Neler Yeni

1060 6 GB - RYZEN 7 2700X 3.70 GHZ 16 GB RAM NASIL YETERSİZ OLABİLİR?

anilbey55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
anıl taf
Arkadaşlar selamlar aranızda yeniyim. Yanlış konu da ya da sürç i lisan edersem affola. 16 GB Ram, 1060 6 GB Ekran kartı ve AMD Ryzen 7 2700X 3.70 GHZ sisteme sahibim. Rust oynarken inanılmaz şekilde drop yiyorum. Önerilen sistem gereksinimlerinden kat kat fazlasına sahip olmama rağmen oyunu patates ayarlarda bile oynayamıyorum. Sorun nerede anlamış değilim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Zira kafayı yemek üzereyim...

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Oyun içerisindeyken SS atmanız mümkün mü? Eğer mümkünse bir adet SS rica edeceğim.

yigitern

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
yigitern
Arkadaşlar selamlar aranızda yeniyim. Yanlış konu da ya da sürç i lisan edersem affola. 16 GB Ram, 1060 6 GB Ekran kartı ve AMD Ryzen 7 2700X 3.70 GHZ sisteme sahibim. Rust oynarken inanılmaz şekilde drop yiyorum. Önerilen sistem gereksinimlerinden kat kat fazlasına sahip olmama rağmen oyunu patates ayarlarda bile oynayamıyorum. Sorun nerede anlamış değilim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Zira kafayı yemek üzereyim...
işlemcinin macunu kurumuş olabilir, ramlerin MHzleri düşükte kalmış olabilir, işlemci gereğinden fazla ısınıyor olabilir

predator

80+ Silver
Driverlarda sorun olabilir

Coolpanda

80+ Silver
Oyun sırasındaki sıcaklıklar, MHz değerleri ve başka oyunlarda bu tip sorun var mi gibi bilgiler gerek bize.

anilbey55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
anıl taf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun içerisindeyken SS atmanız mümkün mü? Eğer mümkünse bir adet SS rica edeceğim.
Tabii üstadım. Lakin sol üstte yer alan 100 FPS değerine aldanmayın. Hareket ettiğimde ya da herhangi biriyle çatışmaya girdiğimde inanılmaz dropp giriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun sırasındaki sıcaklıklar, MHz değerleri ve başka oyunlarda bu tip sorun var mi gibi bilgiler gerek bize.
Hocam CS GO ya da ETS2 gibi oyunlarda bu durumu yaşamıyorum. Değerler şu şekilde;
RustClient_2022_05_26_01_57_38_497.png

Driverlarda sorun olabilir
Hocam hepsi güncel.

işlemcinin macunu kurumuş olabilir, ramlerin MHzleri düşükte kalmış olabilir, işlemci gereğinden fazla ısınıyor olabilir
Hocam değerleri fotoğraflarda ilettim rica etsem kontrol edebilir misiniz?

Arkadaşlar ek olarak ASUS ROG STRIX B 450 F Anakarta sahibim.

Ekler

• RustClient_2022_05_26_01_57_38_497.png
    RustClient_2022_05_26_01_57_38_497.png
    2.2 MB · Hit: 30

yigitern

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
yigitern
Tabii üstadım. Lakin sol üstte yer alan 100 FPS değerine aldanmayın. Hareket ettiğimde ya da herhangi biriyle çatışmaya girdiğimde inanılmaz dropp giriyor.

Hocam CS GO ya da ETS2 gibi oyunlarda bu durumu yaşamıyorum. Değerler şu şekilde; Alıntıyı görüntüle

Hocam hepsi güncel.

Hocam değerleri fotoğraflarda ilettim rica etsem kontrol edebilir misiniz?

Arkadaşlar ek olarak ASUS ROG STRIX B 450 F Anakarta sahibim.
hep sabit 60 derecede mi çalışıyor işlemcin ? Sıcaklık değerleri normal.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Sıcaklık değerlerin normal. GPU kullanımın düşük. Bunun sebebi işlemcinin tekli çekirdek performansının çok iyi olmadığından dolayı. İşlemciye OC yaparak darboğazı azaltabilirsin FPS oyunlarında. Hangi RAM ve SSD'yi kullanıyorsunuz? Hatta tüm sistemi rica edebilir miyim?

anilbey55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
anıl taf
Sıcaklık değerlerin normal. GPU kullanımın düşük. Bunun sebebi işlemcinin tekli çekirdek performansının çok iyi olmadığından dolayı. İşlemciye OC yaparak darboğazı azaltabilirsin FPS oyunlarında. Hangi RAM ve SSD'yi kullanıyorsunuz? Hatta tüm sistemi rica edebilir miyim?
Hocam ek olarak şu bilgiyi vereyim msconfig kısmından bu dropplar başladıktan sonra kullanılan çekirdek sayısını aktifleştirmek için 16 çekirdeğin 16'sınıda aktifleştirdim. Ayrıca ramlerim crucial ballistix sport 8 gb 2666 mhz x2 ssd: samsung 860 evo 250 gb

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Hocam ek olarak şu bilgiyi vereyim msconfig kısmından bu dropplar başladıktan sonra kullanılan çekirdek sayısını aktifleştirmek için 16 çekirdeğin 16'sınıda aktifleştirdim. Ayrıca ramlerim crucial ballistix sport 8 gb 2666 mhz x2 ssd: samsung 860 evo 250 gb
RAM'lere OC yapmalısınız. MHz değerleri günümüz şartları için çok düşük.
HDD Sentinel, Crystal Disk Info, HD Tune indirip SS atabilir misiniz?

anilbey55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
anıl taf
RAM'lere OC yapmalısınız. MHz değerleri günümüz şartları için çok düşük.
HDD Sentinel, Crystal Disk Info, HD Tune indirip SS atabilir misiniz?
Tabii indirip atıyorum birazdan. Hocam sadece Ramlere yapmak yeterli mi? Bilgisayarcıya sorduğumda darboğaza düştüğünü söylediler sistemin. Böyle bir sistem nasıl darboğaza düşebilir diye aklıma yatmadı. Sizce ramler haricinde darboğazlık bir durum var mı?

Coolpanda

80+ Silver
Tabii indirip atıyorum birazdan. Hocam sadece Ramlere yapmak yeterli mi? Bilgisayarcıya sorduğumda darboğaza düştüğünü söylediler sistemin. Böyle bir sistem nasıl darboğaza düşebilir diye aklıma yatmadı. Sizce ramler haricinde darboğazlık bir durum var mı?
İşlemci kaç GHz'de çalışıyor?

Top Bottom