Neler Yeni

110 CC motor nasıl 80 i geçmez ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Halil
Merhaba arkadaşlar neredeyse 1 yıldır Arora Smart 50 kullanıyorum. Motorsiklet şehir içi güzel motor ama ben şehir dışına da arada çıkıyorum bu motorla motorsiklet en fazla 80 yapıyor navigasyonla da ölçtüm. 50 den 110 a çevrilme sözde ama anlamıyorum 80 de sadece bağırıyor. Rampalarda filan hiç zorlanmadan iki kişi çıkıyoruz ama son hız biraz daha olsa çok iyi olacak. Geçen gün 14 olan dişliyi 15 yaptım motor inanılmaz güç kaybetti sonrasında yola çıktım bastım hiç bir fark olmadı değişen tek şey motorun gücünün azalması olmuş. Ne önerirsiniz motorun karbüratörü 50cc den kalma olabilir mi ? YouTube de bakıyorum adamlar 16 diş takıyor 😁 Ne önerirsiniz?
IMG_20230418_214814.jpg

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
Hocam bence o motorlar ile çok hıza gerek yok. 80-100 en fazla yeter gibi geliyor bana. Hız her koşulda tehlike hele motorsiklet ile daha da fazla tehlike :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bence o motorlar ile çok hıza gerek yok. 80-100 en fazla yeter gibi geliyor bana. Hız her koşulda tehlike hele motorsiklet ile daha da fazla tehlike :(
Çok haklısın kankam bu motor birde ciğer cuplara nazaran daha yüksek rüzgar çok sallıyor bu motoru şerit bile değiştirtiyor ama işte biraz daha rahatlasa motor çok güzel olacak. Ama en iyisi CC yükseltmek o da biliyorsun zor 😁

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
güzel mı kanka memnun musun

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Semih Aydın
Dişliyi küçültüp tork yartatmak yerine gücü daha da azaltmışsın :d
Dişliyi büyüttüğünde top speedi artabilir de ne kadar yaparsan yap bu makineler tutup da sana 100 KM/H kolay kolay vermez.
Hadi verdi diyelim bu makinenin frenleri 50-60 km/h için durabilecek şekilde tasarlandı.
Yani olası bir senaryoda duramaman, denge sorunu yaşaman oldukça muhtemel.

Top Bottom