Neler Yeni

Çözüldü✓ 1080p ekran kartı ile 2k oyun oynanır mı?

WolferSix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Honca
Arkadaşlar, ekran kartım AMD RX 6500 XT. Monitörüm ise Excalibur E27QHD-G. Monitörüm 2k fakat ekran kartım 1080p. Bilgisayarı toplayalı 1 yıl oldu daha bir sorunla karşılaşmadım ama içimde hep bir merak unsuru olarak kaldı bu durum. İnternette pekte iyi ve detaylı bilgiler bulamayınca da buraya yazayım dedim. Genel bilgisayar çözünürlüğüm 2k ve bazı eski veya bilgisayarı zorlamayacak (Mount and Blade, Albion Onlion, Hearts of Iron IV vs.) olan oyunları 2k'da oynuyorum. Aynı şekilde bazı ağır olanları (Rainbow Six, Payday 2, War Thunder vs.). Bu ilerleyen zamanlarda sıkıntı sorun yaratır mı bana? Veya bu ekran kartı ömrünü kısaltır mı?

un4saken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ozzy
"Kartım 1080p" diye bir şey yok. Grafik ayarlarını biraz kısıp daha düşük FPS'te 2k oyunlar oynayabilirsin. Bu tabi ki oyuna göre değişir.

Örneklendireyim:

Bir oyunda 1080p çözünürlükte ultra grafiklerde 100 FPS alıyorsan, 2k'da 50 fps alırsın. Çözünürlüğü ultra yerine high'a çekersen 2k'da 75 fps alırsın gibi düşün.

hoş RX 6500 XT pek 2k kartı değil. 1080'de kalmanı tavsiye ederim.

WolferSix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Honca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Kartım 1080p" diye bir şey yok. Grafik ayarlarını biraz kısıp daha düşük FPS'te 2k oyunlar oynayabilirsin. Bu tabi ki oyuna göre değişir.

Örneklendireyim:

Bir oyunda 1080p çözünürlükte ultra grafiklerde 100 FPS alıyorsan, 2k'da 50 fps alırsın. Çözünürlüğü ultra yerine high'a çekersen 2k'da 75 fps alırsın gibi düşün.

hoş RX 6500 XT pek 2k kartı değil. 1080'de kalmanı tavsiye ederim.
Teşekkürler bilgilendirme için dostum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam merak ettim de bu monitörden memnun musunuz, herhangi bir panel sorunu felan varmı.
Evet memnunum alalı bayağı oldu hatta pc toplamadan bile önce almıştı ps fln oynuodum valla hiçbir sıkıntısını görmedim daha.

Top Bottom