Neler Yeni

120M-150M CAT6-CAT 7 kablo önerisi

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Tahir Öztürk
Oturduğum sokak da internet alt yapısı bulunmamakta, sokağın yaklaşık 80-90 metre ilerisinde fiber altyapı bulunuyor. 80-90 metre ileride oturan komşumuza fiber internet bağlatarak oradan kablo çekmeyi düşünüyorum, hangi kablo ve markayı tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
-Sokağım da alt yapı olmadığı için sadece internet için farklı bir dairede kalıyorum.
-Komşumun rızası var ve yakınımız. Binası 100 Mbps internet destekliyor.
-Kablo dış ortama dayanıklı olması gerekiyor(Güneş, yağmur vb.)

Nquyen

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Selim
Oturduğum sokak da internet alt yapısı bulunmamakta, sokağın yaklaşık 80-90 metre ilerisinde fiber altyapı bulunuyor. 80-90 metre ileride oturan komşumuza fiber internet bağlatarak oradan kablo çekmeyi düşünüyorum, hangi kablo ve markayı tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
-Sokağım da alt yapı olmadığı için sadece internet için farklı bir dairede kalıyorum.
Türk Telekoma da başvuru yapın alt yapısız mahalle olamaz bu devirde 🤔 konunuza gelirsek kabloyu dışarda bırakırsan sorun olabilir yani biri gelir koparır araba geçer üstünden ya da başka şeyler oluşabilir onun dışında güneşte çok fazla etkilenebilir erime gibi sorunlar ortaya çıkabilir bu yüzden tam olarak kabloyu nereden geçireceksiniz bilgisini verirsen daha iyi yardımcı oluruz. Mesela ben eskiden bina çatısından diğer çatıya uzatmıştım yani hava da kalıyordu sizin de öyle mi

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Tahir Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türk Telekoma da başvuru yapın alt yapısız mahalle olamaz bu devirde 🤔 konunuza gelirsek kabloyu dışarda bırakırsan sorun olabilir yani biri gelir koparır araba geçer üstünden ya da başka şeyler oluşabilir onun dışında güneşte çok fazla etkilenebilir erime gibi sorunlar ortaya çıkabilir bu yüzden tam olarak kabloyu nereden geçireceksiniz bilgisini verirsen daha iyi yardımcı oluruz. Mesela ben eskiden bina çatısından diğer çatıya uzatmıştım yani hava da kalıyordu sizin de öyle mi
Direkler arasından havadan geçireceğim alt yapı başvurusu yapıldı fakat çalışma yok yaklaşık 1 yıldır bekliyorum.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Dış ortam kablosu olarak bunu al.

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Tahir Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dış ortam kablosu olarak bunu al.
https://www.zeybekmarket.com/cat6-f-utp-pe-23awg-recber-506026 bunun ile farkı nedir bilgin var mı

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
kablo uzadıkça internet iletimi zayıflamayacak mı şimdi

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Tahir Öztürk
Zayıflayacağını biliyorum 100 Mbps de 30 Mbps vermesi yeterli benim için çünkü hiç internet yok
ilaveten 1-1.5 sene dayansa da yeterli olur kablo o sürede alt yapı gelir herhalde

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Tahir Öztürk
Dışın da ekran(koruma ) var. Tabi daha pahalı metresi.
Sana önerdiğimi 3 sene kullandım. Bulunduğum bölge kışları sert geçer. Kablo da herhangi bir deforme olmadı
Balıkesir de yaşıyorum soğuktan ziyade güneşe dayanıklı olması gerek uygun olur mu sence

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Balıkesir de yaşıyorum soğuktan ziyade güneşe dayanıklı olması gerek uygun olur mu sence
Dayanır dayanmasına da bakır kablolar mesafe artıkça performans düşer. 50 metreden sonrası hızda kayıp yaşarsınız tabi kablonun da kalitesi önemli.
Reçber kabloda isim yapmış kaliteli bir markadır ama acaba Cat7 mi taksan diyorum mesafeden dolayı.

Top Bottom