Neler Yeni

Yardım 12. Nesil i5 işlemci sıcaklığı normal mi

Ewir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sanctus
Merhabalar Excalibur g 770 bir laptopum var intel core i5 12450h işlemcili ilk zamanlarda ısı problemi yaşamıyordum alalı 10 ay oldu son 1 ay içinde boşta çalışırken 60 derece 1.2 volt oyunda iken 100 dereceye kadar çıkıyor bana anormal geldi bakıma ihtiyacı var mı 95 derecelerde hiç kasma donma yok oyun oynamaya devam etsem sorun olur mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren C
Laptoplarda ısınma masaüstüne göre birazdaha fazla oluyor. Öncelikle şunu söyleyeyim 10 aylık bir kullanımdan sonra başlangıçta işlemcinin 50 - 55 derece arası gidip gelmesi normal ( hatta 60 da normal kabul görüyor eğer başlangıç görevleri çoksa ). Oyun tarafına geçtiğimizde bilgisayarda önceden oyun oynarken ne kadardı ona bir bakabilmemiz lazım ayrıca yüksek dereceler ileride işlemcinin ( laptop onbord ise doğal olarak diğer parçalarında) performansını olumsuz etkileyecektir. Çözüm önerisi olarak

• Bilgisayara fan boşluklarından kapalı bir vaziyette süpürge ile çekip hava boşluğunda kalan tozları alabilirsiniz ( bu birazda olsa hafifletici bir çözüm olacaktır.)
  • Kesin çözüm olarak ise ek bir laptop soğutucusu edinmeniz daha iyi olacaktır.
Bu çözüm önerilerini denedikten sonra hala bir ısınma durumu ile karşılaşırsanız o zaman bakıma gerek olup olmadığı düşünülebilir, tabi bilgisayarın ne kadar tozlu bir ortamda kaldığı veya hava alma yerlerinin çalışırken tıkalı kalıp kalmadığıda önemli faktörler arasında bunlarıda değerlendirmeyi ihmal etmeyin.
iyi forumlar

Ewir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sanctus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
laptop soğutucum var laptopta rtx 3050 ekran kartı var önceden oyyun oynarkende 80i geçmiyordu şuanda 100 görüyorum

Top Bottom