Neler Yeni

Yardım 125cc motora uzun yol yapılır mı?

EmreE38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
EmreE
o zaman tvs uygunsa sana al geç onunda piyasası var parça var gayet sana yetecektir serviste var diyorsun sıfır misler gibi bin güzel rodaj yap geç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca motora binmeden önce araştır motoru bilgi edin nerede hangi parça var nerenin servisinin ustası iyidir diye bir bak ayrıca eğer soru sormak istersende buradaki tecrübeli insanlar sana yardımcı olacaktır. https://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/
Tamam teşekkürler tvsnin rodajı tahmini kaç km dir ben alır almaz yola çıkarsam bir zarar verirmi motora

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
Tamam teşekkürler tvsnin rodajı tahmini kaç km dir ben alır almaz yola çıkarsam bir zarar verirmi motora
ilk başta çıkma her motorun 1000 km dir tabii fabrika verisi değişir bayiden öğrenmeniz daha faydalı olur ayrıca hava soğutmalı bir motor bloğuna sahip mola vere vere gitmenizde fayda var çok uzun yol yapmayın yılda 1 veya 2 kez yapıyorsanız sıkıntı olmaz onun dışında motor zorlanıp şişer.

EmreE38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
EmreE
ilk başta çıkma her motorun 1000 km dir tabii fabrika verisi değişir bayiden öğrenmeniz daha faydalı olur ayrıca hava soğutmalı bir motor bloğuna sahip mola vere vere gitmenizde fayda var çok uzun yol yapmayın yılda 1 veya 2 kez yapıyorsanız sıkıntı olmaz onun dışında motor zorlanıp şişer.
Aldıktan ne zaman sonra çıkmam daha uygun olur \200km de bir mola yapsam çok mu olur 200km

Gutss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Talha Şeniz
17 yyaşındayım motoru alıcaz annemin üstüne kaydettiricez uzun yola tek çıkıcam çevirlirsem tek olduğum ve 18 yaşından küçük olduğum için bir sıkınıt çıkmaz demi ilk kez böyle bir şey yapıcaz bu konu hakkında pek bilgim yok kb
canım öncelikle nereye gideceksen bence ailenle git ve 2 bin lira daha verip motorunu otobüsle getir çünkü ilk deneyimin ne olacağı hiç belli olmaz sen motor kullanan biri olsan ve tecrüben olsa uza kaç sürersin derdim fakat yaşın itibari ile onuda yapamazsın o yüzden en sağlıklısı ailenle gidin motoru üstüne yapsın ailen ondan sonra da bi otobüse koyup getirin nerede yaşıyorsan

EmreE38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
EmreE
Abi tecrübeyi dururken kazanamicam ne olacağı belli değil evet ama kayseride uzun zamandır tekim ailem istanbulda kalıyor anneme otobüs bileti alıp kadına 2 gün çile çektiricem otobüste motoru onun üstüne yapıp bilet alıp otobüsü takip ede ede giderim diyorum heö tecrübem olur uzun yol tecrübesi hem rodajı biraz yapmış olurum videoları falan izler bişiler öğrenmeye çalışırım

ThE LoSt

80+ Gold
125cc motorla uzun yol yapılır mı? uzun yol dediğim 800 850 km falan yapılır mı??
50cc ile Türkiye hatta Dünya turu yapanlar var 125cc ile de pekala yapılır önemli olan planlı bir şekilde hareket etmek ve hem kendi bedenini hem de motoru belirli zaman aralıkları ile dinlendirmek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,199
Üyeler
156,449
Son üye
epinbox
Top Bottom