Neler Yeni

Sivilce nasıl geçer?

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Halil
Gün içinde 8-10 kere sabunla yüzü yıkamak sivilceyi geçirir mi sizce? 19 yaşındayım ve çekirdek gibi gıdalar yesemde yemesemde sivilce oluyor. Ayran çok tüketiyorum ve şeker hastalığımda var. Elimle refleks olarak sivilceyi sıkıp, yara yapıyorum. Çekirdek tüketimini yapmasam, sivilce ile uğraşmasam günde 8-10 kere sabunla yüzümü yıkasam geçer mi? Geçerse ne kadar sürede etki eder? Sizin öneriniz nedir?

Roche

80+ Bronze
8-10 kez sabunla yıkarsanız cildinizin içinden geçersiniz. Bir sabah kalkınca sabunla yıkasanız birde yatmadan sadece suyla yıkasanız yeterli olur. Sivilce vücudun içinden ürettiği bir şey, dışarıdan müdahaleleriniz pek çözüm bulmayabilir. Çekirdek yememek tek çözüm değil, yağlı ve şekerli şeyler de yememeniz gerek. Sivilce ne kadar genel olarak yağ ile bağdaştırılsa da yağ kadar şeker de etkili.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8-10 kez sabunla yıkarsanız cildinizin içinden geçersiniz. Bir sabah kalkınca sabunla yıkasanız birde yatmadan sadece suyla yıkasanız yeterli olur. Sivilce vücudun içinden ürettiği bir şey, dışarıdan müdahaleleriniz pek çözüm bulmayabilir. Çekirdek yememek tek çözüm değil, yağlı ve şekerli şeyler de yememeniz gerek. Sivilce ne kadar genel olarak yağ ile bağdaştırılsa da yağ kadar şeker de etkili.
Arkadaşım bol su tüketimi de olmalı diyor. Bol su tüketimi + sabah akşam yüz yıkama dışında yapılabilecek bir şey varmı?

Roche

80+ Bronze
Arkadaşım bol su tüketimi de olmalı diyor. Bol su tüketimi + sabah akşam yüz yıkama dışında yapılabilecek bir şey varmı?
Bol su tüketimi de etkili fakat, cildimi güzelleştireyim derken ciğerlerinize zarar vermeyin. Her şeyin fazlası zarar. Yemenize içmenize dikkat edin. Şeker çok tüketmeyin ve yağlı şeyler yememeye dikkat edin. Ama bu tabii bünyeden bünyeye de değişiyor.

Kara*

80+ Silver
Yüzünü vs. öyle yıkaman daha beter eder cildiyeye gidebilirsin misal. Hem hastalığınız hem abur cubur bu tarz şeyleri ister istemez canınız çekiyor daha az yemeye özen gösterin. Su tüketimi ne kadar etkili olur bilmiyorum ama dediğim gibi ben cildimi güzelleştiriyim sivilce falan olmasın diyorsan cildiyeye gidebilirsin en azından sıkıp patlattıktan sonra krem sürersin.

Son düzenleme:

bwNN

80+ Silver
Dermatolojiye gidin isteseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz

Roche

80+ Bronze
Yüzünü vs. öyle yıkaman daha beter eder cildiyeye gidebilirsin misal. Hem hastalığınız hem abur cubur bu tarz şeyleri ister istemez canınız çekiyor daha az yemeye özen gösterin. Su tüketimi ne kadar etkili olur bilmiyorum ama dediğim gibi ben cildimi güzelleştiriyim sivilce falan olmasın diyorsan cildiyeye gidebilirsin en azından sıkıp patlattıktan sonra krem sürersin.
Verilen kremlerin neredeyse hiçbiri işe yaramıyor. Krem kullanıp sorunu çözülen en azından ben hiç görmedim. Çözüm olarak sadece Zoretanin isimli ilaç var fakat o da çok ağır bir ilaç. Doktorlar herkese yazmıyor, yazsa bile ayda bir gidip tahlil vermesi gerek. Ciğerleri aşırı derecede yoruyor.

Kara*

80+ Silver
Verilen kremlerin neredeyse hiçbiri işe yaramıyor. Krem kullanıp sorunu çözülen en azından ben hiç görmedim. Çözüm olarak sadece Zoretanin isimli ilaç var fakat o da çok ağır bir ilaç. Doktorlar herkese yazmıyor, yazsa bile ayda bir gidip tahlil vermesi gerek. Ciğerleri aşırı derecede yoruyor.
Evet bazı ilaçlar yüzdeki deriyi dahi inceltiyor ben öyle ciddi kullanmıyorum. Sadece sıkıp patlatmalık sivilcelerinin kabuk izlerini geçirsin yeter anlamında bahsetmiştim imajını düzeltmek istiyor hocamız.

Eğer iz kalacak sivilcelerse roaccutane en etkili ilaçtır cildiyenin görmesi en iyi olur

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Burak
Cildiyeye gittim krem kullandım yüzde 95 cozuldu sorunum

Zoretanin ve Roaccutane aynı zaten. Roaccutane Türkiye de yasak sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olabilir, hala kullanıyormusunuz kremi?
Evet işte, iz kalacaksa doktor kontrolünde kullanması iyi olur.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,321
İsim
Lokman Doğan
gül suyuyla yüzünü temizleyebilirsin bimde a101de yuvarlak makyaj temizleme pamukları oluyo ona sık sonra yüzüne uygula

Top Bottom