Neler Yeni

11000 bütçeye sıfır laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Sanane
İlgilendiği Kategoriler
Ekipman
Neyse tartışmayacağım sonra sinirim bozuluyor hiç kaldıramayacağım şu an.
Mesaj otomatik birleştirildi:
Tartışalım demedim ki, insan gibi laptopun iyi ve kötü yanlarını konuşuyoruz şurada.

Neden kötü ondan bahsedeyim, malzemem kalitesi kötü ve laptop eriyor resmen, Abra serisi daha da beter. Tulpar idare eder ama yine alınmaz. 144Hz ekran var ama kalitesiz bir ekran, mesela G-SYNC yok, o yüzden görüntü yırtılmaları olacak, Bravo için bu durum tam tersi ve kaliteli bir panel. Laptopun klavyesi bile dandik, MSI'da ise SteelSeries'in ürettiği iyi laptop klavyeleri kullanılmakta. Bir de Monster'da çok fazla anakart ve BIOS ekran ekranında sorun yaşayan olmuş, MSI'da böylr bir durum yok, bildiğiniz üzere MSI tanınmış bir anakart önerisi. Umarım anlatabilmişimdir, elim kırıldı yazarken.

Techno08

80+ Gold
Tartışalım demedim ki, insan gibi laptopun iyi ve kötü yanlarını konuşuyor şurada.

Neden kötü ondan bahsedeyim, malzemem kalitesi kötü ve laptop eriyor resmen, Abra serisi daha da beter. Tulpar idare eder ama yine alınmaz. 144Hz ekran var ama kalitesiz bir ekran, mesela G-SYNC yok, o yüzden görüntü yırtılmaları olacak, Bravo için bu durum tam tersi ve kaliteli bir panel. Laptopun klavyesi bile dandik, MSI'da ise SteelSeries'in ürettiği iyi laptop klavyeleri kullanılmakta. Bir de Monster'da çok fazla anakart ve BIOS ekran ekranında sorun yaşayan olmuş, MSI'da böylr bir durum yok, bildiğiniz üzere MSI tanınmış bir anakart önerisi. Umarım anlatabilmişimdir, elim kırıldı yazarken.

Ben msi alpha 15 kullanıyorum ve dediklerinize katılıyorum, zaten technopattan tanışıyoruz aslında. Her markada problem olabilir bu çok normal çünkü sonuçta insan yapımı cihazlar bunlar. Ama msi ve asus gibi markalarda Anakarttan sorun yaşayanların oranı, örnek veriyorum yüzde 5 iken, monsterde sadece Anakart sorunu yaşayanların oranı yüzde 40 civarlarında ( kaynak: şikayet var) msi'ın tek sıkıntısı dragon center. Dragon centerin çok eksiği var ve olabilir yani her markada sorun olmayacak diye bir şey yok. Ayrıca msi'ın ve asusun da kronik sorunlu Laptopları var, gf 63 THİN gibi ya da GL65 LEOPARD gibi ya da GS66 STEALTH gibi... Asusun ise tuf. Ama monsterin sorunlu olmayan modeli hiç Yok denecek kadar az, semruk ve v19 var sadece kaliteli olan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Sanane
İlgilendiği Kategoriler
Ekipman
Ben msi alpha 15 kullanıyorum ve dediklerinize katılıyorum, zaten technopattan tanışıyoruz aslında. Her markada problem olabilir bu çok normal çünkü sonuçta insan yapımı cihazlar bunlar. Ama msi ve asus gibi markalarda Anakarttan sorun yaşayanların oranı, örnek veriyorum yüzde 5 iken, monsterde sadece Anakart sorunu yaşayanların oranı yüzde 40 civarlarında ( kaynak: şikayet var) msi'ın tek sıkıntısı dragon center. Dragon centerin çok eksiği var ve olabilir yani her markada sorun olmayacak diye bir şey yok. Ayrıca msi'ın ve asusun da kronik sorunlu Laptopları var, gf 63 THİN gibi ya da GL65 LEOPARD gibi ya da GS66 STEALTH gibi... Asusun ise tuf. Ama monsterin sorunlu olmayan modeli hiç Yok denecek kadar az, semruk var sadece kaliteli olan.
ASUS'un da TUF serisi laptopları çok kötü, adamlar bilerek hava kanallarını kapatmışlar. Hem de bütün TUF modellerinde.

Techno08

80+ Gold
ASUS'un da TUF serisi laptopları çok kötü, adamlar bilerek hava kanallarını kapatmışlar. Hem de bütün TUF modellerinde.

Sadece hava kanalı olsa keşke. Nvme ssd boruların dibinde. Borulardan geçen sıcak hava ssd'yi yakıyor ve ssd sağlığı çok hızlı bitiyor. Ayrıca tuf serisinin malzeme kalitesi de kötü. ROG serisi gibi değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Sanane
İlgilendiği Kategoriler
Ekipman
Sadece hava kanalı olsa keşke. Nvme ssd boruların dibinde. Borulardan geçen sıcak hava ssd'yi yakıyor ve ssd sağlığı çok hızlı bitiyor. Ayrıca tuf serisinin malzeme kalitesi de kötü. ROG serisi gibi değil.
Doğrudur.

Top Bottom