Neler Yeni

1 ölü pikselli monitörü iade etmeli miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık Süha Kılıç
Dostlar Mediamarkt' tan Samsung' un https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-lc27jg54qqmxuf-27-144hz-2k-qhd-freesync-çerçevesiz-curved-va-oyuncu-monitör-1208435.html bu monitörünü satın aldık, bu cumartesi elimize geldi, bugün 1 saat önce (yani saat 1 civarı) monitörün üzerinde bir şey gözüme çarptı, yaklaşıp baktığımda ekranda ölü piksel olduğunu gördüm, tüm ekranı elimden geldiğince kontrol ettim fakat bu ölü pikseli bile şans eseri fark ettim. Sizce iade edip aynı monitörü tekrar alayım mı? Çünkü diğer 2k 144hz monitörler bayağı pahalı fiyatlardan başlıyor, alabilirsem msi optix AG32CQ' yu, alamazsam da yine bu monitörden yeni bir tane sipariş etmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Ölü piksel normal uzaklıkta belli olmuyor fakat sıfır aldığımız monitörde kusur olması benim çok hoşuma giden bir şey olmadı. (Media Markt'tan 2075TL' ye geldi bu monitör)

İade etmeye karar verdim fakat, Media Markt iade konusunda sorun çıkarır mı? Bölgemde maalesef Media Markt şubesi olmadığı için kolay iadeyi kullanacağım, aras kargonun taşıma esnasında kendileri yüzünden bir hasar vs. oluşursa ne olacak? Ürünü teslim alırken video çekebiliyoruz, açarken vs sorun olup olmadığını gösterebiliyoruz ama iade sırasında böyle bir şey olursa ne olacak?

Son düzenleme:

PokeNehar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Recep
Bu test sayfasını kullanarak gözünüzden kaçan başka ölü pixel var mı bakın. 2 farklı kişinin kontrol etmesi daha sağlıklı olur. Ölü pixelleri düzelttiği söylenen ışık yansımalı videolar var ama sıfır aldığınız bir monitörde bu şekilde bir sorun olması can sıkıcı. Ayrıca bazı kullanıcıların ölü pixellerin çoğaldığı yönünde yorumlarını okumuştum. Bu arada bazı firmalar 1 ölü pixelin değiştirme koşulu olmadığını öne sürebilir. Gerçi mediamark yapmaz sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
ozkan izmir
o fiyata daha iyileri var bence iade et o kadar para verceksin mağdur olacaksın bence iade et ilerde daha fazla olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz daha araştır o fiayata daha iyileri var

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık Süha Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o civarda daha iyi monitör önerisi alabilirim aslında, 2560x1440 144hz

En iyisi iade edeyim o zaman, peki aynı monitörden mi alayım yoksa farklı önerileriniz var mı 2560x1440 çözünürlükte 144hz tazeleme hızında

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
İleride çoğalma yapabilir. Yol yakınken iade et yada değişim talep et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
ozkan izmir
o civarda daha iyi monitör önerisi alabilirim aslında, 2560x1440 144hz

En iyisi iade edeyim o zaman, peki aynı monitörden mi alayım yoksa farklı önerileriniz var mı 2560x1440 çözünürlükte 144hz tazeleme hızında

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık Süha Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rtx 2070s li sistem topladığım için pek 1080p istediğim söylenemez, incehesap' ın kasayı yollamasını bekliyorum umarım onlarda da bir problem çıkmaz. https://www.hepsiburada.com/msi-opt...nitor-p-HBV00000DHUL3?magaza=Ebrar Bilgisayar aklımda bu var ama bu bütçeye de çıkamama ihtimali var. rtx 2070super 1440p de 144fps vermiyor derseniz de 1440p de 70 80fps civarı verdiğini biliyorum ama normal hikaye oyunlarında 144fps olmasa da olur csgo rainbow six siege gibi oyunlarda 1440p de 144fps+ vermesi yetiyor zaten

Teşekkürler yine de öneriniz için.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Etmelisin dostum sen firmaya 10 TL eksik versem dediğinde oluyor mu olmuyor. Kusursuz hizmet almak müşterinin hakkı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık Süha Kılıç
Peki Media Markt iade konusunda sorun çıkarır mı? Bölgemde maalesef Media Markt şubesi olmadığı için kolay iadeyi kullanacağım, aras kargonun taşıma esnasında kendileri yüzünden bir hasar vs. oluşursa ne olacak? Ürünü teslim alırken video çekebiliyoruz açarken vs sorun olmadığını gösterebiliyoruz ama iade sırasında böyle bir şey olursa ne olacak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık Süha Kılıç
Bilgisi olan var mı? İade edeceğiz diye yolda kırılırsa kullanıcı hatası vs. uğraşmak istemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Volkan Altuntaş
Dostum ürünün videosunu çek. Eğer ki aksi bir durum olursa elinde kanıt olur. Kargocuların işi hiç belli olmaz.

Top Bottom