Neler Yeni

Turkcell 200 TL'ye 500 Mbps internet iyi mi?

tuğrahan sezer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
tuğrahan sezer
Arkadaşlar 4 yıldır Vodafone fiber kullanıyorum. Şu an 100Mbps'ye 86TL ödüyorum. Bunun sözleşmesi ise bu eylül'ya da ekim ayında bitecek. Aslında internetimden çok memnun değilim çünkü pek çok kez internet kopması sorunu yaşadım ama şu ana kadar fiyatları hep genel piyasanın altında oldu ve bu yüzden onlarla devam ettim. Fakat bu sefer bu sözleşme bitince taahhüt istmeyen başka bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyordum. Fakat bugün Turkcell kapıma geldi ve bir kampanyaları olduğunu söyledi. 3 farklı teklif sundular ama bir tek bunu beğendim. 500Mbps internete 200TL. Ayrıca Vodafone ile aramda olan cayma bedelini karşılayacaklarını ve 6G modem vereceklerini söyledi. Bende bir düşüneyim dedim ve gönderdim. Normalde fiyatları iyi gibi geldi. Genel olarak internet fiyatlarına baktığımda gördüğüm şu an 150-200TL arasında oynuyor. Tabii bu paraya kaç Mbps verdiklerini tam olarak bilmiyorum. Ayrıca illaki Vodafone eylül veya ekim ayında arayıp taahünütüz bitiyor dediklerinde onlarda muhtemelen 150 civarında bir şey isteyeceklerdir. Ayrıca kafama takılan bir durum var. Normalde benim bulunduğum bölge (Kayseri/talas mevlana mh.) 100Mbps internet destekliyor. Bunu söylediğimde bizim ayrı altyapımız var tarzı bir şey dediler. Sizce bu koşullara göre Turkcell'e geçmem mantıklı mı? Ayrıca gerçekten bahsettikleri 500Mbps interneti verebilirler mi? Yani şu an 100Mbps internet ile saniyede 12.5MB indiriyorum. Mantıken 500Mbps ile en kötü saniyede 50 MB indirmesi lazım. Siz ne önerirsiniz?

Squex

80+ Silver
Superonlinenin altyapı sorgulama sitesinden sorgular mısın altyapını
Bir de bu sitede hem telekom hem de superonline sonuçlarını ss atabilir misin?
En net bilgiyi müşteri hizmetlerinden detaylı sorgularak öğrenebilirsin. Bir iki hafta önce aynı paketi bende sorguladım. Eğer dairene kadar fiber geliyorsa o hızı verirler eğer altyapın superonlineye aitse birde ki kendileri gelip söylediğine göre paketi büyük ihtimal superonlinenin altyapı. Ama fttb falansa verememe ihtimalleri var benim başıma geldi mesela.
Paket de gayet iyi bu arada

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emrah Sağıroğlu
Ben de başka bir servis sağlayıcıdan Süperonline e geçtim. Tek sorun Ping yüksekliği ile ilgiliydi. Süperonline e geçince Ping yarı yarıya düştü. Tabi bunda alt yapımında değişmesi etkili olmuştur. Şu an Süperonline 100 mbit internet kullanıyorum. Fazlaca yeterli tabi dediğin fiyata 500 mbit alınabiliyorsa bence çok iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süperonlie kendi fiber alt yapısı varsa o hızı alabilirsin. Benim evimde Router a kadar fiber. Onu belirtmeyi unuttum.

Son düzenleme:

tuğrahan sezer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
tuğrahan sezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Superonlinenin altyapı sorgulama sitesinden sorgular mısın altyapını
Bir de bu sitede hem telekom hem de superonline sonuçlarını ss atabilir misin?
En net bilgiyi müşteri hizmetlerinden detaylı sorgularak öğrenebilirsin. Bir iki hafta önce aynı paketi bende sorguladım. Eğer dairene kadar fiber geliyorsa o hızı verirler eğer altyapın superonlineye aitse birde ki kendileri gelip söylediğine göre paketi büyük ihtimal superonlinenin altyapı. Ama fttb falansa verememe ihtimalleri var benim başıma geldi mesela.
Paket de gayet iyi bu arada
Hocam attığınız sitede adres bilgilerini girdikten sonra sorgula dediğimde sayfayı yükleyemiyor. Başka bir siteden kontrol edebilir miyim?
resim_2022-08-09_161934768.png

resim_2022-08-09_162010282.png

Ayrıca sanırım bir de bunu istediniz.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben baya memnunum taahhüt 2 yıl olsun diye TV+ ile beraber aldım 225 TL sanırım öyle. Umarım fiyatı düşmez :D Artar diye 2 sene taahhüt yaptırdık cunku :D Upload 50 falan olsa çok iyi aslında
1660051434340.png

Squex

80+ Silver

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin

tuğrahan sezer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
tuğrahan sezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Site çökmüş sanırım. Sizin evinizde modem ile beraber küçük bir cihaz da var mı?
Fiber dönüştürücüyü diyorsunuz sanırım evet var.

Dediğim gibi hocam başka bir siteden kontrol edebiliyorsam oradan da edebilirim yok burdan olması gerek derseniz akşama kadar ara ara dener size dönerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,023
İsim
Diyarhan
Ben baya memnunum taahhüt 2 yıl olsun diye TV+ ile beraber aldım 225 TL sanırım öyle. Umarım fiyatı düşmez :D Artar diye 2 sene taahhüt yaptırdık cunku :D Upload 50 falan olsa çok iyi aslında
Alıntıyı görüntüle
Vallahi ondan korkuyorum bende Bi anda 150tl olursa ne yaparız diyorum. Çok zor değil Kılıçdaroğlu kyk borcu gibi İnternet çok pahalı der Bi anda fiyatlar düşer 24 ay bakakalırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,023
İsim
Diyarhan

Squex

80+ Silver
Vallahi ondan korkuyorum bende Bi anda 150tl olursa ne yaparız diyorum. Çok zor değil Kılıçdaroğlu kyk borcu gibi İnternet çok pahalı der Bi anda fiyatlar düşer 24 ay bakakalırım.
Bende eylülün başında milleniden taahütlü alıcam ama bende korkuyom şak diye taahütsüzler düşer diye

Top Bottom