Neler Yeni

12. Sınıfa Eşit Ağırlık başlayıp Sözele geçmek ne kadar mantıklı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe
Merhaba abilerim, 12. sınıfım ve bu yazdan beri dershaneye gidiyorum. Annem asgari ücretli ve beni okutmak için çok çalııyor annemin uğraşını boşa çıkarmamalıyım bu yüzden size danışmak zorunda kaldım. Umarım yardımcı olursunuz. Şimdi durumu anlatayım
11. sınıfı eşit ağırlık olarak tamamladım, matematik notlarım eğitim-öğretim hayatım boyunca olduğu gibi kötü geçti, bu yaz ise annem dershaneye yazdırdı, yazdan beri gidiyorum fakat yine matematik yapamıyorum. Psikoloji istiyordum fakat bu gidişat ile zor. Sözel derslere olan yatkınlığımı görüp sözele geçmeyi düşünüyorum, Tarih öğretmenleniğini de isterim :D Fakat size danıştığım şey şudur ki Sınava 7,5ay kaldı eşit ağırlıktan sözele geçilir mi?
Geçilirse derece gelebilir mi?
Abilerim lütfen sorular dışında olsa bile tavsiye verin, hepinize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, sağlıcakla.

dzoe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Talha özbilen
Mat çalış sözelde para yok

1721

80+ Bronze
sayısaldan eşit ağırlık geçenler 3.5 ayda bile derece yapabiliyorsa sen de 7 ayda çok rahat yaparsın diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

özel eğitim öğretmenliğine bakabilirsin. öneren kişiler vardı

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mat çalış sözelde para yok
Sözelde para yok düşüncesini yanlış buluyorum fakat istediğim Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya daha çok istediğim Tarih Öğretmenliği üzerine çalışabilir hatta kazanabilirim, teşekkür ederim.

sayısaldan eşit ağırlık geçenler 3.5 ayda bile derece yapabiliyorsa sen de 7 ayda çok rahat yaparsın diye düşünüyorum.

özel eğitim öğretmenliğine bakabilirsin. öneren kişiler vardı
Çok teşekkür ederim, bana verebileceğin daha fazla öneri var ise dinlemek daha doğrusu okumak isterim .dd

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: 1721

1721

80+ Bronze
Sözelde para yok düşüncesini yanlış buluyorum fakat istediğim Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya daha çok istediğim Tarih Öğretmenliği üzerine çalışabilir hatta kazanabilirim, teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim, bana verebileceğin daha fazla öneri var ise dinlemek daha doğrusu okumak isterim .dd
aklıma geldikçe yazarım. sen özelden yaz

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe
Edit,
Hem dershanede hemde okulda sözele geçtim, artık özel eğitim öğretmenliği düşünüyorum. Bu hafta okulda sınav haftası ve ben sınavlara sözelden girmek zorunda olacağım için sıkı çalışmalıyım. Bu sınav haftasını atlattıkdan sonra derece için çalışmaya başlayacağız bu yazıyı yıl boyu boş bırakmayacağım. Durum güncellerim.
------------------------
Sözel bölümde olup bana fikir verebilirsiniz, Özel eğitim öğretmenliği düşünen/kazanan abilerim ablalarım fikirlerini yazabilir çok teşekkür ederimm

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Edit,
Hem dershanede hemde okulda sözele geçtim, artık özel eğitim öğretmenliği düşünüyorum. Bu hafta okulda sınav haftası ve ben sınavlara sözelden girmek zorunda olacağım için sıkı çalışmalıyım. Bu sınav haftasını atlattıkdan sonra derece için çalışmaya başlayacağız bu yazıyı yıl boyu boş bırakmayacağım. Durum güncellerim.
------------------------
Sözel bölümde olup bana fikir verebilirsiniz, Özel eğitim öğretmenliği düşünen/kazanan abilerim ablalarım fikirlerini yazabilir çok teşekkür ederimm
Valla umarım gönlüne göre olur benimde son senem bu sene bizde sözel sınıfı açılmamıştı ondan dımdızlak kaldım ben dil bölümündeyim dilden sınava girmeyeceğim tm geçemem sayısal derslerim berbat ötesi sözel açılmadı yapacağım bir şeyler bende

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe
Valla umarım gönlüne göre olur benimde son senem bu sene bizde sözel sınıfı açılmamıştı ondan dımdızlak kaldım ben dil bölümündeyim dilden sınava girmeyeceğim tm geçemem sayısal derslerim berbat ötesi sözel açılmadı yapacağım bir şeyler bende
kanka benimde matematiğim kötü o yüzden sözele geçtim fakat tytde matematik yapacağım. Dil bölümünde olman ve orada kalıyor olman biraz sorun olabilir aytde sözel işaretleyebilirsin, Sözel olarak hazırlan okul sınavlarında geçmeye oyna zaten son sene hocalar sözlüleri şişirir rahat geçersin okul sınavlarını.
İyi geceler

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
kanka benimde matematiğim kötü o yüzden sözele geçtim fakat tytde matematik yapacağım. Dil bölümünde olman ve orada kalıyor olman biraz sorun olabilir aytde sözel işaretleyebilirsin, Sözel olarak hazırlan okul sınavlarında geçmeye oyna zaten son sene hocalar sözlüleri şişirir rahat geçersin okul sınavlarını.
İyi geceler
Hazırlanma isteğide kalmadı ki artık çalışsam sonumun ne olacağını biliyorum buda otomatikman motivasyonu yerlere çekiyor ya işsiz kasiyer yada fabrikada asgari ücretli işçi oda geçinebilirsem tabi dil tarafıda öğretmenlik falan haricinde yavaş yavaş ölüyor ordan çalışıp girsem öğretmen olsam dahi atanabilecek miyim belli değil bu durum çok canımı sıkıyor

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe
Hazırlanma isteğide kalmadı ki artık çalışsam sonumun ne olacağını biliyorum buda otomatikman motivasyonu yerlere çekiyor ya işsiz kasiyer yada fabrikada asgari ücretli işçi oda geçinebilirsem tabi
Kanka böyle düşünme ya, bak ben bi anda eadan sözele geçtim ve daha çalışmaya başlamadım bile. Okul sınavlarından sonra çalışmaya başlıyacağım, sıfırdan başlayacağım ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum bu yüzünden bu çok beni korkutmuyor ya da motivasyonumu almıyor, lütfen başla sözel o kadar zorlamaz eminim bir yere yerleşirsin veyahut tyt gir sadece 2 yıllık bölümler var iyi örneğin anestezi, bilgisayar programcılığı, iç mekan tasarımı vs bunlar aklıma gelenler sen nete yaz baya var sadece tyt isteyen.

"Umutsuz olmayınız, zira gelecek, arzu ve imanı olana vaat olunmuştur." Mustafa Kemal Atatürk
Atatürk'ün Macar Millet Meclisi'ne yaptığı konuşmadan.
Romalı yazar Virgil'in, Aeneid kitabında buna çok benzer sözü bulunur: Talih, cesurların yanındadır.
Kaynak: Atatürk'ün Bütün Eserleri, 16. Cilt, s.91

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kanka böyle düşünme ya, bak ben bi anda eadan sözele geçtim ve daha çalışmaya başlamadım bile. Okul sınavlarından sonra çalışmaya başlıyacağım, sıfırdan başlayacağım ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum bu yüzünden bu çok beni korkutmuyor ya da motivasyonumu almıyor, lütfen başla sözel o kadar zorlamaz eminim bir yere yerleşirsin veyahut tyt gir sadece 2 yıllık bölümler var iyi örneğin anestezi, bilgisayar programcılığı, iç mekan tasarımı vs bunlar aklıma gelenler sen nete yaz baya var sadece tyt isteyen.

"Umutsuz olmayınız, zira gelecek, arzu ve imanı olana vaat olunmuştur." Mustafa Kemal Atatürk
Atatürk'ün Macar Millet Meclisi'ne yaptığı konuşmadan.
Romalı yazar Virgil'in, Aeneid kitabında buna çok benzer sözü bulunur: Talih, cesurların yanındadır.
Kaynak: Atatürk'ün Bütün Eserleri, 16. Cilt, s.91
Çalışırsam yapacağımı biliyorum ancak hala kendimi toparlayamadım bölümleri seçmek istiyorum istediğim şeyler olmuyor bölümde soğuyorum üstüne evdekilerinde baskısı gelince çok dahada kötü hissediyorum

Niksempra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Efe

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Eşit ağırlıkta çalışmayarak bu sene sözelde 200K sıralama yaptım, çok zor bir şey değil aslında. Ama istediğin bölüm geliyorsa tabii o da ben TYT'den girdim üniversiteye.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom