Neler Yeni

Çözüldü✓ 1 tane küçük bir ölü piksel

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
Monitör daha bugün elime ulaştı ve dikkatlice kurulumunu yaptım. İlk başta açtığımda herhangi bir şey dikkatimi çekmedi ya da yoktu, ama 5 dk sonra ekranda bir nokta dikkatimi çekti. Bezle sildim ve çıkmadı, acaba bu ölü piksel mi yoksa sıkışmış piksel mi?
Eğer ölü piksel ise ne yapmam gerekiyor, bir sorun çıkartır mı? Çünkü daha yeni elime ulaştı ve kullanamadan iade sonrasında da yenisini almakla uğraşmak istemiyorum, 5 gün kargoyu beklerken sabırsızdım şimdi 25 gün kim bilir ne olur :(

Ekler

• 20210630_151038.jpg
    20210630_151038.jpg
    309 KB · Hit: 144
  • 20210630_151917.jpg
    20210630_151917.jpg
    357.2 KB · Hit: 144
Monitör daha bugün elime ulaştı ve dikkatlice kurulumunu yaptım. İlk başta açtığımda herhangi bir şey dikkatimi çekmedi ya da yoktu, ama 5 dk sonra ekranda bir nokta dikkatimi çekti. Bezle sildim ve çıkmadı, acaba bu ölü piksel mi yoksa sıkışmış piksel mi?
Eğer ölü piksel ise ne yapmam gerekiyor, bir sorun çıkartır mı? Çünkü daha yeni elime ulaştı ve kullanamadan iade sonrasında da yenisini almakla uğraşmak istemiyorum, 5 gün kargoyu beklerken sabırsızdım şimdi 25 gün kim bilir ne olur :(
garantiye yolla dostum

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garantiye yolla dostum
Peki kesinlikle ölü piksel mi? Yani evet nokta dikkatimi çekiyor fakat rahatsızlık vermiyor.
Garantide 25 gün bekleyecek ve sadece minnacık nokta yüzünden çok saçma ya :(

SucukluYumurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
oğuzhan karaman
Hiç uğraşma iade et.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Peki kesinlikle ölü piksel mi? Yani evet nokta dikkatimi çekiyor fakat rahatsızlık vermiyor.
İade et.O küçücük nokta ilerde çoğalırsa naneyi yersin :D

SucukluYumurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
oğuzhan karaman
Fotorğrafı çek firmaya yolla yenisini iste yoksa iade edicem de.

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
Fotorğrafı çek firmaya yolla yenisini iste yoksa iade edicem de.
Peki şöyle bir durum var: Bu monitör MSI Optix G241 modeli ve 2000₺ den 1500₺ ye düştüğü için indirimle beraber almıştım. Eğer garantiden olumlu sonuç alamazsam iade edip yenisini almak için ek para ödemem gerekicek :/

SucukluYumurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
oğuzhan karaman

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
Son olarak şunu sormak istiyorum. MSI servisini telefonla ile arayıp görüştüm 3 veya 5 ölü pikselde ilgileniyorlarmış. 1 tane ölü piksek şuanlık beni rahatsız etmiyor, 2 yıl garanti kapsamı süresince 3 veya 5'e ulaştığı taktirde değişim talebinde bulunsam daha mantıklı olmaz mı?

Son düzenleme:
hatalı üretim olmuş değişim isteyin kesinlikle ( firmayla bağdaştırmayın bu turbox monitörde de olur asus pro serisinde de )

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
hatalı üretim olmuş değişim isteyin kesinlikle ( firmayla bağdaştırmayın bu turbox monitörde de olur asus pro serisinde de )
Hayır firma ile bağdaştırmıyorum, sadece bu tamamıyla fabrika hatası ve her monitörde olabiliyor. Yani bu gibi durum için garanti kapsamı ya da ürün değişim işlemleri saçma sapan şekilde çok karışık ve uzun sürüyor anlam veremiyorum.
Hepsiburada desteği ile konuştum ve ürünü 1500₺ ye aldığımı fakat şimdiki fiyatının 1900₺ hatta komple indirimsiz fiyatının 2400₺ olduğunu belirttim. İade ettiğim zaman yenisini alamayacağım almak için ek ücret ödemek zorunda kalacağım dedim, onlarda ürün değişimi için müşteri memnuniyeti adına gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti. Bu dedikleri şeye ne kadar güvenebilirim?
Çünkü benden öncelikle ürünü iade edip kargolatmamı daha sonrasında ürün değişimi istediğimi belirtmemi istiyorlar, eğer ürün iade edilirse asıl bu sefer çok fazla madur olmuş olacağım.

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
Değiştirmek istemiyorsan görmezden gel.
Yani tek seferde değiştirmek için garanti verseler elbette değiştiririm ama olayda iade %50 değişim %50 bu gibi oranlar olunca iade yapılmasını asla istemiyorum, ben indirimli fiyattan aldım ve indirim bitti.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,870
Üyeler
149,284
Son üye
Klaus1v9
Top Bottom