Neler Yeni

Öneri 100 Mbps İnternet İçin Modem Tavsiyesi

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunus Emre Tancan
Bütçe
1500
Selamlar herkese. 2009 yılından beridir kullandığım ttnet'in modemi wifi konusunda birçok problem çıkarıyor. Full çekmesine rağmen internet kesinlikle stabil değil. Kablolu bağlantıda sabit 100 mbit alıyorum ancak wifi'la bağlandığımda dibine bile girsem hız testi yaptığımda 30 mbitlerden 22-20 mbitlere ve hatta bazen 1 mbitlere bile düştüğü oluyor. Sinyal güçlendirici cihaz almıştım geçen sene, ancak sinyal güçlendiricinin de modemle bağlantısı kopuyor sanırım. ZYXEL VMG3625 modemini çoğu kişi övmüş ancak fiber internete geçebilme şansım yok. Etrafımda bir tek kablonet fiber altyapısı var, onların da modemi kiralama durumu statik ip konusunda zorunlu tutma durumları ve kablo çekmek için her tarafı delmeleri gerektiğini öğrenince ondan da vazgeçtim. Boşu boşuna 1200 mbps hız destekli bir modem almak istemiyorum. Wifi çekim gücü yüksek ve stabil olan yani herhangi bir cihazla wifi bağlantısı yaptığımda yüksek hızlarla ve bağlantıda kopma sorunu olmadan kullanabileceğim bir modem önerisi arıyorum. Evden çalışıyorum ve bu bağlantı kopma sorunundan gerçekten yoruldum artık. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, herkese iyi forumlar.

EFI Shell

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,244
İsim
Semih Boran
Selamlar herkese. 2009 yılından beridir kullandığım ttnet'in modemi wifi konusunda birçok problem çıkarıyor. Full çekmesine rağmen internet kesinlikle stabil değil. Kablolu bağlantıda sabit 100 mbit alıyorum ancak wifi'la bağlandığımda dibine bile girsem hız testi yaptığımda 30 mbitlerden 22-20 mbitlere ve hatta bazen 1 mbitlere bile düştüğü oluyor. Sinyal güçlendirici cihaz almıştım geçen sene, ancak sinyal güçlendiricinin de modemle bağlantısı kopuyor sanırım. ZYXEL VMG3625 modemini çoğu kişi övmüş ancak fiber internete geçebilme şansım yok. Etrafımda bir tek kablonet fiber altyapısı var, onların da modemi kiralama durumu statik ip konusunda zorunlu tutma durumları ve kablo çekmek için her tarafı delmeleri gerektiğini öğrenince ondan da vazgeçtim. Boşu boşuna 1200 mbps hız destekli bir modem almak istemiyorum. Wifi çekim gücü yüksek ve stabil olan yani herhangi bir cihazla wifi bağlantısı yaptığımda yüksek hızlarla ve bağlantıda kopma sorunu olmadan kullanabileceğim bir modem önerisi arıyorum. Evden çalışıyorum ve bu bağlantı kopma sorunundan gerçekten yoruldum artık. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, herkese iyi forumlar.
1200 destekli değil ki onlar. 600 mbsn en fazla 5 ghz bandı, 2.4 ile ise en fazla 600 mbsn vs. anlamında onlar.

Aykut D.

80+ Gold
Selamlar herkese. 2009 yılından beridir kullandığım ttnet'in modemi wifi konusunda birçok problem çıkarıyor. Full çekmesine rağmen internet kesinlikle stabil değil. Kablolu bağlantıda sabit 100 mbit alıyorum ancak wifi'la bağlandığımda dibine bile girsem hız testi yaptığımda 30 mbitlerden 22-20 mbitlere ve hatta bazen 1 mbitlere bile düştüğü oluyor. Sinyal güçlendirici cihaz almıştım geçen sene, ancak sinyal güçlendiricinin de modemle bağlantısı kopuyor sanırım. ZYXEL VMG3625 modemini çoğu kişi övmüş ancak fiber internete geçebilme şansım yok. Etrafımda bir tek kablonet fiber altyapısı var, onların da modemi kiralama durumu statik ip konusunda zorunlu tutma durumları ve kablo çekmek için her tarafı delmeleri gerektiğini öğrenince ondan da vazgeçtim. Boşu boşuna 1200 mbps hız destekli bir modem almak istemiyorum. Wifi çekim gücü yüksek ve stabil olan yani herhangi bir cihazla wifi bağlantısı yaptığımda yüksek hızlarla ve bağlantıda kopma sorunu olmadan kullanabileceğim bir modem önerisi arıyorum. Evden çalışıyorum ve bu bağlantı kopma sorunundan gerçekten yoruldum artık. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, herkese iyi forumlar.A
Adaptörü değişip deneyin adaptörü zayıflamıştır . Model nedir ?

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunus Emre Tancan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adaptörü değişip deneyin adaptörü zayıflamıştır . Model nedir ?
Modemin modeli Huawei HG630a ancak 1 sene önce adaptörü bozulunca yeni adaptör edinmek zorunda kalmıştım. Sanırım 13-14 yıllık bir modem olduğu için ömrünü yitirmeye başladı. Ayrıca ara sıra kontrol ettiğimde ateş gibi yanıyordu modemin arkası.

Aykut D.

80+ Gold
Modemin modeli Huawei HG630a ancak 1 sene önce adaptörü bozulunca yeni adaptör edinmek zorunda kalmıştım. Sanırım 13-14 yıllık bir modem olduğu için ömrünü yitirmeye başladı. Ayrıca ara sıra kontrol ettiğimde ateş gibi yanıyordu modemin arkası.
Yeni aldığınız adaptör kaç volt/amper ?

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunus Emre Tancan

Aykut D.

80+ Gold

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunus Emre Tancan
Hocam fotosunu atarmısın piyasadan alacağın adaptor modemi beslemeyebiliyor. Zannımca piyasa mali rose swatt marka adaptor satmışlardır.
Evden aktif olarak çalışmam gerektiği için modemin adaptörünü fişten çekemem ne yazık ki. Akşam 18:00'dan sonra atabilirim ve eminim bir bildiğiniz vardır fakat adaptör dediğiniz gibi modemi besleyemese ethernet girişi ile bağlandığımda da genel bir problem oluşması gerekmez mi? Çünkü kablolu bir şekilde bağlandığımda problem yok ancak wifi ile bağlandığım zaman telefonda da dizüstü cihazda da sinyal gücü mükemmel olsa bile bir dengesizlik var. 30 mbit hız alıyor olsam bile hız 2-3 saniyeliğine 1 mbitlere düşüyor. Zaten Windows'ta da ağ bağlantıları bölümünde ağınız dengesiz hatası alıyorum. Teams ile toplantılara girdiğimde de ağ kaliteniz zayıf hatası veriyor ve hiçbir konuşmayı dinleyemiyorum.

Bu modemi birçok kişi övmüş tam da bütçem dahilinde ama kimi kullanıcılar da çekim gücü çok zayıf görüntüden ibaret bir modem diyor. Anlamadım gitti, çok ama çok fazla seçenek var hangisini tercih etmeliyim bilemiyorum. Sizce yukarıda linkte attığım modem nasıl bir cihazdır?

Aykut D.

80+ Gold
Evden aktif olarak çalışmam gerektiği için modemin adaptörünü fişten çekemem ne yazık ki. Akşam 18:00'dan sonra atabilirim ve eminim bir bildiğiniz vardır fakat adaptör dediğiniz gibi modemi besleyemese ethernet girişi ile bağlandığımda da genel bir problem oluşması gerekmez mi? Çünkü kablolu bir şekilde bağlandığımda problem yok ancak wifi ile bağlandığım zaman telefonda da dizüstü cihazda da sinyal gücü mükemmel olsa bile bir dengesizlik var. 30 mbit hız alıyor olsam bile hız 2-3 saniyeliğine 1 mbitlere düşüyor. Zaten Windows'ta da ağ bağlantıları bölümünde ağınız dengesiz hatası alıyorum. Teams ile toplantılara girdiğimde de ağ kaliteniz zayıf hatası veriyor ve hiçbir konuşmayı dinleyemiyorum.

Bu modemi birçok kişi övmüş tam da bütçem dahilinde ama kimi kullanıcılar da çekim gücü çok zayıf görüntüden ibaret bir modem diyor. Anlamadım gitti, çok ama çok fazla seçenek var hangisini tercih etmeliyim bilemiyorum. Sizce yukarıda linkte attığım modem nasıl bir cihazdır?
Valla hocam ben bütçeniz için diyorum yoksa önemli değil modem alın gitsin ne diyeyim işiniz zaten internetle .

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Arkadaşın dediği gibi muadil adaptörle deneyin.
Modeminiz 2.4 destekli. Kablosuzda yüksek hız alamazsınız.
Modemden 40mhz-üst- kanalı da 7 seçerek bakın problem oluyor mu?
Manuel hız-snr ayarı olan Keenetic modellere bakabilirsiniz.
@KYTECHNGAMING

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunus Emre Tancan
Öncelikle çözüm öneriniz için çok teşekkür ederim. Modemin arayüzünden bant genişliğini 20/40'tan 40 mhz'ye ve kanalı da 7 olarak seçtim. Eski wifi hızım 30 mbps'den 22-20 ve altına düşerken bu şekilde 60 mbps'den başlayıp 48'lere kadar düştü yani hız konusunda eskisinden daha iyi oldu. Tabii ne yazık ki hâlâ daha kopma sorunu çözülmedi. Çok umutlanmıştım ancak hala kopmaya devam ediyor. İnternet bağlantısı stabil değil. 30 mbit hız alsam bile o hız anlık da olsa 1-2 mbit'e düşünce çok kötü oluyor benim için. Acaba 100 mbit internet altyapısı için 1200mbps'ye hız desteğine sahip modemlerden almak mantıklı mı? Çünkü fibere istesem de geçemiyorum ve önümüzdeki 2 sene boyunca da geçemeyeceğim. Önerebileceğiniz özellikle wifi konusunda çekim gücü yüksek bir modem var mı? Yoksa hangisini alırsam alayım hepsi genellikle aynı performansı mı verecek bunu merak ediyorum.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Uygun fiyatlı derseniz H300S.
Normal fiyatlı derseniz Keenetic
Wifi6 (cihazlarınız destekliyorsa) Zyxel DX3301-T0

Top Bottom