Neler Yeni

1440p IPS monitör tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
Merhaba arkadaşlar,

3,5 yıldır kullandığım 1440p 144Hz VA AOC Q27G2U monitörüm aniden bozuldu. Görüntü kafasına göre gelip gidiyor. Tamiri 360$ tuttuğu için yeni bir monitör bakıyorum.
Bu sefer IPS panele geçmek istiyorum. Ekran kartım NVIDIA RTX 3070.

Aşağıdaki modellere arasında kaldım. AOC monitörüm bence kısa sürede bozulduğu için biraz mesafeliyim.
Bu monitörler arasında panel kalitesi vb. bilgilere sahip arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Teşekkürler.

Karşılaştırma linki
Ekran görüntüsü 2024-04-30 103419.png

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Merhaba arkadaşlar,

3,5 yıldır kullandığım 1440p 144Hz VA AOC Q27G2U monitörüm aniden bozuldu. Görüntü kafasına göre gelip gidiyor. Tamiri 360$ tuttuğu için yeni bir monitör bakıyorum.
Bu sefer IPS panele geçmek istiyorum. Ekran kartım NVIDIA RTX 3070.

Aşağıdaki modellere arasında kaldım. AOC monitörüm bence kısa sürede bozulduğu için biraz mesafeliyim.
Bu monitörler arasında panel kalitesi vb. bilgilere sahip arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Teşekkürler.

Karşılaştırma linki
Alıntıyı görüntüle
Asus tan memnunum

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Online Vatan dan aldım. Taaa Erzurumdan Kütahya ya sağlam geldi :) . Vg27aql3a modelini
Karanlıkta ışık sızması nasıl? Film izlerken vs siyahlar çok parlıyor mu? VA panelden geçeceğim için videolarda gördüğüm o parlak, ışıklı siyahlar baya bir kötü geliyor gözüme.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Karanlıkta ışık sızması nasıl? Film izlerken vs siyahlar çok parlıyor mu? VA panelden geçeceğim için videolarda gördüğüm o parlak, ışıklı siyahlar baya bir kötü geliyor gözüme.
Çok dikkatli bakarsan Çok Çok az var köşelerde. Normal yani. Ben de tn panelden geçtim. Çağ atlamış gibi oldum

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP
Bende MSI olanın quantum dot modeli var memnunum bence onu alabilirsin MSI g274qpf-qd. Bu arada ıps panellerde genelde ışık sızması yada ıps glow denen olay oluyor parlama gibi ve buna yapacak bir şey yok istediğin kadar değiştir veya iade et bir sonrakinde de olacak muhtemelen o yüzden çok bariz olmadıkça kafaya takma benim de sağ aşağıda çok az bir şey var oyunlarda falan hiç belli olmuyor film izlerken de çok çok az o da oraya dikkatli bakarsan yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki biraz saçma olabilir ama 1440p'den 1080p'ye düşmek çok mu kötü olur?
Çözünürlük düşürmek, RTX 3070 için FPS artışı demek fakat işlemcim de AMD 5600x.
Acaba şu 23.8" 1080p MSI G244PF E2 'yi denemeli miyim diye düşünmüyor değilim. Satıcısı da Amazon.
27" 1440p'den 23.8" 1080p'ye düşmek kötü anlamda çok fark yaratır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende MSI olanın quantum dot modeli var memnunum bence onu alabilirsin MSI g274qpf-qd. Bu arada ıps panellerde genelde ışık sızması yada ıps glow denen olay oluyor parlama gibi ve buna yapacak bir şey yok istediğin kadar değiştir veya iade et bir sonrakinde de olacak muhtemelen o yüzden çok bariz olmadıkça kafaya takma benim de sağ aşağıda çok az bir şey var oyunlarda falan hiç belli olmuyor film izlerken de çok çok az o da oraya dikkatli bakarsan yani
Fiyat farkı çok hocam şu an için o kadar bütçe ayıramam maalesef. Yoksa güzel monitör.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP
Belki biraz saçma olabilir ama 1440p'den 1080p'ye düşmek çok mu kötü olur?
Çözünürlük düşürmek, RTX 3070 için FPS artışı demek fakat işlemcim de AMD 5600x.
Acaba şu 23.8" 1080p MSI G244PF E2 'yi denemeli miyim diye düşünmüyor değilim. Satıcısı da Amazon.
27" 1440p'den 23.8" 1080p'ye düşmek kötü anlamda çok fark yaratır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat farkı çok hocam şu an için o kadar bütçe ayıramam maalesef. Yoksa güzel monitör.
Bence 2k devam et çok fps alacaksın da ne olacak? Hem 2k monitörde istediğin zaman görüntüyü 1080p ye de çekebilirsin ki

Palo DAYI

80+ Silver
Avus vg27aq3a modeli var memnunum
Sizin attığınız asus modelinden gözüme çarpan tek farki parlaklık degeri

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
Bence 2k devam et çok fps alacaksın da ne olacak? Hem 2k monitörde istediğin zaman görüntüyü 1080p ye de çekebilirsin ki

Şu an için bütçemi çok zorluyor, alsam alırım ama farklı harcamalarım da var.

Belki bir süre 1080p'yi denerim yarı fiyatına. İlerde satar tekrar 2k'ya geçebilirim diye düşünüyorum. Ama daha önce hiç 1080p monitör kullanmadım o sebepten merak ettim çok fark olur mu görüntüde diye.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,655
Üyeler
141,868
Son üye
Ahmeyldrm
Top Bottom