Neler Yeni

Okulumuzda akıllı telefon yasak ama tuşlu telefonla gelebiliriz

MYSTIC

80+ Silver
İdarelerin, öğretmenlerin kafaları sığ gibi.
Bir öneri sunuyoruz o sene kabul etmiyorlar, sonraki sene kabul ediyorlar.

Bu insanlarla anlaşmak çok zor.

Genç, dinamik öğretmenler vr idarecilerle anlaşmak daha kolay bence. Yani benim gözlemlediğim o şekilde.
Senin konuşmaya hakkın yok.Avcılar Anaokuluna gidiyorsun çünkü:D

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cengiz Balkiraz
Okul yönetiminin söylediği şey tam olarak başlıkta. TikTok falan çekiyorlarmış herhalde. Okula akıllı telefonla gelebilmenin imkanı kalmıyor. WhatsApp ve diğer uygulamalara da giriş mümkün değil okuldan çıksak bile telefon evde olacak. Sırf bu kararları için kamerasız tuşlu telefon almamızı söylüyorlar. Her sınıfa bir dolap alamamışlar demek ki :D. Bu okul beni aşırı güldürüyor. 2 yıldır tek isteğim basketbol potası o bile yok. Bunlar normal şeyler mi? Lise.
Bizde şeffaf plastik kutular var. Her ders başı telefonlar konuluyor, çıkıştan 5 dk önce getiriyor ve alıyoruz. Dolap falan da yok, müdür yardımcısının odasında yerde duruyor kutular :D

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Bizde şeffaf plastik kutular var. Her ders başı telefonlar konuluyor, çıkıştan 5 dk önce getiriyor ve alıyoruz. Dolap falan da yok, müdür yardımcısının odasında yerde duruyor kutular :D
Geçen sene zaten böyleydi hala da olması gereken buydu.

EnesI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
EnesI
Bizim okulda toplanıyor ders bitiminde teneffüste veriliyor , derste tekrar alınıyor. Bazı hocalar hiç almıyor. Tuşlu telefon nedir 90 yıllarda kalmış onlar :D . Düzgün çözüm üretememişler :ROFLMAO: .

AS A SKORZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Mustafa Karakuş
Okul yönetiminin söylediği şey tam olarak başlıkta. TikTok falan çekiyorlarmış herhalde. Okula akıllı telefonla gelebilmenin imkanı kalmıyor. WhatsApp ve diğer uygulamalara da giriş mümkün değil okuldan çıksak bile telefon evde olacak. Sırf bu kararları için kamerasız tuşlu telefon almamızı söylüyorlar. Her sınıfa bir dolap alamamışlar demek ki :D. Bu okul beni aşırı güldürüyor. 2 yıldır tek isteğim basketbol potası o bile yok. Bunlar normal şeyler mi? Lise.
telefonu getir ama çantanda sakla bız oyle yapıyoz sıkıntı cıkmıyor kımse ıspıyonlamıyor da

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Hamza Ensar Sağlam

Sizin okul bizim okul :)

hihihiha

80+ Bronze
Burda tiktok çekmeselermiş vs diyenler için niye bir kişinin yaptığı şeyin cezasını diğerleri çekiyor? Tuşlu telefon ne la!? şuan 65-70 yaşındaki tiplerde bile akıllı telefon var :D teknoloji çağı diyorsun yurtdışında insanlar defteri bırakmış ipad + apple pencil ile not alıyorlar burda telefon yasaklıyorlar.
kanka okul listemi tutuyo nerden bilsin kimin okulda telefonla ne yaptığını bizim ülkemizde öğrencilere ipad felan ver bakalım bir günde dersi asarlar herkes kendini biliyor burada zaten ekonomide el vermez buna.

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cengiz Balkiraz
Bizim okulda toplanıyor ders bitiminde teneffüste veriliyor , derste tekrar alınıyor. Bazı hocalar hiç almıyor. Tuşlu telefon nedir 90 yıllarda kalmış onlar :D . Düzgün çözüm üretememişler :ROFLMAO: .
Oo, bu çok çok iyiymiş. Bizde maalesef okul sonu veriyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

telefonu getir ama çantanda sakla bız oyle yapıyoz sıkıntı cıkmıyor kımse ıspıyonlamıyor da
Arama yapılmıyor mu ? Bizde oluyor arada

EnesI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
EnesI
Oo, bu çok çok iyiymiş. Bizde maalesef okul sonu veriyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arama yapılmıyor mu ? Bizde oluyor arada
Ama aslında çok katı okul kuralları var. Mesela karne günü forma ile gitmezsen karneni vermiyorlar. Normal günde forma ile gitmezsen içinden geçiyorlar.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Burda tiktok çekmeselermiş vs diyenler için niye bir kişinin yaptığı şeyin cezasını diğerleri çekiyor? Tuşlu telefon ne la!? şuan 65-70 yaşındaki tiplerde bile akıllı telefon var :D teknoloji çağı diyorsun yurtdışında insanlar defteri bırakmış ipad + apple pencil ile not alıyorlar burda telefon yasaklıyorlar.
Büyüklerimizin komşu çocugunu örnek gösterip kendi çocuklarına şikayette bulunması gibi örnekleriniz...Burda bir kesim öğrenci onlarla gelseler not almazlar eminim netflixten içerik takip ederler.Twitter,instagram veyahut toktik yada youtube video bakarlar.

Telefon konusunda öğrenciler de zıvanadan çıkıyor öğretmenler de iki tarafın birbirine karşı saygısını,seviyesini bilmeli ki bazı istenmeyen/saçma sapan/resmiyette olmayan kurallar gelmesin..Her ne kadar öğrenciye şiddet uygulayan öğretmenlere millet öfkesini kussa da onları bu hale getirenlerde öğrenciler, o yüzden bir şey varsa ortada '' onlar neden/niçin/nasıl dan'' önce ''ben'' ile başlayan cümleler kurmalıyız ki birşeyler değişmesini istiyorsak önce BEN de başlıcak onun dışında orta da haksızlık/yanlış bir şey olduğunu düşünüyorsanız.Eyleme geçebilirsiniz.Eylem den kastım biri demiş okul önünde protesto yapın.Bunlara gerek yok.Resmi yerlere resmi bir şekilde dilekçe/şikayetlerinizi belirtin.Haklı durumdayken bir kaç kişinin avelliği yüzünden gene haksız duruma düşmeye gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cengiz Balkiraz
Ama aslında çok katı okul kuralları var. Mesela karne günü forma ile gitmezsen karneni vermiyorlar. Normal günde forma ile gitmezsen içinden geçiyorlar.
Evet. Ama biz okul günü formayla gitmek zorunda değiliz en azından.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Belki boşa sinir kusuyorum ama bir forma da ancak bu kadar çirkin olabilir. Yakıştığı kimseyi görmedim. Tamam okulu göstersin diye giyiyoruz ama yine de çirkin be. Neyse ben kaçar.

Top Bottom