Neler Yeni

1000 mbps internet ama 100 mbps router sorunu

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
Evdeki internet sorunları için 2-3 sene önce " https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...ant-4-antenli-p-HBV00000ULLLG?magaza=Nethouse " linkte bulunan router ı almıştım. Modem aşağı katta ve üst kata kablo çekmek çok aşırı zahmetli. Bundan dolayı üst kata çıkan sadece 1 kablo var şimdilik. Masaüstü PC de üst katta. Önceden Aşağı kattan gelen kabloyu direkt PC ye bağlıyordum. Ancak wifi sorunları nedeniyle üstte linkini verdiğim router ı almıştım ve Modemden gelen kabloyu bu router a taktım. Şu ana kadar sıkıntısız kullandım. Şimdiye kadar turknet 35 mbps internet kullanıyordum ve bulunduğum semte gelse gelse 100 mbps alt yapı gelir daha üstü gelse de ben 100 mbps alırım diye düşünüyordum. Ancak bugünün şartları ile turkcell 1000 mbps internete başvurdum ve bu hafta ya da önümüzdeki hafta kurulum yapılacak. Şimdi sorun şu, Eve 1000 mbps internet gelecek. Modem bunu 1000 mbps olarak dağıtacak. Modemden üst kata gelen kablo 1000 mbps getirecek. Router da wifi olarak 1200 mbps e kadar destekliyor zaten. Ancak router ın arkasında gigabit portu olmadığı için üst kattaki bilgisayara 100 mbps olarak gelecek (belki de 300mbps dir emin değilim) Bu durumda üst kattaki bilgisayara 1000 mbps interneti getirmenin daha kolay bir yolu var mıdır? Aşağı kattan yeni kablo çekmeden veya yeni router almadan bu işi çözebilir miyim? Şimdiden teşekkürler
Hocam çözüm ne buldun?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular