Neler Yeni

1 sene okuduktan sonra tekrar sınava girmek

ibrahimua

80+ Bronze
Arkadaşlar kafama takılan bir mevzu var. Ben şimdi bulunduğum şehirde Türkçe öğretmenliği eğitim fakültesi yazmak istiyorum eger puanım tutarsa. Diyelim ki ailemle anlasamadım veya okulu beğenmedim. Ben tekrar yksye girip baska bir ilde eğitim fakültesi kazanırsam yine sıfırdan mı başlarım bunun bir çözüm yolu var mıdır

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
hem baştan başlıyosun hem de obpden gelen puanının yarısı kesintiye uğruyor iyice düşün böyle bir niyetin varsa

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
hem baştan başlıyosun hem de obpden gelen puanının yarısı kesintiye uğruyor iyice düşün böyle bir niyetin varsa
ha bir de geçiş mevzuları var onun için yksye girmiyosun başka sınavı var ama kazanmak baya zor şuanki derslerine filan da bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz kafanı karıştırmış olabilrim geçiş yaparsan sanırım kaldığından devam yksye girerseni yukarı yazdım zaten

ibrahimua

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ha bir de geçiş mevzuları var onun için yksye girmiyosun başka sınavı var ama kazanmak baya zor şuanki derslerine filan da bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz kafanı karıştırmış olabilrim geçiş yaparsan sanırım kaldığından devam yksye girerseni yukarı yazdım zaten
Anladım hocam sağ olun. Aslında bölüm de aile zoruyla denilebilir normalde rts istiyordum ama dede memur baba memur memur zihniyetinden kurtulamıyorlar. Devlete daya sırtını aman yavrum aman bıktım

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
hocam rts nedir bilmiyorum da

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Emre
Anladım hocam sağ olun. Aslında bölüm de aile zoruyla denilebilir normalde rts istiyordum ama dede memur baba memur memur zihniyetinden kurtulamıyorlar. Devlete daya sırtını aman yavrum aman bıktım
binevi ailen doğru söylüyor senin geleceğini düşünerek. ama sonuçta istemediğin bi işte veya bölümde okumak işkence gelir, eğer ailene düzgün bi dille anlatabilirsen çok daha iyi olacaktır. sonuçta bu senin hayatın, insan neden istemediği bölümü zorla okusun ki?

ibrahimua

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
binevi ailen doğru söylüyor senin geleceğini düşünerek. ama sonuçta istemediğin bi işte veya bölümde okumak işkence gelir, eğer ailene düzgün bi dille anlatabilirsen çok daha iyi olacaktır. sonuçta bu senin hayatın, insan neden istemediği bölümü zorla okusun ki?
Ya hocam bunu dediginiz gibi konustum hani dedikleri de dogru burası Türkiye yani kolay bisey degil öyle hayal pesinde kosmak. Sonra düsündüm kafama en yatabilecek şey Türkçe Öğretmenliği ben de buna karar kıldım. Tabi yine gönlümde bi burukluk var

ibrahimua

80+ Bronze
bu şuan ailenle birlikte yaşıyorsan anlayabilirsin
Sorun da bu. Mezuna bıraktım iyi miyiz yoksa zor mu bilemiyorum. Beni cok iki arada bi derede bırakıyorlar. Genel bakımdan evet avantajlarını saymaya gerek yok kendi şehrinde okumanın ama bi o kadar da eksisini hissediyorum. İçim içimi yiyor bu yüzden de

Top Bottom