Neler Yeni

Sivilce nasıl geçer?

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Burak

Roche

80+ Bronze
Kullandım krem bitti artık sivilceler rahatsız etmeyecek düzeye indi
Normalde bi tüp daha kullanmam gerek ama fırsat bulamadım doktora gitmeye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Roaccutane yasak degil kullanan arkadaşlarım var
Sivilceleriniz muhtemelen yakın zamanda tekrardan çıkacaktır. Çünkü sivilcenin çıkma sebebi çok basit, vücudunuzda bir yağ bezesi var, buna fazla giriş olursa burası tıkanıyor ve tıkanıklığı yüzünüzde sivilce çıkartarak kurtarıyor. Yani vücudun içinden bir mesele. Dışarıdan çok çözülebilecek bir olay değil. Belki sizin sivilceleriniz daha çok yara gibiymiştir veya farklı bir durum mevcuttur bilemem. Bu arada Roaccutane ilacı direkt olarak yasak. Muadili olan Zoretanin ilacını yazıyorlar.

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,489
İsim
umt
Discord
umt#4257
Gün içinde 8-10 kere sabunla yüzü yıkamak sivilceyi geçirir mi sizce? 19 yaşındayım ve çekirdek gibi gıdalar yesemde yemesemde sivilce oluyor. Ayran çok tüketiyorum ve şeker hastalığımda var. Elimle refleks olarak sivilceyi sıkıp, yara yapıyorum. Çekirdek tüketimini yapmasam, sivilce ile uğraşmasam günde 8-10 kere sabunla yüzümü yıkasam geçer mi? Geçerse ne kadar sürede etki eder? Sizin öneriniz nedir?
o kadar sabunla yüzünü yıkarsan derisi soyulur tahriş olur yüzün önce bir cildiyeye git karaciğerin iyi durumdaysa sana hap ve 1 ila 3 arasında krem veriyorlar onu kullanınca tamamen gecmese de hafifliyor

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Gün içinde 8-10 kere sabunla yüzü yıkamak sivilceyi geçirir mi sizce? 19 yaşındayım ve çekirdek gibi gıdalar yesemde yemesemde sivilce oluyor. Ayran çok tüketiyorum ve şeker hastalığımda var. Elimle refleks olarak sivilceyi sıkıp, yara yapıyorum. Çekirdek tüketimini yapmasam, sivilce ile uğraşmasam günde 8-10 kere sabunla yüzümü yıkasam geçer mi? Geçerse ne kadar sürede etki eder? Sizin öneriniz nedir?
çok tıraş olma yüzünün ve saçının yağa ihtiyacı var yüzün sakallansın sonra tıraşını ol düzgün şekilde o zaman düzelir.
bugun tıraş oldun sonra 1 2 hafta gecmeden tıras olma yüzüne bir şey sürmene gerek kalmaz benim cildim böyle yani herkes için farklıdır

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,011
İsim
Taha Efe
cleocin-t-768x511-1.png

O Geliyor.... (3 Kere kullandım suanda da evde var 3 Keredir de ise yarıyor.)
Onun dısında su sabunda kurutmaya ve sivilceler cok ağresifse yayılımı durdurmaya yardımcı oluyor,
Bunuda kullanıyorum ben.

8- 10 kerede yıkama, ben bile en fazla 2 kere yıkıyorum yetiyor mesela Yatmadan yarım saat önce yıka.
Ben sabunu iyi köpürsün diye Tras Fırçası ile köpürtüp sürüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Halil
8-10 kez sabunla yıkarsanız cildinizin içinden geçersiniz. Bir sabah kalkınca sabunla yıkasanız birde yatmadan sadece suyla yıkasanız yeterli olur. Sivilce vücudun içinden ürettiği bir şey, dışarıdan müdahaleleriniz pek çözüm bulmayabilir. Çekirdek yememek tek çözüm değil, yağlı ve şekerli şeyler de yememeniz gerek. Sivilce ne kadar genel olarak yağ ile bağdaştırılsa da yağ kadar şeker de etkili.

Arkadaşım bol su tüketimi de olmalı diyor. Bol su tüketimi + sabah akşam yüz yıkama dışında yapılabilecek bir şey varmı?

Bol su tüketimi de etkili fakat, cildimi güzelleştireyim derken ciğerlerinize zarar vermeyin. Her şeyin fazlası zarar. Yemenize içmenize dikkat edin. Şeker çok tüketmeyin ve yağlı şeyler yememeye dikkat edin. Ama bu tabii bünyeden bünyeye de değişiyor.

Yüzünü vs. öyle yıkaman daha beter eder cildiyeye gidebilirsin misal. Hem hastalığınız hem abur cubur bu tarz şeyleri ister istemez canınız çekiyor daha az yemeye özen gösterin. Su tüketimi ne kadar etkili olur bilmiyorum ama dediğim gibi ben cildimi güzelleştiriyim sivilce falan olmasın diyorsan cildiyeye gidebilirsin en azından sıkıp patlattıktan sonra krem sürersin.

Dermatolojiye gidin isteseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz

Cildiyeye gittim krem kullandım yüzde 95 cozuldu sorunum

Zoretanin ve Roaccutane aynı zaten. Roaccutane Türkiye de yasak sadece.

Olabilir, hala kullanıyormusunuz kremi?

Evet işte, iz kalacaksa doktor kontrolünde kullanması iyi olur.

gül suyuyla yüzünü temizleyebilirsin bimde a101de yuvarlak makyaj temizleme pamukları oluyo ona sık sonra yüzüne uygula
Cildim yağlı ve kükürtlü sabun alıp günde 1-2 defa yüzüme sürüp yıkıyorum. Sizce sivilceye ve siyah noktayı geçirebilir mi? Kullanan varmı?

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
İsmi ismi.
Bazı kişiler de cips çekirdek tarzı şeyler aşırı sivilce çıkarır bazı kişiler de daha çok abur cubur tarzı şeyler (ben) Bazı kişilerde de her türlü zararlı gıda. O yüzden olabildiğince sağlıklı yaşayın üstelik bir şekilde sivilcenizi ellemenizi engelleyin. Bir de sabunla yıkamayın bazı ciltlerde yararı olabilir ancak cildiniz hassassa sabun yan etki yapıyor (ben) sende böyleysen gül suyu kullanabilirsin daha mantıklı. Üstelik 8 9 değil de 4 5 kere yıka. Ve özellikle elini sonra yüzünü hijyenik tutmaya çabala. Ben bu anlatdığım şekilde 1 ayda baya azaltmıştım sivilceyi.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Kullandım öneririm. Gratis'te falan bulamayınca aynısının makyaj temizleme jelini alıyorum. Sivilceye karşı gayet işe yarıyor.

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Burak
Cildim yağlı ve kükürtlü sabun alıp günde 1-2 defa yüzüme sürüp yıkıyorum. Sizce sivilceye ve siyah noktayı geçirebilir mi? Kullanan varmı?
Kükürtlü sabun falan hikaye tek yol dermatoloji

Kullandım öneririm. Gratis'te falan bulamayınca aynısının makyaj temizleme jelini alıyorum. Sivilceye karşı gayet işe yarıyor.
Bu benim hiçbir işime yaramadı

Top Bottom