Neler Yeni

Pc Topluyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

The Semih

80+ Silver

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001

Savaş Satış

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Savaş Satış
İlgilendiği Kategoriler
Silah Adana
Merhabalar, birkaç aydır kafamda ki Beyaz pc'yi toplamaya karar verdim. Yüzde 90'ını topladım ve satın aldım. Sizin düşünce ve fikirlerinizi merak ediyorum. Eksik gördüğünüz bir kısım varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Ram ve Dış Kasa tek alınmamıştır. (Ram ve Dış Kasa olarak almayı düşündüğüm ürünlerim ekledim.) Ram 64GB bulursam onu tercih edeceğim, Dış kasa ise şuan türkiye'de satışı bulunmuyor, düşer düşmez almayı planlıyorum. Full beyaz sistem dizdim bir ekran kartı siyah ileride onu değiştirmeyi planlıyorum..

Sizce Sistem Nasıl Olmuş? Eksikler Nelerdir?

İşlemci:
AMD Ryzen 9 7950X 4.5GHz 64MB Önbellek 16 Çekirdek AM5 5nm İşlemci
Anakart: ASUS ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 RGB HDMI DP ATX Anakart
Ekran Kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı
Monitör: MSI Optix MAG275R 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Premium Full HD Oyuncu Monitör
Sıvı Soğutucu: ASUS ROG RYUO III 360 ARGB 360mm Beyaz ARGB İşlemci Sıvı Soğutucu
Ram: GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 SILVER DDR5 6400MHz CL32 1.4V RGB Dual Kit Ram
M2 SSD: Corsair 1TB MP600 PRO M.2 NVMe PCIe G.4 SSD CSSD-F1000GBMP600PRO
Power Supply: Corsair RMx White Serisi RM750x
Dış Kasa: NZXT H7 Elite Tempered Glass USB 3.2 Beyaz ATX Mid Tower Kasa (0) Yeni Yorum Yaz
knk bence ekran kartı rx 550 olmalı işlemci r3 olmalı ramda -13 gb olmalı knk

D3ATHLY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Y K
Farkındayım hocam, ileride değiştirmeyi planlıyorum yazıda da belirttiğim gibi. Ekran kartını erken satın aldım ve sonra yüksek dizince ekran kartı sırıttı.
ilerde kartı değiştirmeyi planlıyorsan, sistemi de güncellemen lazım, malum yetişmek zor

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Furkan Azaklı
Hocam işlerim için anakart benim için gayet yeterli. Asus beni pişman etmeyeceğini düşünüyorum (parçalarda beyaz renk bulması zor oluyor.) Ekran kartını da yükseltirsem Render işi beni çok rahatlatır. :eek:
kanka aşağıda bazı arkadaşlar yorum yapmış o paraya 4090 toplayacaklarmış kendileri sistem kralı oldukları için :D onlara çok takılma bu tip parazitler her yerde var adam 4090 ekran kartı koyacak gidecek 1000 liralık bi anakart koyacak ondan sonra sistem dizdim diyecek ondan sonra otur izle darboğaz neymiş :D

Elipveres

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
AYKUT ÇAKAN
İnsanlar okumadan nereden nereye çekmiş konuları, yahu ekran kartına verdiğim para 8.300 TL. şuan ekran kartının fiyatı 12.000'lerde. Ekran kartı değiştireceğimi zaten yazmışım, bende biliyorum yetmediğini bu sisteme sırf görüşleri almak için konuyu açtım. Eksikleri göreyim emin olayım diye. Ekran kartımın alıcısı var şimdilik bunu kullanacağım demişim. Herkes 80.000 k takılmış. Şuan ki fiyat ile 70-80k denk geliyor tek tek girip bakılabilir. Türkiyenin ekonomisi bu. Benim cebimdem o kadar para çıkmadı çoğu kampanya üzeri aldım. Tek tek açıklamam mı lazım.. Ben parçalara yorum isterken sırf konuşmak için yazanlar daha çok olmuş forumda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka bu arada stoklara h9 flow beyaz girdi tam 10 dakika önce TR de bulup bulabilecegin en iyi beyaz kasadır kacirmadan al derim

Normalde ben kendime alacaktım ama sırf beyaz monitör yok diye beyaz sistemden vazgeçtim ekran siyah kasa beyaz olsun istemiyorum
Dış kasa bilgilendirmen için teşekkür ederim. Sonunda konuma faydalı bir yorum buldum. İnsanlardan bunu istiyordum, herkes 80k takılmış. Ekran kartına takılmış, değişeceğimi konuda belirtiyorum, ekran kartının bana gelişi o zamanlar 8.300'dü şuan 12'lerde geziyor. Alıcısıda var ekran kartının, bunun neresi zarar ya kafayı yicem:D Dış kasayı İnceleyip 1,2 saate sipariş çıkacağım. Teşekkür ederim.

milenix

80+ Gold
Her türlü kazık. Full beyaz toplansa bile içinden geçecek sistem toplanır bu paraya. Geçmiş olsun.

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Mustafa Polat
İnsanlar okumadan nereden nereye çekmiş konuları, yahu ekran kartına verdiğim para 8.300 TL. şuan ekran kartının fiyatı 12.000'lerde. Ekran kartı değiştireceğimi zaten yazmışım, bende biliyorum yetmediğini bu sisteme sırf görüşleri almak için konuyu açtım. Eksikleri göreyim emin olayım diye. Ekran kartımın alıcısı var şimdilik bunu kullanacağım demişim. Herkes 80.000 k takılmış. Şuan ki fiyat ile 70-80k denk geliyor tek tek girip bakılabilir. Türkiyenin ekonomisi bu. Benim cebimdem o kadar para çıkmadı çoğu kampanya üzeri aldım. Tek tek açıklamam mı lazım.. Ben parçalara yorum isterken sırf konuşmak için yazanlar daha çok olmuş forumda.

Dış kasa bilgilendirmen için teşekkür ederim. Sonunda konuma faydalı bir yorum buldum. İnsanlardan bunu istiyordum, herkes 80k takılmış. Ekran kartına takılmış, değişeceğimi konuda belirtiyorum, ekran kartının bana gelişi o zamanlar 8.300'dü şuan 12'lerde geziyor. Alıcısıda var ekran kartının, bunun neresi zarar ya kafayı yicem:D Dış kasayı İnceleyip 1,2 saate sipariş çıkacağım. Teşekkür ederim.
Hocam kusura bakmayın cidden özür diliyorum amacım yardım etmek konuyu tam okumadım (üşendim) hangi parçaları aldınız? Ona göre yardımcı olayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Furkan Azaklı

Kanka inan bana o kasa mükemmel ötesi bir kasa inanılmaz sıradışı bir kasa istediğin gibi modifiye edebileceğin türkiye de de eşi benzeri olmayan bir kasa

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Mustafa Polat
Her türlü kazık. Full beyaz toplansa bile içinden geçecek sistem toplanır bu paraya. Geçmiş olsun.
Konu sahibi sövecek birazdan adam farkında zaten zararın neresinden dönsem kâr kafasında niye darlıyorsunuz 4 sayfa olmuş yazılan tek şey o 3060 olmamış cart curt... Bi salın olm ya

milenix

80+ Gold
Konu sahibi sövecek birazdan adam farkında zaten zararın neresinden dönsem kâr kafasında niye darlıyorsunuz 4 sayfa olmuş yazılan tek şey o 3060 olmamış cart curt... Bi salın olm ya
Orasını ben bilemem. Kazık mı kazık. Almadan önce konu açsaydı kralını toplardım.

Top Bottom