Neler Yeni

RX 570 420W Gigabyte Psu Yeterli Mi?

adamweird

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Ertürk
işlemcim: i5-4590
ekran kartı: asus rog strix rx 570 8g oc
anakart: asrock H81 PRO BTC
RAM: 16 GB 1333 MHZ DDR3 KİNGSTON
2 adet egzoz fanı biri küçük
önde rgb şerit var
1 ssd 2,5 inç
1 hdd 2,5 inç

genel olarak yük altına girince fazla elektrik çekmeye başlayınca ekran gidiyor fakat ne oyun kapanıyor neden arkada discord vb. arka tarafta arkadaşlarımla konuşabiliyorum ekran gidince ama ekranın gelmesi için power tuşundan bilgisayarın kapatılması gerekiyor sonra bilgisayar olduğu gibi devam ediyor.
ısı değerleri yüksek (85 90) işlemci
ekran kartı(75 87) arası sıcaklık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ram ram 2x8 şeklinde

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
önde rgb şerit var
1 ssd 2,5 inç
1 hdd 2,5 inç

genel olarak yük altına girince fazla elektrik çekmeye başlayınca ekran gidiyor fakat ne oyun kapanıyor neden arkada discord vb. arka tarafta arkadaşlarımla konuşabiliyorum ekran gidince ama ekranın gelmesi için power tuşundan bilgisayarın kapatılması gerekiyor sonra bilgisayar olduğu gibi devam ediyor.

ram ram 2x8 şeklinde
Ucu ucuna yetermiş gibime geldi.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Yeter

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
önceki psun kaç w tı

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Ekran kartıyla alakalıdır o sorun Asus rog kart 80 derece görürmü hiç

adamweird

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Ertürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
önceki psun kaç w tı
önceki psu yok 2. el olarak aldım bilgisayarı yani psu yetersiz kalıyorda oyunu kapatıyor gibi yorumladım ne düşünüyor sunuz ?

Bilgisayarda ön tarafta hava girişi için fan yok ondan dolayı oluyor her halde çünkü kartı açıp baktım vramlerde fln kararma yok mining için kullanıldığı sanmıyorum ama yorulmuş olabilir temiz duruyordu ama vramlerin uzerinde fln termal ped yoktu termal pedleri fln yapsam sizce bu sorun düzelir mi ?

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
önceki psu yok 2. el olarak aldım bilgisayarı yani psu yetersiz kalıyorda oyunu kapatıyor gibi yorumladım ne düşünüyor sunuz ?
Kanka arkadaşın dediği gibi, psu sorunu ile alakası yok konunun. Ram sorununa da benzemiyor, o zaman mavi ekran verirdi. Ya yazılım kaynaklı bir sorun yada arkadaşın dediği gibi ekran kartı kaynaklı olabilir. Sen ne olur ne olmaz bilgisayara bi format at. Olmaz ise ekran kartını bulabilirsen başka bir bilgisayarda test et ki sorun anlaşılsın. Ekran kartını yeni aldıysan mining kartı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,199
İsim
Murat Orhan
önde rgb şerit var
1 ssd 2,5 inç
1 hdd 2,5 inç

ram ram 2x8 şeklinde
Yeter.

Görür normal

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,199
İsim
Murat Orhan
soğutucu önerebilir misin orta seviye işlemci için.
bide bu sorunu güzel bir bilgisayarcı çözebilir mi
yani yapılabilir bi sorun mu sence.
Ekran kartına 6 pini dönüştürücüden mi bağlıyorsun yoksa psunun 6 pin kablosundan mı? Bahsettiğin psu ile rx570 ben de kullandım apfcli güzel bir psu o

adamweird

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Ertürk
Ekran kartına 6 pini dönüştürücüden mi bağlıyorsun yoksa psunun 6 pin kablosundan mı? Bahsettiğin psu ile rx570 ben de kullandım apfcli güzel bir psu o
ona hiç dikkat etmedim ama galiba benim ekran kartı 8 pin ile çalışıyor bir çoğaltıcı taklı 6 pinden 2 tane 8 pin e güç veriyor onlardan biri ekran kartına takılı biri boşta boşta olanla değiştirince kırmızı yanıyor çalışmıyor yani diğer uç kullanılmıyor çoğaltıcıyı çıkarıp taksam çalışmaz 6 pin o yüzden çoğaltıcı var galiba

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,199
İsim
Murat Orhan
ona hiç dikkat etmedim ama galiba benim ekran kartı 8 pin ile çalışıyor bir çoğaltıcı taklı 6 pinden 2 tane 8 pin e güç veriyor onlardan biri ekran kartına takılı biri boşta boşta olanla değiştirince kırmızı yanıyor çalışmıyor yani diğer uç kullanılmıyor çoğaltıcıyı çıkarıp taksam çalışmaz 6 pin o yüzden çoğaltıcı var galiba

Senin ilacın bu muhtemelen.

Bunu almadan önce de rx570in core clockunu msi afterburnerdan 100 200 kısıp dene bakalım kapanacak mı

adamweird

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Ertürk

Bunu almadan önce de rx570in core clockunu msi afterburnerdan 100 200 kısıp dene bakalım kapanacak mıuzu
ben uzun süredir o şekilde kullanıyorum zaten nerdeyse hep öyle biraz azalıyor ama kesin çözüm olmuyor occt'den test yapınca kapanıyor yine oyunlarda da biraz azlıyor gibi. İnternette görmüştüm denedim ama uzun vadeli bir çözüm olmuyor.

Bunu almadan önce de rx570in core clockunu msi afterburnerdan 100 200 kısıp dene bakalım kapanacak mı
Sorun ne sence tam olarak ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,665
Üyeler
145,229
Son üye
Erdemke19
Top Bottom