sorun yaşar mıyım bilmek istedim 1080pde kullanırken. İleride yükseltmeyi düşünsem 7.5 civarına 6600xt alacaktım ama düşündüm taşındım yükseltme yapmak mantıksız geldi onun yerine kartı da almayıp komple hazır sistem almak elimdeki kasayı satmak çok daha mantıklı oluyor.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
malesef sistemde herhangi bir yükseltme yapamayacağım. İleride komple yeni bir sistem dizeceğim. Tavsiyelerin için teşşekkürler. Konu ile ilgili farklı fikirleri olan varsa veya izlediği bir video varsa linkini paylaşırsa sevinirim.
Yükseltme yapmayacaksan bile fiyatına göre en güçlü kartı tercih et. 6600'ü senin işlemci besler 2k'da her türlü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,732
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom