Neler Yeni

1080p için 4070 sistem alınabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Anıl Karadağ
Merhaba arkadaşlar. Elimdeki sistemi sattım. Yeni bir sisteme geçmek istiyorum. Bütçe ne kadar düşük olursa o kadar iyi aslında ve niyetim 3070li hazır sistem aslında ama 8gb vram durumu kafamı hep karıştırdı ve karıştırmaya da devam edecek. 1080p 165hz ips 27 inc monitörüm var yeni aldım. Sistem araştırması yaparken 4070li sistemin 23k gibi bir bütçe ile toplanabildiğini gördüm. Hem 12gb vram olması hemde daha soğuk çalışması 4xxx serisi olması vs 4070’e doğru kaymaya başladım. Daha önce bileşenleri kendim takmadım sadece ekran kartı takabiliyorum. Parça parça toplasam burada sistemi toplatabilir miyim herhangi bir bilgisayarcı bunu yapar mı? Ve 1080p için böyle bir sistem toplanır mı? Darboğaz olacağını çok net biliyorum fakat sıfır sistem alacağım için artık 3xxx serisi almak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ayrıca aldığım sistemi uzun süre kullanma niyetim var ve yeni çıkan oyunların vram tüketimi ve yüksek grafikli olması darboğazı bir nebze azaltır diye düşünüyorum. Hem bu konuda hemde parça toplama konusunda yardımcı olabilir misiniz? Sırf darboğaz diyerek bir alt seri sistem toplanır mı? Bugünün 2k kartı 2-3 sene sonra 1080p kartına dönüyor. 1080ti 2k’da kullanıldı ama yeni oyunların gereksinimleri grafil kapasitesi vs şimdi 1080 kartı oldu. Bu düşünce ile bu şekilde hareket etmek doğru olur mu

Mirai

80+
Merhaba arkadaşlar. Elimdeki sistemi sattım. Yeni bir sisteme geçmek istiyorum. Bütçe ne kadar düşük olursa o kadar iyi aslında ve niyetim 3070li hazır sistem aslında ama 8gb vram durumu kafamı hep karıştırdı ve karıştırmaya da devam edecek. 1080p 165hz ips 27 inc monitörüm var yeni aldım. Sistem araştırması yaparken 4070li sistemin 23k gibi bir bütçe ile toplanabildiğini gördüm. Hem 12gb vram olması hemde daha soğuk çalışması 4xxx serisi olması vs 4070’e doğru kaymaya başladım. Daha önce bileşenleri kendim takmadım sadece ekran kartı takabiliyorum. Parça parça toplasam burada sistemi toplatabilir miyim herhangi bir bilgisayarcı bunu yapar mı? Ve 1080p için böyle bir sistem toplanır mı? Darboğaz olacağını çok net biliyorum fakat sıfır sistem alacağım için artık 3xxx serisi almak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ayrıca aldığım sistemi uzun süre kullanma niyetim var ve yeni çıkan oyunların vram tüketimi ve yüksek grafikli olması darboğazı bir nebze azaltır diye düşünüyorum. Hem bu konuda hemde parça toplama konusunda yardımcı olabilir misiniz? Sırf darboğaz diyerek bir alt seri sistem toplanır mı? Bugünün 2k kartı 2-3 sene sonra 1080p kartına dönüyor. 1080ti 2k’da kullanıldı ama yeni oyunların gereksinimleri grafil kapasitesi vs şimdi 1080 kartı oldu. Bu düşünce ile bu şekilde hareket etmek doğru olur mu
Eğer bütçen yetiyorsa alabilirsin şimdi gelip 2k kartı o 4k kartı o 1080p de kullanılmaz diyenler olacak ancak seninde dediğin gibi eğer uzun süre sistem değiştirmeyeceksen 1080p için alınır çünkü 5 sene sonra o kart 1080p kartına döner

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven
online oyunlar için iyi bir işlemciyle+360hz monitörle 1080p de tam bir seri katile dönüşebilirsin :ROFLMAO:
Edit: Monitörü yeni aldıysan yapacak bi şey yok 165 le de olur

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,427
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
İşlemcine bağlı olarak tam güçte kullanamayanilirsin ekran kartını ona dikkat ederek toplamanı öneririm

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven
İşlemcine bağlı olarak tam güçte kullanamayanilirsin ekran kartını ona dikkat ederek toplamanı öneririm
benim kafamda 13600 kf lı bi sistem canlandı direk, muhtemelen 1080p de rahat besleyecektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Anıl Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
online oyunlar için iyi bir işlemciyle+360hz monitörle 1080p de tam bir seri katile dönüşebilirsin :ROFLMAO:
Edit: Monitörü yeni aldıysan yapacak bi şey yok 165 le de olur
Online takılmıyorum pek daha çok single oynuyorum. Ultra takıntım var birde ayarlarda

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven

omer_34

80+ Silver
vram konusu mantıklı geldi bence toplanabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Anıl Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2k da da ultra oynatır o kart ama güçlü bi işlemciyle 1080p de darboğaz sız kullanılabilir
5600 biraz düşük kalır sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

vram konusu mantıklı geldi bence toplanabilir
vram konusu 3xxx serisinde büyük sıkıntı bence. Yeni çıkan oyunları görüyoruz. 10gb’ı aşan vram kullanımı var. Ya grafik kısacaksın yada 10fps oynayacaksın ve akabinde crash yiyeceksin maalesef durum bu. 1080p’de problem olmaz ama 2k’da sorun. Özellikle önümüzdeki 1-2 yıldan sonra

milenix

80+ Gold
Bütçeniz nedir?

omer_34

80+ Silver
5600 biraz düşük kalır sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

vram konusu 3xxx serisinde büyük sıkıntı bence. Yeni çıkan oyunları görüyoruz. 10gb’ı aşan vram kullanımı var. Ya grafik kısacaksın yada 10fps oynayacaksın ve akabinde crash yiyeceksin maalesef durum bu. 1080p’de problem olmaz ama 2k’da sorun. Özellikle önümüzdeki 1-2 yıldan sonra
bence gayet mantıklı hocam ayrıca yeni bir teknoloji alıyorsunuz ne kadar yeni okadar iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Anıl Karadağ
bence gayet mantıklı hocam ayrıca yeni bir teknoloji alıyorsunuz ne kadar yeni okadar iyidir.
Kesinlikle ve darboğaz dahi olsa düşük gpu kullanımında yine de yüksek fps değerleri alacağımı düşünüyorum 200fps değilde 140 verecek, 150 değilde 100 bana zaten yetecek. Rekabetçi takılmıyorum çünkü. Yani darboğazı sisteme zarar veren, darboğaz olursa sistem yanar patlar çatlar gibi zanneden çok kişi var. O yüzden ben bu konuyu çok dert etmiyorum. Bir kere alıp ilerde belki sadece işlemci ve ram takviyeleri ile upgrade edebilmek istiyorum sistemi ihtiyaç olursa. Ekran kartını konusunda kafam rahat olsun istiyorum özellikle vram konusunda

Top Bottom