Neler Yeni

13700k 4080 oc sistem için eksik parça tavsiyeleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Herkese merhaba,

Arkadaşlar evde 4K oyun oynayabilmek için bir sistem topluyorum. Bazı parçaları halâ almadım. Hali hazırda elimde olan parçaları yazıyorum. Eksik parçalarım psu, ram ve sıvı soğutucu. Elimdeki parçalar;

Msi MAG Z790 Tomahawk Wifi DDR5
Intel i7 13700K
Asus Tuf Gaming RTX 4080 OC
WD Black SN850X 1TB 7300MB/sn
Corsair 4000D Airflow black

Desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçe belirtmemişsin ama alınması gerekenleri yazdım, eğer pahalı gelirse ram ve sıvı soğutmayı törpüleyebiliriz

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

bütçe belirtmemişsin ama alınması gerekenleri yazdım, eğer pahalı gelirse ram ve sıvı soğutmayı törpüleyebiliriz
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. Kasa tamamen siyah oldu, sıvı soğutucunun siyah bir versiyonuna bakacağım.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. Kasa tamamen siyah oldu, sıvı soğutucunun siyah bir versiyonuna bakacağım.
aynısının sihayı da var 50 lira falan var aralarında fark olarak

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
pcheveslisi11

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Psu 850 watt yetersiz mi olur diyorsunuz hocam.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven

Bunlar gereksiz pahalı. Fsp hydro g pro 1000w hepsinden iyi ve ucuz. Ayrıca pcie 5.0 desteği de var 4080 için

Psu 850 watt yetersiz mi olur diyorsunuz hocam.
13700 ve 4080 için 1000w daha garanti. İşlemci yük altında acayip güç çekebiliyo

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Bunlar gereksiz pahalı. Fsp hydro g pro 1000w hepsinden iyi ve ucuz. Ayrıca pcie 5.0 desteği de var 13700 için

13700 ve 4080 için 1000w daha garanti. İşlemci yük altında acayip güç çekebiliyo
Fsp daha önce kullandığım bir marka değildi. Sizin kadar da bilgi sahibi değilim, corsair’den bakıyordum. Oradan sa rm850x shift diye bir cihaz tavsiye etmişlerdi.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
Fsp daha önce kullandığım bir marka değildi. Sizin kadar da bilgi sahibi değilim, corsair’den bakıyordum. Oradan sa rm850x shift diye bir cihaz tavsiye etmişlerdi.
Fsp PSU üreticisi olarak en iyi bi kaç markadan birisi. Corsair gibi markalar kendileri üretmiyo fason yaptırıyo ve cw gibi sıkıntılar olabiliyo. Ben fsp varken başka bi marka önermem. Asus falan hem çok pahalı hem de fsp den bariz şekilde iyi değil. Hele yukarıdaki Asus modelleri gerçekten gereksiz pahalı. Ama Corsair ucuza geliyosa ve bütçe kısıtlıysa alabilirsin. Haricinde fsp den başkasına bakmanı tavsiye etmem

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Fsp PSU üreticisi olarak en iyi bi kaç markadan birisi. Corsair gibi markalar kendileri üretmiyo fason yaptırıyo ve cw gibi sıkıntılar olabiliyo. Ben fsp varken başka bi marka önermem. Asus falan hem çok pahalı hem de fsp den bariz şekilde iyi değil. Hele yukarıdaki Asus modelleri gerçekten gereksiz pahalı. Ama Corsair ucuza geliyosa ve bütçe kısıtlıysa alabilirsin. Haricinde fsp den başkasına bakmanı tavsiye etmem

Hocam bunu alıp geçeyim mi? Hafta sonuna özel bi indirimi var ufak.

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
.
Güzel sistem olmuş hocam, güle güle kullanın.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven

Hocam bunu alıp geçeyim mi? Hafta sonuna özel bi indirimi var ufak.
Alınır geçilir bu topladığı sistem iyice ölene kadar sorunsuz kullanırsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Güzel sistem olmuş hocam, güle güle kullanın.
Teşekkür ederim sağolun. Burada isteyen bütün kardeşlerimize de nasip olsun. Babam küçükken almazdı, şimdi iş güç olunca kendimiz alalım dedik. Fakat zaman ve heves konusu eskisi gibi değil :)

Top Bottom