Neler Yeni

144 Hz monitöre geçmeli miyim?

Teemo

80+
Arkadaşlar i3 9100f ve rx480 8 gb ekran kartım var şuanda kullanmakta olduğum monitör 27inch samsung 72hz 4ms ıps monitör 144hz 1ms monitöre geçmeli miyim ?

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Bilgisayarda sadece oyun oynuyorsan geç. Özellikle online oyun oynuyorsan işe yarar.

Fakat bilgisayarı sadece oyun için değil film dizi izlemek için de kullanıyorsan 144hz monitör kötü bi seçim olur ki ben 144 1ms kullanıyorum oyunlarda mükemmel olmasına rağmen film izlerken çok kötü.

Filmlerin geneli 24 -30 fps arası olduğu için 144hz monitörde acayip slutter oluyor titreme tarzı bir şey. Ha oyunları da 30fps oynuyorsan sana aynı gelir tabi ki . 60 Fps filmlerde sorun yok ama her film 60fps çıkmıyor istisnalar hariç bkz: endgame vs

hikayeli oyun oynuyorsan da 72 hz yeterli yok ben valo vs oynayacam dersen 144hz iyi seçim olur

Son düzenleme:

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bilgisayarda sadece oyun oynuyorsan geç. Özellikle online oyun oynuyorsan işe yarar.

Fakat bilgisayarı sadece oyun için değil film dizi izlemek için de kullanıyorsan 144hz monitör kötü bi seçim olur ki ben 144 1ms kullanıyorum oyunlarda mükemmel olmasına rağmen film izlerken çok kötü.

Filmlerin geneli 24 -30 fps arası olduğu için 144hz monitörde acayip slutter oluyor titreme tarzı bir şey. Ha oyunları da 30fps oynuyorsan sana aynı gelir tabi ki . 60 Fps filmlerde sorun yok ama her film 60fps çıkmıyor istisnaler hariç bkz: endgame vs

hikayeli oyun oynuyorsan da 72 hz yeterli yok ben valo vs oynayacam dersen 144hz iyi seçim olur
Monitörü görüntü ayarlarından tekrar 60hze çeksek düzelirmi peki

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Monitörü görüntü ayarlarından tekrar 60hze çeksek düzelirmi peki
ben ne yaptıysam düzelmedi genel bir sorun yabancı forumlara baktım. Buraya baktım her şekilde aynı Yaşayan çok fazla kişi var . Daha doğrusu biraz da psikolojik 60 fps üstüne alışınca 24 fps film garip geliyor. Bir çok bu sorunu yaşayan arkadaş var. Tek çaresi filmi indirip bir program yardımıyla 60fps yapmak daha doğrusu 60fps olmuyor ama yenileme hızı artıyor ve titreme kalkıyor. Ben ne yaptıysam çözemedim. Karar senin yine de sadece yaşadığım sorunu yazmak istedim.

Teemo

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
ben ne yaptıysam düzelmedi genel bir sorun yabancı forumlara baktım. Buraya baktım her şekilde aynı Yaşayan çok fazla kişi var . Daha doğrusu biraz da psikolojik 60 fps üstüne alışınca 24 fps film garip geliyor. Bir çok bu sorunu yaşayan arkadaş var. Tek çaresi filmi indirip bir program yardımıyla 60fps yapmak daha doğrusu 60fps olmuyor ama yenileme hızı artıyor ve titreme kalkıyor. Ben ne yaptıysam çözemedim. Karar senin yine de sadece yaşadığım sorunu yazmak istedim.
Teşekkürler hocam

Top Bottom