Neler Yeni

Bilgisayarım Hacklendi

Serak

80+
Merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Bundan 1 ay önce DC hesabım çalınmıştı, YouTube'dan da CS:GO hack tarzı aramalar yapılmıstı, hesabın çalındığını düsünüp sifreleri degistim. 2 gün önce bayağıdır girmedigim Valorant'a girdim bugün tekrar girdiğimde bir sürü maç yapıldıgını, ayarlarla oynandıgını ve nisangah kısmına küfür yazıldıgını gördüm. Keylogger oldugunu anlayıp hemen Malwarebytes indirdim ve bulunan 37 virüsü sildim. Tekrar taradıgımda hiçbir şey bulmadi. Artık güvende miyim? Ayrıca internette gezdigim yerlere girmeyip bilgisayara indirdigim yerlere girdigi icin acaba internetteki sifrelere yetkisi yok mu? Ne yapmalıyım? Oldukca korktum.

Bulunan virüsler: Hijack autoconfig prxysvrrst.
PUP. Optional. Bundleinstaller.
Generik trojan dropper dds.

Bu virüsler çok sayıda bulundu hepsini karantinaya aldım, yardımlarinizi ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,360
İsim
.
Karantinaya aldıklarını sil. Kaspersky ile bir tarama daha yap.

YasinAcarK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Yasin Acar
Merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Bundan 1 ay önce DC hesabım çalınmıştı, YouTube'dan da CS:GO hack tarzı aramalar yapılmıstı, hesabın çalındığını düsünüp sifreleri degistim. 2 gün önce bayağıdır girmedigim Valorant'a girdim bugün tekrar girdiğimde bir sürü maç yapıldıgını, ayarlarla oynandıgını ve nisangah kısmına küfür yazıldıgını gördüm. Keylogger oldugunu anlayıp hemen Malwarebytes indirdim ve bulunan 37 virüsü sildim. Tekrar taradıgımda hiçbir şey bulmadi. Artık güvende miyim? Ayrıca internette gezdigim yerlere girmeyip bilgisayara indirdigim yerlere girdigi icin acaba internetteki sifrelere yetkisi yok mu? Ne yapmalıyım? Oldukca korktum.

Bulunan virüsler: Hijack autoconfig prxysvrrst.
PUP. Optional. Bundleinstaller.
Generik trojan dropper dds.

Bu virüsler çok sayıda bulundu hepsini karantinaya aldım, yardımlarinizi ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler
en iyisi bi format çaq ve formattan sonra şifreleri bir qez daha değiş nolur nolmaz

Serak

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki internette girdiğim şifreleri de bulabilir mi? Valorants girip küfür yazması komik geldi yani neden kendini belli etti ki

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,243
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Sistemi garantiye almak istersen low level format at. Kalıntıları da siler.
Sistemine giren kişi yüksek ihtimalle tanıdıktır veya sana garezi olan birisidir. Yaptığı hareketlere bakarsak.
Eğer logger'ın olduğu süreçte herhangi bir şifre girdiysen bulabilir. Daha önce girdiklerini göremez.

Serak

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaklaşık 1 aydır var her şeyi biliyor o halde. İşin kötüsü format atamıyorum tezimle ilgili birsürü program yüklü tekrar kuramam. Diğer kötü olansa o korkuyla internet gecmisini sifresini ne varsa sildim simdi hangi sitelere hangi şifreleri girdiğimi bilmiyorum

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Şu kadar olay yaşayıp hala format atmayıp virüs programlarına sarılmanıza çok şaşırıyorum.

Serak

80+
Şuandan itibaren hicbir yere giriş yapmayıp sadece google kullanıp tez yazsam bir sorun olur mu acaba

Quantuq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Batuhan Kurtoğlu
Şuandan itibaren hicbir yere giriş yapmayıp sadece google kullanıp tez yazsam bir sorun olur mu acaba
Attığım link deki adımları yapın, eğer format atmak istemiyorsanız.

Top Bottom