Neler Yeni
Y

Asus CM6340 TR003S hazır sistem ve Gtx 750 Ti satılık Kapalı

Tip
Satılık
Durumu
Kullanılmış
Tutar
2,000.00 TL
Açıklama
İşlemci : i5 3350p
Ekran kart ı : Radeon HD 7670 2GB
Ram : 8 GB Adata DDR 3 1666 Mhz tek slot
HDD : 2TB
Güç kaynağı : 240 W
Anakart : Asus P8B75m
Arkadaşlar bu sistemi 2013 yılı civarında 800$ aldım ve bir ay öncesine kadar kullanıyordum. Sadece ekran kartı ve güç kaynağını birkaç yıl önce güncelledim. Yani son 2-3 yıldır 600W güç kaynağı ve Gtx 750Ti ile kullandım. Sistemimin geri kalan parçalarını güncellediğim için eski parçalarını da takıp ilk aldığım hali ile satıyorum. Pek tabi sistem bu haliyle güncel oyunlarda iyi performans sergileyemez. Örneğin Rainbow 6 Siege'yi 15-20 fps civarında(HD 7670) oynayabilmiştim. Hatta HD 7670 Apex, Horizon Zero Dawn ve AC Origins gibi oyunlarda 15-20 fps alıyor. Yani güncel oyunları oynayamazsınız.. Fakat bu sistemi düşük bütçe ile idare edecek sistem kurmak isteyenlerin ya da normal kullanımı hedefleyenlerin alabileceğini düşünüyorum. Eğer GTX750Tİ ekran kartını da alırsanız DX12 gerektirmeyen oyunları düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Ben DOOM, MGS V,, V-rising, Dark Souls serisi ve Ark Survival gibi oyunları oynadım. Sadece kasayı 1500₺'ye ve GTX 750ti ile birlikte alıma ise 2000₺'ye vermeyi düşünüyorum. Yani ekran kartını da yanında isterseniz 500₺ gibi bir fiyata almış olacaksınız. İkinci el sitesinde GTX 550Ti gibi bir kartın bile 600₺ bandında koyanların olduğunu göz önünde bulundurun Eğer GTX 750Ti'ı da alacaksanız 300-400W psu almanızı tavsiye ederim. İkinci el ile 250 sıfır olarak ise 400₺ civarına satın alabilrisiniz. Yani toplamda 2500₺ civarına güncel oyunları da(*** DÜŞÜK AYARLARDA) oynayabilirsiniz. İleride işlemciyi'de güncelleyebilirsiniz. Hatta başka bir forumda ilk önce eski sistemime ekleme yaparak kullanmayı düşündüm fakat sonrasında uzun zamandır Ryzen işlemciye geçmek istediğim için bundan vazgeçtim. Bana anakartıma takılabilecek en iyi işlemcinin i7-3770K olduğu söylendi. Yani ileride yeterli gelmezse i7-3770K ve GTX 1070 Ti takviyesi ile yine uzun süre kullanabilirsiniz.
Ürünün ön panelindeki kulaklık jak giriişi kırık fakat arka kısmında bulunan jak girişlerinde problem yok. Hdd ile kullandığım için sistem yavaştı, SSD takviyesi ile hızlandırılabilir. Sistemde orjinal Windows 10 Home dijital keyi aktif.
Bursa/Yıldırım'da oturuyorum.
GTX 750Ti'ın kutusunda hafif yırtık var ve tahmin edeceğiniz üzere garantisi bitti.
Garanti Durumu
Yok

Bilgiler

Kategori
Hazır & Toplama Sistemler
Yazar
Yusuf İslam YAVUZ
Oluşturuldu
Son düzenleme
Hit
75
Top Bottom