Neler Yeni

2.El Dağ Bisikleti Tavsiyesi Bütçe:₺6.000

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan
değiştirmiş olabilir bilmiyorum ön arka amörtisörlü doğru düzgün bir bisiklet almak için biraz fazla para vermen lazım vites konusunda bence vites sayısının çok bir önemi yok vites oranları daha önemli 7x3 alıp arkayı glide ile 40t yaparsınız dağ çıkamayacağınız yer kalmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

nerde oturuyorsunuz hocam sahibbindenden güzel bir bisiklet bulup atayım size
İzmirde oturuyorum.

Palo DAYI

80+ Silver
Merhaba sevgili okur-yazarlar

Yaklaşık 1 aydır hem asfaltta hem arazide sürmek için bir dağ bisikleti arıyorum. Ve 2.El alma kararı aldım.
 Aradığım Özellikler:
 Jant:27.5 - 29
Vites:21 veya üstü
 Fren:Hidrolik
 Amortisör:Ön-Arka olması daha iyi olur
Boy:1.83
Not:Asıl amacım arazilerde video çekmek ve sağlam bir teker kesinlikle şart.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Aha deli kurt yakaladım seni :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan
değiştirmiş olabilir bilmiyorum ön arka amörtisörlü doğru düzgün bir bisiklet almak için biraz fazla para vermen lazım vites konusunda bence vites sayısının çok bir önemi yok vites oranları daha önemli 7x3 alıp arkayı glide ile 40t yaparsınız dağ çıkamayacağınız yer kalmaz

nerde oturuyorsunuz hocam sahibbindenden güzel bir bisiklet bulup atayım size
Evet attığım ilanda ön-arka amortisör diyor ama bisiklette yok. Arka vitesi 40t yaparsınız demişsiniz,tam olarak ne olduğunu anlayamadım.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
Evet attığım ilanda ön-arka amortisör diyor ama bisiklette yok. Arka vitesi 40t yaparsınız demişsiniz,tam olarak ne olduğunu anlayamadım.
arka dişli setinin en büyük dişlisi normalde küçük olur onu büyütüp bayırları vs kolay bir şekilde çıkarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...bisikleti-4-bin-TL-son-fiyat-1129315922/detay

Evet,yakalandım :D

Ne kadara mâl olur?
Ve ben yapabilir miyim? Yoksa bisikletçi şart mı?
bisikletçiye gidip yaparsınız ama o upgrade e girer yani yapmak zorunda değilsiniz ben yapmıştım heryere çok rahat çıkıyordum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan

bisikletçiye gidip yaparsınız ama o upgrade e girer yani yapmak zorunda değilsiniz ben yapmıştım heryere çok rahat çıkıyordum
İlanlara bakıp size geri dönüş yapacağım.
Kesinlikle bende arka vitesin dişlisini değiştiririm,eğer ki yapınca bir sorun olmuyorsa.

Birde kadro orantı hesaplamaya çalıştım ama çok dengesiz çıkıyor.
Bacak boyu 96cm çıktı,gerçi mezura ile ölçtüm ama yinede ne inch olarak tabloda eşleşme var ne de cm olarak bir türlü çözemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan

İlanlara cevap vermeyi unutmuşum,ikiside güzel hoşuma gitti.
Kadro boyunda sıkıntı yaşayabilirim biraz.
Birde kaskta güvenilir dediğiniz bir marka var mı? Kask içinde ₺2.000 - ₺4.000 arası bir bütçe ayıracağım.
Güvenlik önemli. Birde videolar için kullanacağım kamerayı kaska bağlamayı düşünüyorum,duruma göre göğüs veya karın bölgesine bağlarım.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
İlanlara cevap vermeyi unutmuşum,ikiside güzel hoşuma gitti.
Kadro boyunda sıkıntı yaşayabilirim biraz.
Birde kaskta güvenilir dediğiniz bir marka var mı? Kask içinde ₺2.000 - ₺4.000 arası bir bütçe ayıracağım.
Güvenlik önemli. Birde videolar için kullanacağım kamerayı kaska bağlamayı düşünüyorum,duruma göre göğüs veya karın bölgesine bağlarım.
hocam kask konusunda benim düşüncelerim biraz farklı açıkcası kaskı uzun yolda polis laf etmesin diye takıyorum ama dağda gerçekten lazım oluyor burakns nin kullandığı tarzda kasklar ali expreste ucuza vardı alabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan
hocam kask konusunda benim düşüncelerim biraz farklı açıkcası kaskı uzun yolda polis laf etmesin diye takıyorum ama dağda gerçekten lazım oluyor burakns nin kullandığı tarzda kasklar ali expreste ucuza vardı alabilirsiniz
Hocam her şey için teşekkürler. Bunca emek verdiniz,bana yardım ettiniz.
Başka tavsiyeniz,öneriniz veya tecrübeniz var mıdır?
Bu arada burakns'nin kanalını ve yaptığı çalışmaları inceledim. Tecrübeli insan var mı diye hiç araştırma yapmamıştım,sayenizde onuda araştıracağım.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
Hocam her şey için teşekkürler. Bunca emek verdiniz,bana yardım ettiniz.
Başka tavsiyeniz,öneriniz veya tecrübeniz var mıdır?
Bu arada burakns'nin kanalını ve yaptığı çalışmaları inceledim. Tecrübeli insan var mı diye hiç araştırma yapmamıştım,sayenizde onuda araştıracağım.
rica ederim hocam ne demek forum kültürü bu yüzden var trdeki en ciddi anlamda bu işi yapan adamlardan birisi burakns bide özcan güler var ama o daha çok yol bisikleti sürüyor onada bakabilirsin keyifli sürüşler

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çağlayan
rica ederim hocam ne demek forum kültürü bu yüzden var trdeki en ciddi anlamda bu işi yapan adamlardan birisi burakns bide özcan güler var ama o daha çok yol bisikleti sürüyor onada bakabilirsin keyifli sürüşler
Sizede keyifli sürüşler hocam.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Mustafa Enes Bulut
bende corelli 5.3 var ilgilenirsen
29 jant
hıdrolık
tekerlerını yenı değiştirdim iç dış 0
3 senedır bende cok memnunum bııskletı bıraktıgım için satıyorum
tek sorunu fren kaliperi değişmesi lazım yağ sızıntısı yapıyor onun dısında tertemız bısıklet

29 jant
hıdrolık
tek sorunu fren kaliperi değişmesi lazım yağ sızıntısı yapıyor onun dısında tertemız bısıklet
yukarda bı arkadas da onermıs ben memnunum

29 jant
hıdrolık

yukarda bı arkadas da onermıs ben memnunum
bide ön amatisörü yerine kitlenebilir zoom masera ametisor ıle degıstıdım
fren kollarından birisi shımano mt200

IMG_2468.png
IMG_2467.png

Şu şekilde

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri