Neler Yeni

1 TB SSD ÖNERİSİ

mertrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mert
Fiyat bandı da önemli tabi ama kalite daha önemli bu işleri bilen biri varsa hangi marka alabilirim ya da direk hangi ssd yi alıyım link olarakta atabilirsiniz 1000 tl aşmazsa daha iyi olur ama dediğim gibi 1. öncelik fiyat değil 1000 tl yi aşabilir (çok fazlada aşmazsa sevinirim?)

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Rgb de olsun hoş görünür diyorsanız XPG S40G, rgb olmasını istemiyorsanız XPG sx8200 pro tercih edebilirsiniz. M2 olmasını istemiyorsanız Crucial bx500 düşübebilirsiniz.

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Bütçeyi 100 TL daha aşabilirseniz 860 EVO 1 TB modeline bakabilirsiniz.
Ama normal bir kullanıcının 600 TB yazma garantisine yaklaşması bile çok zor olacaktır. Render, video gibi sık sık veri işliyorsanız alabilirsiniz.

Onun yerine 860 QVO 1 TB modeline bakabilirsiniz:
Yalnız 860 QVO modelinin garantisi, 860 EVO'ya göre daha düşük (3 yıl) ve yazma garantisi de neredeyse yarı yarıya daha düşük (360 TB). Ayrıca 860 EVO'da olduğu gibi TLC yongalar değil, QLC yongalar kullanıyor.

Ama düşünecek olursak, normal bir kullanıcının zaten 360 TB veri yazması çok zor. Ayrıca Samsung SSD'lerin kalitesini düşünecek olursak yüksek ihtimalle 360 TB'den fazla veri yazsanız bile SSD sapasağlam kalacaktır.

NVMe 1 TB istiyorsanız bütçeyi yükseltmeniz gerek.

mertrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şöyle bir durumda var benim laptopa koyucam o yüzden m2 almayı düşünmüyordum ileride toplayacağım bir sistem için 2. bir depolama olarak kullanırım diye 1 tb ssd olsun düşüncesindeyim birde şunu sorucam benim laptop biraz eski bilirsiniz cd girişi yerine bir aparat takılıp o bölgeyi depolama alanı gibi kullanabilirsiniz peki bu aparat 1 tblık ssd yi tam gücünde çalıştırır mı (bu arada laptopta 1 tb hdd var onu cd bölümüne takıp normal bölüme ssdyi takmayı düşünüyorum yinede bu sefer kayıp olursa hddye olucak)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,160
Üyeler
151,356
Son üye
kod yeşil
Top Bottom