Neler Yeni

0 Dan Pc Topluyacam Önerileriniz !!!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Ağırman
Merhaba İyi Günler Herkese Toplama Sistem İstiyorum. Eksik Kaldığım veya Anlamadığım Yerler Var. Yardımcı Olursanız Sevinirim.
Her Türlü Görüşe Açığım Neleri Değiştirmem Gerektiğini Veya Bunu yapmaman Gerektiğini Söylemekten Çekinmeyin.
1 Defa Sistem Topluyacam Uzun Vadeli Olacak Bi Şekilde Toplamak İstiyorum.
Bazı Sistemlerde MHz veya Okuma-Yazma hızı vs her türlü Öneriye Açığım.
Mümkünse anakart hızı - M2 SSD Hızı - Ram Hızlarına Girince Karıştırıyorum. Bundan Sebeble Tavsiyelerinize Açığım.
Sistemin Oyunlarda FPS sorunu Çekmesini İstemiyorum.
Sistem Uzun Vadeli Olsun İstiyorum. Uzun Bi Süre Sistemde Parça Değiştirmem Diye Düşünüyorum.

Anakart = Önereceğiniz (DDR5 6000 TL Limit) 4 Ram yuvalı (128 GB- 2 SSD Yuvalı) olursa Güzel olur.
Kasa Modeli = Revenge Supernova 7 RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası (tavsiye eder misiniz ? Bunu Almayı Planlıyom.)
Ekran Kartı = Gigabyte RTX 3060 TI Gaming OC Pro 8G GV-N306TGAMINGOC PRO-8GD 256 Bit GDDR6 8 GB ( Başka Önerir Misiniz ?)
İşlemci = Tavsiyeniz (Anakartla Uyumlu Uzun Süre Götürecek) (BÜTÇE 6000 TL civarı) (Ryzen 5 5600 üstü Önerir misiniz ?)(AMD Ryzen 7 5700X Sekiz Çekirdek 3.40 GHz İşlemci Tarzı)
Power = Kaçlık Yeterse
Ram = Anakartla uyumlu uzun süreli kullanacağım 2 tane (2x16 veya 2x8 Yüksek MHz'li) (Bütçe 6000-6500 TL MAX) İlerde 2 tane Daha Alacam.
Soğutucu = Önereceğiniz İlk Defa Kullanacam (Önerir misiniz) Varsa Modelleri
SSD = Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0BW PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD Yada Soğutuculu olanı (Tavsiyeniz) İleride 1 Tane Daha Alma Planı Olabilir.
Monitör = Aryond A32 V2 180 Hz Oyuncu Monitörü (Almayı Planlıyorum.) Önerileriniz Varsa
(165 Hz üstü - Kavisli - (27 İnç üstü - 32 İnç Max) - 1 Ms) (Bütçe 9000 TL )
Harddisk = Önerirseniz (Kayıt Vs için Gerekli Alan Sağlamak amacıyla) Min 2T - Max 4T ) Uzun Vadeli İş Görecek

Bu Konu Sistem Toplayacak Arkadaşlarada Yardımcı Olması Dileğiyle

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Tam bütçeniz nedir, özellikle monitör seçeneği çok kötü. Ryzen 5 5600 veya Ryzen 7 5700X ile DDR5 RAM'leri çalıştıramazsınız, uyumlu değiller.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,090
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba İyi Günler Herkese Toplama Sistem İstiyorum. Eksik Kaldığım veya Anlamadığım Yerler Var. Yardımcı Olursanız Sevinirim.
Her Türlü Görüşe Açığım Neleri Değiştirmem Gerektiğini Veya Bunu yapmaman Gerektiğini Söylemekten Çekinmeyin.
Mümkünse anakart hızı - M2 SSD Hızı - Ram Hızlarına Girince Karıştırıyorum. Bundan Sebeble Tavsiyelerinize Açığım.
Sistem Uzun Vadeli Olsun İstiyorum. Uzun Bi Süre Sistemde Parça Değiştirmem Diye Düşünüyorum.

Anakart = Önereceğiniz (DDR5 6000 TL Limit) 4 Ram yuvalı (128 GB- 2 SSD Yuvalı) olursa Güzel olur.
Kasa Modeli = Revenge Supernova 7 RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası (tavsiye eder misiniz ? Bunu Almayı Planlıyom.)
Ekran Kartı = Gigabyte RTX 3060 TI Gaming OC Pro 8G GV-N306TGAMINGOC PRO-8GD 256 Bit GDDR6 8 GB ( Başka Önerir Misiniz ?)
İşlemci = Tavsiyeniz (Anakartla Uyumlu Uzun Süre Götürecek) (BÜTÇE 6000 TL civarı) (Ryzen 5 5600 üstü Önerir misiniz ?)(AMD Ryzen 7 5700X Sekiz Çekirdek 3.40 GHz İşlemci Tarzı)
Power = Kaçlık Yeterse
Ram = Anakartla uyumlu uzun süreli kullanacağım 2 tane (2x16 veya 2x8 Yüksek MHz'li) (Bütçe 6000-6500 TL MAX) İlerde 2 tane Daha Alacam.
SSD = Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0BW PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD Yada Soğutuculu olanı (Tavsiyeniz) İleride 1 Tane Daha Alma Planı Olabilir.
Monitör = Aryond A32 V2 180 Hz Oyuncu Monitörü (Almayı Planlıyorum.) Önerileriniz Varsa
Harddisk = Önerirseniz (Kayıt Vs için Gerekli Alan Sağlamak amacıyla) Min 2T - Max 4T ) Uzun Vadeli İş Görecek

sadece kasa için ayırdığınız maximum bütçeyi söyler misiniz ?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bu sistemi ne için kullanacaksın ve neden her kelimenin baş harfini büyük yazıyorsun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Ağırman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sistemi ne için kullanacaksın ve neden her kelimenin baş harfini büyük yazıyorsun?
Oyun - yayın için kullanılacak çoğunlukla
Pcde alışkanlık oldu büyük harf yazmak
Mesaj otomatik birleştirildi:

sadece kasa için ayırdığınız maximum bütçeyi söyler misiniz ?
Bütçe 30 bin TL civarı ekran kartı fiyatı içine dahil değil

Tam bütçeniz nedir, özellikle monitör seçeneği çok kötü. Ryzen 5 5600 veya Ryzen 7 5700X ile DDR5 RAM'leri çalıştıramazsınız, uyumlu değiller.
Pardon DDR5 yerine DDR4 işlemci söylemişim. Orayı değiştim.

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver

Power = Kaçlık Yeterse

30 bin tl bütçede monitör dahil oyun+yayın sistemi ddr5 imkansız ddr4 bakmanız lazım oda imkansız bütçeyi yükseltin + hard disk işi biteli yıl oldu harddiske verecegin paraya ssd ye ver 4 tb ssd al bir defa al keyfine bak diyebilirim

wickie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Zahid
30 bin tl bütçede monitör dahil oyun+yayın sistemi ddr5 imkansız ddr4 bakmanız lazım oda imkansız bütçeyi yükseltin + hard disk işi biteli yıl oldu harddiske verecegin paraya ssd ye ver 4 tb ssd al bir defa al keyfine bak diyebilirim
30 bin tl ekran kartı dahil değil demiş.
Oyun - yayın için kullanılacak çoğunlukla
Pcde alışkanlık oldu büyük harf yazmak

Bütçe 30 bin TL civarı ekran kartı fiyatı içine dahil değil

Pardon DDR5 yerine DDR4 işlemci söylemişim. Orayı değiştim.
Ekran kartı dahil bir bütçe söylersen hazır sistemlerden öneri yapabilirler. 30 bin tl bütçe ayırıp 3060 ti erkan kartı 5600 işlemci hiç uzun ömürlü değil. Ben de bu aralar bakıyorum ben de uzun ömürlü bir şey arıyorum. AM5 işlemcili ve bütçen yetiyosa 4070 superli bir sistem bana göre uzun ömürlü olur, ama uzman değilim sadece benim fikrim böyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Ağırman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monitör dahil etmesek 30 bin TL ne kadarlık bi fiyattan bahsediyoz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Ağırman
Bütçen ne kadar? Hepsi dahil.

Bide yukarıda ekran kartı dahil değil demişsin.
Net bi fiyat yok suan elimde kullandığım 1 set var ama onu değiştirecem ne kadar fiyata sistem toplarım onu bilmekte istiyorum. monitör ve ekran kartı toplamak istediğim sisteme dahil etmek istemiyorum suan idare edecekler beni (RTX 2080 ve Excalibur 165 Hz 23.5 inç monitör var ) . o sekilde 30 bin TL bütçe var suan . ilerde 2 sinide değişecem.

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver
Net bi fiyat yok suan elimde kullandığım 1 set var ama onu değiştirecem ne kadar fiyata sistem toplarım onu bilmekte istiyorum. monitör ve ekran kartı toplamak istediğim sisteme dahil etmek istemiyorum suan idare edecekler beni (RTX 2080 ve Excalibur 165 Hz 23.5 inç monitör var ) . o sekilde 30 bin TL bütçe var suan . ilerde 2 sinide değişecem.
rtx 2080 hala kullanabilrisin monitör u yayın monitörü yapabilir 1 adet daha monitör almanız gerekebilir böylece ekran kartına para vermezseniz 30 bine güzel bir ddr4 sistem çıkarabilriiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Ağırman
rtx 2080 hala kullanabilrisin monitör u yayın monitörü yapabilir 1 adet daha monitör almanız gerekebilir böylece ekran kartına para vermezseniz 30 bine güzel bir ddr4 sistem çıkarabilriiz
DDR5 ile DDR4 arasındakı farkı çok anlamıyom. 1 defa toplayıp tam toplamak istiyorum(uzun vadeli olsun). Öyle olursa DDR4 sistem toplayalım. Birazda M2 SSD tam performasında kullansın istiyorum anakartın. Örnek (Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0BW PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD) gibi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,934
Üyeler
156,860
Son üye
iboshko
Top Bottom